Myslím, že těch hloupostí a zvratů v oblasti výživy je už nad hlavu. Kolikrát se psalo o škodlivosti masa, mléka, tuků, cukrů, vajec - to se už ani nedá spočítat. Pokud se budeme stravovat přiměřeně a také se přiměřeně pohybovat, nemusíme těmito pitomostmi zabývat a utrácet peníze za obdobné výzkumy.
Čuně - takový zajímavý paradox, je to jediné známé jateční zvíře, kde není známá žádná alergie na cokoli z něj. Na druhé straně tučné čuněčí maso nám skutečně moc neprospívá, přestože výrobky z čuněčího masa a obecně z čuněte jsou velmi chutné. Geneticky jsme mu nejblíže, ale jaksi nám neprospívá.
Obecně vše,l co děláme proto, abychom nasytili lidstvo, je přesně to, co dělat nemáme. Všechno to šlechtění plodin a zvířat a vymýšlení jídel, která nám neprospívají, ale jsou chutná a zasytí, vede do horoucích pekel. A může si Pohlreich vykládat co chce a dělat z gastronomie pupek světa, nezmění to.
Vše souvisí se vším, když přestaneme chovat krávy kvůli mléku a masu, nebude dost hnoje na pole atd. Stačí si to dát tak nějak dohromady a zjistíme, že se točíme v začarovaném kruhu a jakékoli tzv. poznatky vědců jsou naprosto k ničemu.
Mým selským rozumem, se zkušeností z vesnice i velkého města, musím říct, že v pohybu je zdraví a život. Vepřové je jistě skvělé a zdravé maso, stejně tak hovězí, kuře nebo ryby. Sedět na židli, nehýbat se, a jíst zvířata, která se také nehýbala, neviděla slunce, a nikdy se neproběhla po pastvě, tak to je dle mé soukromé úvahy nezdravé a zcestné. Maso člověk nepotřebuje každý den, jednou, dvakrát do týdne stačí. Je zcestné, ne-li přímo hloupoučké se domnívat, že vepřové maso je nezdravé, nebo že je kuřecí zdravější. Jde o tři věci: střídmost, pohyb a kvalitní zdroj potravin.
Proto bych zcela fašisticky vystěhoval všecky městské přistěhovalce zpět do městských bytů. Vesnice mají zásobovat města kvalitní a místní zeleninou, obilovinami a masem. Na vesnicích mají žít lidé, kterým jde o půdu a přírodu. Né dementi, co chtějí mít anglický trávník a v pátek steak na grilu.
Jak je vůbec možné, že se na vesnici přistěhuje člověk, který si jde stěžovat starostovi, že ho o víkednu budí sousedovic kohouti? Nebo že mu smrdí prasata do oken? Toto je nezdravé. Přestěhovat se z města na vesnici, zničit drahocennou půdu a jejjí vláhu svým každo-týdenním sekáním trávníku. Ti, co si staví domy na zemědělské půdě jsou zkrátka sobci.