Těm potvorám totiž stačí drobky nastřádané někde ve spárách okolo podlahy nebo za kuchyňskou linkou. To jsou místa, kam se běžně nedostanete. Takový ten binec, co najdete při zednické rekonstrukci bytu. Nebo třeba zbytek chleba uklizený dítětem za skříň… Čili je to problém hlavně v domácnostech, které jsou mnoho let v provozu. Nelítá jich moc, sem tam jeden.
Moli jsou schopni prožrat se zvenčí dovnitř plastovými pytlíky, včetně některých pokovených :-) Ale plastové nádoby různých velikostí s těsným uzávěrem jsou určitě dobrý nápad. Pokud se do nich moli nedostanou už v potravinách (viz vyloupané vlašské ořechy v okurkové zavařovačce), tak už potom vůbec. Zejména pokud je Vám líto okamžitě vyhodit každý zbytek jednou otevřeného balení sypkých potravin, přesypte zbytek z pytlíku do plexisklové dózy a je klid.
Prarodiče svého času skladovali větší zásoby mouky apod. v originálních kilových pytlících v čistém suchém 50l plastovém sudu a nikdy nebyl problém – otázkou je, jak se z takové mouky po delší době skladování peklo, některé recepty na pečení domácího chleba doporučují co nejčerstvější, protože stará tak „nevyběhne“.
Zkoušel jsem vysokonapěťový lapač se speciální „hmyzí“ zářivkou. Mouchy, vosy a všelijaká další havěť se chodila podívat zblízka, ale molům to světýlko bylo úplně šumák :-)
S tím vysokonapěťovým lapačem jsem také nepochodil. To modré světlo láká všechno kromě molů. Nemáte někdo tip na nějakou úpravu aby lákal i moly? Třeba změnit barvu světla, nebo tam dít místo té modré žárovky nějaký feromón? A nemáte někdo zkušenost s těmi ultrazvukými odpuzovači? Někde jsem četl že ty 30–60Khz by mohli fungovat, ale nerad bych kupoval blbost, kteá neúčinkuje, popř abych „nezbláznil“ psa.