V článku chybí jedna podle mě důležitá informace, a to co vlastně bylo důvodem pro výzkum vlivu IL-6 na vývoj mozku u myší. Impulsem k tomu byla dánská studie, která zjistila:
In the 2010 study, which included all children born in Denmark between 1980 and 2005, severe infections (requiring hospitalization) that correlated with autism risk included influenza, viral gastroenteritis, and urinary tract infections. Severe viral infections during the first trimester translated to a threefold risk for autism, and serious bacterial infections during the second trimester were linked with a 1.5-fold increase in risk.
Více informací zde: http://news.mit.edu/2016/maternal-inflammation-autism-behavior-0128
Což docela silně potvrzuje teorii, že IL-6 bude mít na vývoj mozku podobné účinky i u lidí.
Děkuji Vám za doplnění, ono se tam toho už nevešlo více. Velice důležité je také, že začíná být dostatečně zřejmé, že tyto mechanismy poškození vývoje tkání budou mít a budou vykazovat kumulativní účinky s mnoha jinými environmentálními i endogenními vlivy (viz také již mnohé studie různé střevní mikroflóry ve vztahu k hladinám IL-6 a IL-17 v lidském organismu. To vše bude ztěžovat prokázání jednotlivých evokačních mechanismů izolovaně jako takových. Mne osobně velice zaujal výzkum požívání laktobacilů na hladiny IL-17. Je možné, že všechna probiotika v těhotenství a podávaná u malých dětí, jsou také součástí toho nežádoucího interleukinového koktejlu narušujícího vývoj CNS a endokrinního systému. A mnoho dalšího...
Máme skutečně rozhodně nad čím přemýšlet a uvažovat (a zkoumat).
Citace z webu Rozalio.
V USA bylo doporučení pro očkování těhotných proti černému kašli vydáno v roce 2011, ve Velké Británii byl očkovací program pro těhotné zaveden od roku 2013 a vedl k významnému poklesu případů černého kašle (o 78 %) a hospitalizace (o 68 %) u dětí do tří měsíců věku.
Zřejmě i oni četli výsledky studií, a to jsou vaši soudruzi ve zbrani.
Tak nevím? :-))
tsd
Protiargumentovat tím, na čem se strany shodou. To je věru již kumštýřské!
Ale abych zůstal věcný. Nyní nikoliv pro zástupce Avenieru, ale pro uvažující čtenáře této diskuse: Pan TSD má na mysli především tuto pětiletou observační studii:
Eff ectiveness of maternal pertussis vaccination in England:
an observational study/ Gayatri Amirthalingam, Nick Andrews, Helen Campbell, Sonia Ribeiro, Edna Kara, Katherine Donegan, Norman K Fry, Elizabeth Miller, Mary Ramsay
Pokud však věnujete pozornost metodice této studie a tomu co říká ve světle toho, co především vůbec neříká, je zjevné, že nemůže být interpretována jako důkaz bezpečnosti očkování v těhotenství pro plod s ohledem na vývojová rizika autismu a schizofrenie:
Methods We undertook an analysis of laboratory-confi rmed cases and hospital admissions for pertussis in infants
between Jan 1, 2008, and Sept 30, 2013, using data submitted to Public Health England as part of its enhanced
surveillance of pertussis in England, to investigate the eff ect of the vaccination programme. We calculated vaccine
eff ectiveness by comparing vaccination status for mothers in confi rmed cases with estimates of vaccine coverage for
the national population of pregnant women, based on data from the Clinical Practice Research Datalink.
Findings The monthly total of confi rmed cases peaked in October, 2012 (1565 cases), and subsequently fell across all
age groups. For the fi rst 9 months of 2013 compared with the same period in 2012, the greatest proportionate fall in
confi rmed cases (328 cases in 2012 vs 72 cases in 2013, –78%, 95% CI –72 to –83) and in hospitalisation admissions
(440 admissions in 2012 vs 140 admissions in 2013, –68%, –61 to –74) occurred in infants younger than 3 months,
although the incidence remained highest in this age group. Infants younger than 3 months were also the only age
group in which there were fewer cases in 2013 than in 2011 (118 cases in 2011 vs 72 cases in 2013), before the
resurgence. 26 684 women included in the Clinical Practice Research Datalink had a livebirth between
Oct 1, 2012 and Sept 3, 2013; the average vaccine coverage before delivery based on this cohort was 64%. Vaccine
eff ectiveness based on 82 confi rmed cases in infants born from Oct 1, 2012, and younger than 3 months at onset was
91% (95% CI 84 to 95). Vaccine eff ectiveness was 90% (95% CI 82 to 95) when the analysis was restricted to cases in
children younger than 2 months.
Interpretation Our assessment of the programme of pertussis vaccination in pregnancy in England is consistent with
high vaccine eff ectiveness. This eff ectiveness probably results from protection of infants by both passive antibodies
and reduced maternal exposure, and will provide valuable information to international policy makers.
Vy opravdu tu studii, která staví vaše předpoklady na hlavu nemáte a nečetl? Vy nemáte ani důkaz, že by se zrychliL negativní trend nárůstu autismu v zemích, kde se začaly hromadně očkovat těhotné ženy?
Máte vy vůbec v ruce něco?
Odpovím za vás. "DOMNÍVÁM SE, JE ZŘEJMÉ, ASI, MOŽNÁ, TUDÍŽ, LZE PŘEDPOKLÁDAT,BY, BY, BY, .........."
:-))
TSD
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
Dnes 10:23
Re: IL-6 u lidí
celé vlákno
Ani zmínka o tom, že srovnáním kontrolní skupiny a naočkovaných matek nebyl po dobu pěti let zaznamenán u očkovaných zvýšený výskyt autismu oproti kontrolní skupině. Jediné co bylo zaznamenáno bylo snížení případů onemocnění ČK.
tsd
Finta je v tom, že se sledoval POUZE VÝSKYT ONEMOCNĚNÍM dávivého kašle. Ten se mohl klidně i snížit či probíhat lehčí formou, popř. špatně diagnostifikován - proč nee?.
A jak i sám píšete - nikdo již nesledoval žádný (dnes populární) autismus, asthma, poruchy trávení, kožní problémy, neurologické problémy ... no prostě jakékoliv jiné zdravotní problémy.
Pokud tedy vyměníme dávivý kašel - který dnes s vyspělou medicínou drtivá většina dětí přežije za 100 dní - za např. asthma, které drtivá většina dětí/následně dospěláků přežije za 85 let života na "dýchátku", tak je čas k zamyšlení ..
Jenom na okraj. Byli sledovány děti matek, které onemocněly během těhotenství inf. nemocí a byly v tak těžkém stavu, že byly hospitalizovány. Srovnávat těžký průběh nemoci s očkováním se asi dá dost těžko, a už vůbec se z toho nedají odvozovat jakékoliv závěry a podobenství.
tsd
Ale ano dají, že to vy nedokážete (nebo se to spíš nehodí vašemu bussinesu), je váš problém.
Výzkumy na myších se nedělají kvůli blahu myší, ale protože bývají velmi dobře aplikovatelné i na lidi. I v tomto případě to tak vypadá, korelace mezi výsledky na myších a pozorování na lidech tady je.
Naštestí vědci nejsou tak zabrždění jako vy a ne všichni jsou financování z výnosů očkování, takže si myslí, že na lidi to aplikovat půjde: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26822608
Our data suggest that therapeutic targeting of TH17 cells in susceptible pregnant mothers may reduce the likelihood of bearing children with inflammation-induced ASD-like phenotypes.
Jak říkám, nechápete zřejmě rozdíl mezi prodělanou nemocí a očkováním. Ten rozdíl je dost výrazný. U meningokoka je to teplota versus hřbitov. U jiných nemocí to sice nebývá až tak drastické, ale taky velmi výrazné. Prosím, vyveďte mne z omylu, ale ty myši byly očkovány?
V rámci této výzkumné studie byla Kaskáda aktivována právě virovou infekcí (přesněji podáním virové RNA).
Tedy nikoli očkováním.
A vyjádření svazu pacientů? Další dokonalý kočkopes.
„Dosavadní dílčí vědecké poznatky včetně nového objevu neprokazují existenci tohoto rizika u lidí zcela spolehlivě. Zatím poukazují na reálnou možnost existence tohoto rizika, která musí být dále vědecky zkoumána.“
tsd
P.S. Dosavadní objevy páně Vavrečky sice nic nedokazují, ale existence rizika infekčního útoku mimozemských civilizací musí být důkladně prozkoumána .
Jak říkám, nechápete nebo nechcete chápat souvislosti.
Víme, že některé infekce během těhotenství zvyšují riziko autismu u dětí. Odkazovaná studie (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26822608) se na základě tohoto faktu snaží zjistit proč. Výzkum dělali na myších, protože je to levnější a rychlejší než výzkumy na lidech a výsledky bývají dobře aplikovatelné i na lidi.
Našli (jeden z možných) mechanismů, který způsobuje autismus u plodu. Zvýšení IL-6 u matky způsobuje zvýšení počtu IL-17 receptorů v mozku plodu.
Nevíme, jestli stejný mechanismus funguje i u lidí, ale máme korelaci mezi infekcemi matky (zvýšením IL-6) a zvýšeným rizikem autismu u dítěte.
Víme, že zvýšení IL-6 u matky vyvolává i očkování.
Vy z toho vyvozujete, že očkování matky je naprosto bezpečné a nemůže způsobit autismus plodu.
Já z toho vyvozuji, že očkování matky je potenciální riziko a měly bychom dále zkoumat působení IL-6 na vývoj mozku plodu i u lidí.
Dále bych si dovolil přestat se k vašim dalším příspěvkům vyjadřovat, protože si myslím, že napsáno toho bylo už dost a každý si může udělat vlastní názor.
Třeba tady:
http://pediatrics.aappublications.org/content/101/3/e3
http://jid.oxfordjournals.org/content/201/8/1183.full
Nicméně já netvrdím, že zvýšení IL-6 způsobuje každá vakcína, je klidně možné, že některé to nedělají. Je také možné, že stejná vakcína u někoho zvýšení IL-6 způsobí a u jiného ne, to souvisí zřejmě s jevem nazývaným prvotní antigenní hřích. Imunitní systém má paměť a reakce na antigen závisí na předchozích infekcích podobným antigenem: https://en.wikipedia.org/wiki/Original_antigenic_sin
"Výzkum na lidech" tedy přesněji statistická vyhodnocení, probíhají již více než pět let. Že pan Vavrečka nemá, nebo se tváří, že nemá tyto statistiky, nic nemění na tom, že jeden ze sledovaných vedlejších účinků, byl i výskyt autismu v očkované skupině. Žádná souvislost s očkováním se navzdory vašim myším neprokázala.
Kdyby to u lidí a u očkování mělo fungovat jako u myší a jejich infikováním RNA, už by se to dávno projevilo. Protože tomu tak není, je asi ve vašich úvahách někde chyba. S tím se ale musíte popasovat sami.
tsd
Ale ono se to projevilo. Počet dětí s autismem roste.
Oficiální vysvětlení je, že průměrný věk rodiček stoupá. A s věkem stoupá i riziko, že dítě bude autista. Pokud si všimnete, že ten počet autistů roste nějak rychleji a že se autistické děti rodí i 20letým ženám, tak se přidá informace, že je to i vlivem obecně většího znečištění životního prostředí, špatným životním stylem a stresem. V každém případě je vinna matka, jakákoliv souvislost s očkováním nebo zdravotní péčí je kategoricky vyloučena a proto není ani sledována.