Všechno ostatní jsou odvozeniny. Bohužel v Čechách to neplatí, každé espresso vypadá v každé hospodě jinak, nedá se na nic spolehnout a když člověk chce něco odpovídajícího, tak si musí většinou říct o „piccolo“, což Italové fakt neznají: http://www.lifeinitaly.com/food/coffee.asp.
Dobrý den, tureckou kávu jsem pil jak doma tak v práci řadu let a na spíš než na chuť si člověk zvykne na rituál spojený s jeho pitím. Před pár lety jsme si ovšem koupili do kanceláře pressovač a rozdíl jak v kvalitě tak chuti byl nezpochybnitelný.
Navíc se na našem trhu dá vybrat ze širokého portfolia značek a pohodlně nakupovat přes internet a testovat jednotlivé chutě káv. Určitě mohu doporučit portály jako kavovnik.cz, kava.cz a par dalších. Z obou pravidelně odebíráme a testujeme.
Dobrý den, děkui za obsáhlý článek o kávě, jsem jejím vášnivým milovníkem a den bez šálku kávy si snad ani neumím představit.
Po delší době hledání jsem zakotvil u renomovanýc hznaček a to i přes to, že čerstvě pražená káva je dle vašeho názoru výtečná. Mě nepřesvědčila - naopak měla pokaždé jinou kvalitu a to mi vadí.
Kupuju prověřené značky na internetu a jsem naprosto spokojený. Mohu doporučit například intenetový obchod www.kavovnik.cz mají velmi příznivé ceny kávy a rychlé služby.
S pozdravem Michal Hašek
Kávu piju vícekrát za týden, ikdyž dávám více přednost Yerba maté.
Patřím mezi ony "barbary", kteří pijí jen "Turka" a nic jiného. V práci je bazmek na výrobu pressa, ale přiznávám, že tato káva mi nic neříká. Maximálně si přidávám do kávy, kterou se snažím mlýt ručním mlýnkem špetku skořice, která výborně podtrhne chuť kávy.
Rozhodně turka nepiju, doporučuju dokonce si kávu doma umlít a pít, protože tak je nejplnější a nejčerstvější. Teď mě třeba docela oslovila tahle brazilská káva - http://www.oxalis.cz/brazilie-santos-kava-1-kg/d-71553/
V práci denně piji "české preso" (tzn. s hodně vody), v restauraci nebo kavárně piji "velké espresso", nebo-li správně caffè americano, a doma si občas rád dám i onoho "turka", když zrovna dostanu chuť na jeho specifickou drsnou hořkost. Stejně tak jako mohu mít chuť na tlačenku s octem a cibulí – ne vždy mám chuť třeba zrovna na ústřice nebo kaviár.
A je mi jedno, jak se to správně jmenuje – piji to, co mi chutná.