Názor k článku Ohřívaná rýže může způsobit otravu od Miloslav Ponkrác - Co rýže. Teď po Fukušimě, poté, co Japonsko...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 1. 2015 23:28

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    Co rýže. Teď po Fukušimě, poté, co Japonsko situaci nezvládlo, a stále se rozšiřuje, zaujala japonská vláda správný postoj: Radiokativitu vůbec neměří, a vůbec nezjišťuje. Tudíž po pravdě může říci, že nezjistili žádné radioaktivní problémy. Stále ovšem radioaktivní voda vytéká volně do moře.

    Takže bych vynechal hlavně japonské potraviny, a vše, co je „strašně japonsky zdravé“ a z Japonska. Mořské řasy, japonské omáčky, japonské konzervy, japonské ryby či mořské potvory, které mohou pocházet z moří kolem Japonska, atd.

    Tím by začal.

    Rýže většinou pochází z Itálie, některá ovšem z Japonska.

    Japonské potraviny bych kupoval tehdy, když bych měl k dispozici spolehlivý měřit alfa, beta a gama záření. Většina dozimetrů ale alfa záření nechytí, ačkoli je v potravinách zdaleka nejnebezpečnější.


    Dále si můžete vybrat, co je pro vás bezpečnější. Zda desítky éček, občasný bacil, geneticky modifikované potraviny, odpadové potraviny dokonale nabarvené, nachucené a nakonzistenované navenek vypadající jako jídlo, a mnohé další. Nebo methanolový likér. Polská posypová sůl. Atd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).