Hmm, bla bla bla bla a co třeba obsah Arsenu v rýži? Ten je mnohem nebezpečnější. A k tomu je obsah Arsenu za povoleným limitem
Zajímavý TV pořad z 2014 byl na na netu při hledaní ke stáhnutí):
http://www.channel4.com/programmes/dispatches/articles/all/rice-how-safe-is-it
Co rýže. Teď po Fukušimě, poté, co Japonsko situaci nezvládlo, a stále se rozšiřuje, zaujala japonská vláda správný postoj: Radiokativitu vůbec neměří, a vůbec nezjišťuje. Tudíž po pravdě může říci, že nezjistili žádné radioaktivní problémy. Stále ovšem radioaktivní voda vytéká volně do moře.
Takže bych vynechal hlavně japonské potraviny, a vše, co je „strašně japonsky zdravé“ a z Japonska. Mořské řasy, japonské omáčky, japonské konzervy, japonské ryby či mořské potvory, které mohou pocházet z moří kolem Japonska, atd.
Tím by začal.
Rýže většinou pochází z Itálie, některá ovšem z Japonska.
Japonské potraviny bych kupoval tehdy, když bych měl k dispozici spolehlivý měřit alfa, beta a gama záření. Většina dozimetrů ale alfa záření nechytí, ačkoli je v potravinách zdaleka nejnebezpečnější.
Dále si můžete vybrat, co je pro vás bezpečnější. Zda desítky éček, občasný bacil, geneticky modifikované potraviny, odpadové potraviny dokonale nabarvené, nachucené a nakonzistenované navenek vypadající jako jídlo, a mnohé další. Nebo methanolový likér. Polská posypová sůl. Atd.
Kecas. Kecas a strasne moc. A takovi jako ty, kteri jen siri dezinformace a lzi me se*ou.
Doporucuju si precist pravidelne zpravy z Fukusimy od p. Wagnera na www.osel.cz. Uklid ve fukusime pomalu, ale jiste pokracuje, meri se kazda ptakovina atd.
Pokud ti prijde, ze je p. Wagner zaujaty (vzhledem k jeho praci), tak si muzes precist pravidelne uverejnovane zpravy nekolika nezavislych dozorcich organu z ruznych zemi, ktere dohlizeji na uklidove prace.
A co takhle Mezinárodní agentura pro atomovou energii (IAEA)? https://www.iaea.org/newscenter/news/comparative-results-sea-water-analysis-show-high-accuracy-japanese-laboratories