Vlákno názorů k článku Online tržiště s vepřovým masem: prodává jen větší balení, zato 100% české za výhodnou cenu od anonym - No je to hezké, ale zdá se mi...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 12. 2021 18:59

    bez přezdívky

    No je to hezké, ale zdá se mi to že jim ujel vlak a navíc je třeba to dostat do celé země, tak aby si to mohli pořídit všichni. Po roce 1989 jsme tu měli vše potřebné, jen zastaralé, ale včetně zákonů a norem bylo vše v pořádku . Jenže začal boj o moc a bohatství jednotlivců a na národ se z vysoka kálelo. Proto tu dnes máme super a hyper markety a v počtu na obyvatele jsme mistry světa, tedy nejvíce na světě. Za 32 let nebyl schopen náš stát ochránit svou zemi a své občany a své podnikatele a zemědělství a doslova vše zničil. V roce 1989 jsem byl v západním Německu a tam jsem viděl jak to dělá v celku malý zemědělec a podnikatel, měl benzínové pumpy, pole, zvířata, hotely a fabriky jež zpracovávali zemědělské produkty a ty pak prodával ve svých obchodech v části Bavorska a to mu trvalo to tak zřídit 7 let. U nás již uteklo 32 let od Sametové jsme na to špatně, nejsou tu lidi co by toto dokázali a navíc je tu jev, že co bylo v českých rukou se začíná prodávat cizincům

  • 17. 12. 2021 9:14

    bez přezdívky

    Bohužel bolševik zničil téměř veškerou tradici. Franta z horní dolní, kterému to nepatřilo a nebyl k tomu od mala veden teď jen těžko změní svůj život a bude chtít podnikat v zemědělství. Navíc Váš popis "malého německého zemědělce" je spíš popis malého agrárního podniku. Chápu myšlenku a mohu potvrdit, že když už, alespoň co jsem viděl a dokonce co jsem u jedné rodiny bydlel týden jako výměnný host, německý podnikatel podniká v zemědělství, tak nemá jedno dvě prasátka ale má dva prasečáky, plně automatizované, k tomu rozsáhlé pozemky pro doplňkový chov a zajištěný odbyt v blízkých prodejnách. Také má vlastní jatka, alespoň, co jsem pochopil.
    Takový podnik se pak dědí z generace na generaci, případně se dále rozšiřuje.

    Bohužel, vybudovat si vztah k půdě je záležitostí dvou generací, možná i víc.

    Pokud se domníváte že před revolucí to tu fungovalo, tak Vás nerad zklamu, ale šikanování zemědělců bylo obecním koníčkem "silné" dělnické třídy. Družstva měla řadu problémů jak s lidmi, tak s technikou a se samotnou produkcí ani nemluvě. Pokud jste neprožil život na vesnici, kdy Vám sebrali všechno a nebo se snažili Vás donutit abyste "dobrovolně" všechno odevzdal, tak nevíte o čem mluvíte.
    Je problém že komunistická šikana vymýtila z lidí slušnost a kolektivnost. Zničila se veškerá silná tradice našeho národa a jakožto jedna nejvyspělejších ekonomik, jsme byli nejvyspělejší družkou SSSR, ale i přes to nás dokázali jako národ zadupat do prachu víc, než to dokázali nacisti. Ta dennodenní masáž, kdy bratr udal bratra, kdy národ byl sprosté slovo a kdy spojení 'dobrý kolektiv' znamenalo pouze že se každý bojí že ho někdo bonzne za něco co neudělal, nebo i udělal.. Nikdy víc.
    Národ se z toho bude vzpamatovávat ještě 2 genetace nejmíň a stejně se jen tak lehce nevrátíme na výsluní. Ten vlak už jel.

    Stačí se podívat na mapu Německa aby člověk viděl co se děje s lidmi z bývalého východního a západního bloku. Zákony mají v zásadě stejné, sle vždy když vidíte srovnávací mapy spolkových republik, víte přesně kudy šla dělící čára.. Ať už jde o ekonomiku, politiku, zdravotnictví,.. Ta čára je tam dodnes..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).