Jenže to je kua pracné. Než to člověk oloupe, nakrájí, prožene odšťavňovačem a pak to zas všechno umyje a uklidí, tak je hodina v … .
Jak jsem ovšem viděl tenhle článek a přečetl si, jak se to vyrábí, tak se asi ani přes zimu nebudu snažit popíjet džusy s tím, že tam jsou nějaké vitaminy a zůstanu více v letním režimu, tedy hlavně pivo.
bylinky a ovocie z herbára -
http://herbar.albumy.biz/jahoda-obycajna
Džúsy sú ovocné nápoje, pripravené z jemne prepasírovaného alebo rozmixovaného ovocia pridaním vody, cukru a kyseliny citrónovej.
http://napoje.albumy.biz/dzusy-z-cerstveho-ovocia/
Tak nevim jestli je to demagogie cilena nebo jen neschopnost autoru si neco zjistit, ale docela by me zajimalo jak prisli na tech 110°C, protoze bezne se u dzusu pouziva bud 72° a nebo 95°
Druhak ze zakona 100% dzusy nesmeji obsahovat konzervanty, pridane cukry ani barviva, takze opet blud...
Samozrejme nepopiram, ze fresh dzusy jsou kvalitnejsi nez z koncentratu a ne vzdy vyrobci na bednach uvadeji vsechno podle pravdy, ale to stejne je otazka u fresh dzusu-papir snese vsechno :-)
ten článek je trochu dost špatně. 100% ovocné šťávy se sice dosáhne vymáčkáním plodu i se slupkou ale jak z názvu 100% vyplývá, nesmí se do tohoto koncetrátu přidat žádný cukr či konzervanty a dokonce je na to i zákon (Zákon č. 110/ 1997 Sb. a vyhláška č. 335/ 1997). Přidává se pouze tolik vody kolik se odpařilo. A k tomu vaření, šťávy se zahřeje na 95C po dobu 15 vteřin... no takže tak, zas úplný hnus to není