autor - Už jste jedli dršťkovou polévku z ředkve?
Já jsem se na ten recept podíval. A je to stejný, jako se jindy doporučuje pro jarní kuchyni, ale s popisem ředkvičková polévka, bez té přípony dršťková. A tak je to jednou zdravé a chutné a podruhé ostuda kuchyně.
Obdobně otázka, proč používat suroviny a pak je upravovat tak, aby je nikdo nepoznal.
Autore, už jste někdy slyšel název kuře ala bažant? A co doporučování sóji, jako náhrady za maso?
O rajčatové polévce z kečupu nic nevím. Ale rajčatová polévka z kupovaných rajčat se jí jistě vyrovná. Když to srovnám s tím, co mi vyrostlo na zahradě, tak ta kupovaná se hodí maximálně do kompostu - bez chuti a zápachu.
Podávat jídlo pod více-méně náhodně vybraným názvem odkazujícím na jiné suroviny, než ty, které jsou v něm zahrnuty hlavně podává hrozivý obraz o stavu hospodyňčiny mysli, tudíž ostudou kuchyně je, i kdyby bylo samotné jídlo v pořádku (což pravděpodobně nebude).
Rozdíl mezi nezatajenou úpravou jednoho druhu drůbeže na způsob druhého a zprasením ryb to takové míry, že je není možno poznat.
Pouze k tomu kuřeti.
Je to název vymyšlený nějakým pitomcem za komunistické éry českého stravování. Dodnes, stejně jako tehdy je popsaný v Recepturách teplých pokrmů od Runštuka a spol.
Kdyby jen tehdy použili fantazii a nazvali to například "kuře na divoko", nikdo se ani nepozastaví. Výraz a´la je vlastně jako. A proč sakra dělat něco jako, když to může být originál.
jen pro jistotu: bažant se upravuje na stovky způsobů. Viděli jste někdy kuře na stokrát a´la bažant???
ps: mám nepříjemný pocit, tento název použila i Rettigová a já bych jí ho spíše vyčítal. Jenže ona ho nedělala tak blbě jako Runštuk a spol.