jsme takova "obycejna rodinka", pravda nedelam za 8 tis, ale milionari nejsme a SUVčkem taky nejezdime. co se u nas ji(vcetne 3 lete dcery)?
- risotto
- testoviny semolinove (spagety 100%, vretena 50% - k ceske omacce nam vic sedi ty 50%)
- posledni dobou kuskus
- na spagety zasadne rajcata nebo pasata
- sunka z masa
- na těstoviny a risotto zasadne parmazan - ajdam by mi dcerka vyhodila.
- cerstvy pstruh
- cerstvy spenat (vyjimecne i mrazeny ale LISTOVY - zadny cerny protlaky)
- cerstve bylinky
- hraskovy krem ala pohlreich (a od toho jsme odvodili dalsi kremy BEZ MOUKY)
Nekdo rekne, ze jsme rozezrany, ze arborka stoji 50,-, ze parmazan je za 700,- a pstruh je oproti pangasiu strasne drahy a maly, ale ti lidi to nikdy nezkusili, parmazanu nam staci sacek 4dkg na dva chody zatimco "čech" tam nase.re tricitky 20dkg kazdej. ta same pasta - obycejne ceske jsme zbouchali sacek, semolinove pulku.
JE TO LEVNE, JE TO RYCHLE a neni toho kýbl.
Děkuji panu Pohlreichovi, ze my ukazal cestu a smer! (nejepsi je stejne svickova BEZ MOUKY!)
Co to píšete o té svíčkové? Já v životě neslyšel, že by se do svíčkové dávala mouka a nikdy jsem to nedělal ani já, ani nikdo z rodiny.
Ale na druhou stranu jsem někde četl obranu mouky s celkem logickým argumentem, že je nesmysl, aby lidi brojili proti lžičce mouky v omáčce, když si pak k ní dají knedlíky z půl kila mouky.
Podle starých receptů se mouka do svíčkové samozřejmě dává, třeba podle Vrabce (recept č.1067). Podle Norem to bude taky tak, ale ty teď nemám po ruce. To je stejné, jako třeba s vídeňským řízkem, v poslední době se objevuje tvrzení, že pravý vídeňák se musí dělat jedině na másle, přitom původně se smažil na sádle.