Vyznat se v nabídce balených vod a vybrat tu správnou nemusí být snadné. Rozdíly mezi nimi spočívají především v původu vody tj. kvalitního zdroje podzemní vody na rozdíl od méně kvalitního zdroje povrchové vody, ale hlavně v různě přísných požadavcích na zdroj, jeho ochranu, úpravu zdroje a také v limitech škodlivých látek pro jednotlivé druhy balených vod.
Čtěte téma: Vodu z vodovodu, prosím! Přinesli vám ji?
V restauracích se nezdráhají prodávat 0,3 litru „Pitné balené vody“ za 35 a více korun a obyčejnou vodu z vodovodu vám často nenatočí.
Pochopitelně nejlepší je „Kojenecká voda“, na kterou se vztahují nejpřísnější požadavky na zdravotní nezávadnost. Běžně v obchodě zaplatíte za 1,5 litru zhruba 13 korun (někdy i více). Na mnohem méně vás tak vyjde zakoupená „Pitná balená voda“, jejíž cena se někdy pohybuje okolo pěti korun za stejné množství vody, někdy je i levnější. Nicméně „Pitná balená voda“ je většinou pouze stáčena z vodovodu a tomu odpovídá jak její složení, tak i chuť.
Součástí pitného režimu, zvláště v letním období, kdy potem ztrácíme chlorid sodný, tj. sůl by měly být i minerální vody.
Srovnání minerálních vod naleznete v tiskové zprávě „Pořádek ve vodách“.