bohužel musím konstatovat, že vaše články jsou plné překlepů (dvacetikilový člověk) a také dost zvláštních tvrzení – dnes např. sklenice vody na ovoce – zkusila jste to někdy? Kdo to doporučuje? Na tomto webu můžete svými „dobrými radami“ lidem i dost ublížit. Příště nechte vyjádřit odborníka, a vy sama se nepouštějte do něčeho, čemu nerozumíte nebo si to nechte odborníkem aspoň odsouhlasit.
Musím dát většině za pravdu.Pít záhy po konzumaci ovoce se skutečně nedoporučuje.Zváště po peckovitém ovoci.Je to z důvodu jeho kvašení v zažívacím traktu, následné nevlnosti, průjmu a většinou i zvracením.S pitím by se mělo nejméně hodinu počkat.Zvlášt´ nebezpečné je to u menších dětí.Toto ponaučení mám od svého pediatra.Slečna redaktorka by se měla napříště radit s odborníkem,než bude něco doporučovat druhým. Na solidní web by se neměly takové články vůbec dostat.Nebo tu platí:Důvěřuj ale prověřuj? Hotová detektivka.
Dámo, to je zase počteníčko. Kde jste zase brala ty moudré rady? Dokážete si představit, co to udělá člověku s vnitřnostna, když vypije sklenici vody na ovoce? Dospělý člověk to nějak rozdýchá ale dítě by se mohlo dostat na JIPku.Přinejhorším se jeden z toho po..... Snad jsou čtenářky natolik rozumné a dětem nebudou nutit po každém spořádání misky třešní, hrnek vody.Vážně nejsem zaujatý, ale ty vaše články to je vážně síla.Vážně by mne zajímalo, kdo vám toto odsouhlasil.Vitalia. Váš průvodce zdravím životem.A ještě pro náročnějšího čtenáře.........k tomu není co dodat.
Nemá vůbec cenu komentovat ty vaše rady.Čtenář by v žádném případě neměl brát vaše rady vážně. NA OVOCE NEPÍT, JDE O ŽIVOT!
Napijeme-li se vody po větším množství ovoce, zejména třešní, angreštu nebo vinných hroznů, způsobíme tím, že hemicelulózy ovocných plodů silně nabobtnají, obsah žaludku prudce zvýší objem a může dojít k přímému ohrožení života. Zvláště nebezpečné je pít po ovoci kyselé mléko nebo pivo. Jakmile ale ovoce kuchyňsky zpracujeme vařením, nemusíme se již obtíží po napití obávat.Říká: Ing.Vlastimil Šindelář.
Na sklenici čisté vody po ovoci nevidím absolutně nic špatného. I kdejaká dietní sestra vám to odsouhlasí. Co to komu udělá s žaludkem nebo vnitřnostma, to už je individuální. Stejně tak jako když zapijete ovoce mlékem nebo pivem. To se na člověku určitě poznamená. Cílem článku ale není někomu radit, že má pít po ovoci. To snad každý dokáže poznat sám. Zrovna tak snad každý ví, že na třešně se nepije. Článek ale není o tom, že se má pít na ovoce, ale o tom, kolik se toho má pít…
Vzhledem tomu, že je to takový guláš, se moc poznat nedá o co vám šlo. Pít se nemá nejen na třešně ale na spoustu jiného ovoce jako je :angrešt, rybíz, hrozno aj. „Nemučte se dobrovolně“
I když je totiž příjem tekutin důležitý, jejich nadměrný přísun může vést ke zdravotním potížím. Malý příjem tekutin je totiž stejně nevhodný jako příjem zvýšený. Ten může vést k převodnění, tedy ke stavu, kdy jsou nadměrně zatíženy ledviny a srdce. V extrémních případech může vést k jejich selhání. K převodnění zpravidla dochází při takzvané nárazové konzumaci tekutin. Prolévání vodou patřilo ve středověku k mučícím technikám nechvalně proslulé inkvizice. Oběti zpravidla zemřely na neschopnost vstřebat další tekutinu. Z poslední doby je například známý případ osmadvacetileté Američanky, která zemřela několik hodin poté, co v rámci radiové soutěže nárazově vypila sedm litrů vody.
To je například část toho vašeho guláše,část, které naprosto nerozumím. Když vypiju 2–3 litry denně, to je stejné, jako když do sebe naleju najednou toto množství? co je to pít málo nebo hodně? Co mi tedy prospěje, kdy si nepřivedu zdravotní problémy? Nedalo mi,abych nereagovala na vaší snahu vysvětlit smysl článku, něco,co jste apsolutně nezvládla.Hezký den!Pavla.
Já tedy nevím, ale mě nepřijdete normální.
V podstatě doporučujete něco, co může vaše čtenáře poškodit, a říkáte, že je Vám to jedno (na sklenici čisté vody po ovoci nevidím absolutně nic špatného – co to komu udělá s žaludkem nebo vnitřnostma, to už je individuální). Jinými slovy: pijte vodu na ovoce, sice se potom můžete pozvracet nebo budete mít průjem, ale co je na tom špatného? Budete se divit, ale spousta lidí to vyzkouší – ne každý totiž ví, že je to úplný nesmysl.
To, co jste tam bez rozmyslu napsala, je neetické ve vztahu k Vašim čtenářům a námitky diskutujících jsou oprávněné. Místo abyste text revidovala, si tvrdohlavě trváte na svém bludu.
Skvělý článek... já osobně preferuji ve svém pitném režimu jen čistou balenou neperlivou vodu .. snažím se vypít minimálně 1,5 l Aquily denně.. k tomu nějaký ten 100% džus, ne každý den a potom bylinné čaje, no a doma vodu z kohoutku.. když to tak spočítám, myslím, že denně vypiji tak 3 litry tekutin za den .. a to mám kolikrát ještě pocit žízně i tak... měřím 176 cm a vážím cca 56 kg ... potřeba vody je opravdu u každého hodně individuální.... vyzkoušela jsem ale několik typů balených vod a Aquila mi vyhovuje ze všech nejvíc... minerální vody piji jen občas a to hlavně, když si nááhodiu vzpomenu, že bych měla nějak do těla dostat hořčík(díky mým křečem v nohách :-D) takže sáhnu po Magnesii... a abych nezapoměla ráno si dávám svojí oblíbenou špaldovou kávu s mlékem :-)))
Podle mne jsou podobné teorie jeden velký nesmysl a doslova nebezpečné. I malé dítě ví, že lidské tělo (a nejen biologické organismy) drží pohromadě/udržuje ve funkčním stavu - voda. (Pro představu - co zůstane z člověka po odloučení téměř veškerých tekutin, tj. po kremaci?) Voda je mimo jiné přenašeč, vodič informací. Když se člověk potí (a potí se stále, i když máte pocit, že např. v zimě tomu tak není!), když se oko neustále omývá fyziologickým roztokem (slzy), když voda, použitá k odfiltrování nečistot (a cookies :)) z orgánů, svalů atd. je vylučována z těla v podobě moči a stolice, kde vezmu jinou, pokud se nenapiju? Pocit žízně nás klame; stejně, jako u pocitu hladu i tady "přecházíme" přirozený instinkt z x důvodů - mezi ně patří i to, že jsme stále více učeni chladit sucho v ústech chemicky (příchutě, přísady v nápojích, zmrzlinách, atd).; další problém je, že voda v nás nemá "odměrku", která by jasně řekla - jako je tomu u žaludku a jídla - kdy už ano a kdy ještě ne. Ale to je logické (tělo je inteligentní!) - více jídla může ublížit, příliš zatížit - více vody nikoli. Když přímo nepomůže (čemuž nevěřím), neublíží. Nadměrný příjem tekutin vyvolá pouze nadměrný výdej - nic víc. S tím, že budete mít pročištěné srdce, mozek, lymfy, ledviny, játra, střeva...celé tělo. A pomáhá při hubnutí! Z vlastní zkušenosti - měla jsem také problém s tím, že jsem málo pila; zato jsem stále měla hlad. Jakmile jsem si začala hlídat alespoň 2litry denně, zjistila jsem, že podstatně méně jím! Tělo si jednoduše říkalo o vodu tímto způsobem - když byla žízeň přehlížena, zapnulo hlad, aby dostalo tekutiny alespoň v potravinách. Také se dnes už ví, kolik pacientů v léčebnách LDN umírá v podstatě žízní...A co kůže? Vlasy? Nehty? Každá květina potřebuje zalévat, každá živá bytost potřebuje pít. Ne, 2,5 litru denně považuji za standart, více za přínos; nikoli za újmu. Vyzkoušeno na sobě.
To je zase nesmyslů v jednom příspěvku :-D
1. kremace určitě není "odloučení tekutin"
2. voda není žádný vodič informací
3. nadměrné pití zatěžuje organismus, zejména ledviny, v pozdějším věku může docházet k problémům (selhání ledvin)
4. nadměrným pitím může docházet k úbytku životně důležitých látek (vitamíny, minerály), zejména při jejich nedostatečném přísunu - různé vodové diety a podobné nesmysly
5. pocit žízně nás neklame, pocit žízně zdaleka neznamená jen sucho v ústech
6. tady, stejně jako všude jinde platí: všeho s mírou, věta, že nadměrný příjem tekutin vyvolá pouze nadměrný výdej, je nesmysl
Nejaka holka umrela kdyz vypila sest litru behem tri hodin:
http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=strange-but-true-drinking-too-much-water-can-kill
Za nejcastejsi pricinnu umrti pri maratonu se povazuje prepiti. Presneji receno hyponatremie - clovek vypoti urcite mnozstvi sodiku a ten zbytek v krvi se redi neustalym popijenim ciste vody, az dojde k rozvratu vnitrniho prostredi a kolapsu. Pit nadmerna mnozstvi obycejne vody muze byt tedy nebezpecne, zvlaste v kombinaci s fyzickou namahou ci prehrivanim (sauna) a nedostatkem mineralu ve strave.
Tak toto je aktualní téma, logicky čím více vody vypijete tím rychleji a lépe se tělo zbaví škodlivin, pracuje organismus. Zrovna včera jsem nejspíš přišel na xxxx letý táhnoucí se problém akné, hledal jsem, vyzkoušel jsem, studoval jsem a to velmi dohloubky snažil jsem se zistit kde je problém. Po cca 8 letech jsem si uvědomil že já pitomec jsem hledal složité problémy a tu jasnou chybu přehlížel... ano spočítal jsem si že během těch 8 let jsem v průměr vypil max 0,5l tekutin denně, vzhledem že k akné se přidal na mou vyzáblou postavu i vcelku velký otok nohou spolu s podezřelou bolestí vzádech, mno omylo mě když mito všechno docvaklo, lidi bacha na to já sám doufam že jsem těm ledvinam dal "jenom" záhul, ale že k trvalému poškození nedošlo. Ale jeto cca 2.den a už teď jde vidět obrovský rozdíl v pleti, záda přestali bolet, a ty kotníky mám opět jak z koncentráku :D ale pořád lepší než když jsem je měl jak sáčky s vodou ! Já doporučuji 2l jako nutnost, pokud někdo 2l nesnese nebo mu škodí, tak doporučuji ihned k doktorce na vyšetření ledvin. Počet těchto onemocnění jakožto většiny je v česku alarmující...
S tímto názorem bych rozhodně souhlasil. 2,5 litru denně rozhodně nikomu neublíží, zvlášť pokud během dne normálně jíte a diskuze o škodlivosti nadměrného pití je blbost. Podle mých zkušeností když mám hlad, tak si dám sklenici vody, a teprve když mě to nepomůže tak jím. Tělo, tedy alespoň to moje, nedokáže rozlišovat pocit hladu a žízně. Jinak sucho v ústech samozřejmě s žízní nijak nesouvisí.
Mimochodem, indická medicína, Ajurvéda, doporučuje lidem kteří jsou vyzáblí, aby hodně pili. Podle mě tito lidé mají přebytek stresových hormonů, které ženou tělo do katabolismu a potlačují hlad a žízeň.