Vlákno názorů k článku Pivo – démon alkohol, potravina, nebo lék? od MoB - A teď otázka do pranice: co z toho...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 9. 2011 8:11

    MoB (neregistrovaný)

    A teď otázka do pranice: co z toho platí i pro nealkoholické pivo? Jak moc to závisí na konkrétní technologii výroby nealkoholického piva?

  • 20. 9. 2011 19:52

    Bob (neregistrovaný)

    Jednoduchá otázka, alkohol i pivo samotné v malém množství prospívá, když se to přehání, tak je to jako u všeho. V jednoduchosti je krása, jenže spousta lidí chce být asi dokonalý a tak se staví na jednu, nebo druhou stranu a pak jsou buď vysportovány s vysokým procentem chemikálii (tzv. doplňky stravy), nebo jsou zase na mol s minimem plodných mozkových buněk a nešťastní, že nejsou dokonalý. Reklama, mediální masáže… zdravý=hubený a tak dále a tak dále. Vše s mírou a je pohoda.

  • 22. 9. 2011 15:06

    Ivan Mach (neregistrovaný)

    Odpovídám na připomínku/otázku k článku o pivu:
    Absence alkoholu v nealkoholickém nápoji bude rozhodně vylučovat pozitivní preventivní zdravotní účinky mírného pití piva (do 20 g ethylalkoholu denně). Pivo poskytuje velice širokou škálu senzorických vjemů, pokud jde o odstíny hořkosti. Osoby navyklé na pití alkoholického piva však často u většiny nealko piv vnímají jistou pachuť (lidově "ocas"), která bohužel deformuje tradiční chuť piva, i když technologie výroby nealka se stále vylepšuje. Tato pachuť je někdy vnímána jako slabší, pokud je pivo podchlazené. Ivan Mach

  • 27. 9. 2011 6:55

    petr či pavel (neregistrovaný)

    myslím, že jste tak úplně neodpověděl.
    Když vyjdeme z toho, že výroba (postup) nealkoholického piva jiná než výroba alkoholického piva, pak budou i jejich složení jiná. Budou obsahovat některé látky v jiném množství, některé budou chybět (kromě alkoholu, samozřejmě).

    Tazatel se tedy ptá (a já také), jestli má nealkoholické pivo podobné "zdravotní" účinky, jako alkoholické. Vynechme alkohol a chuť, protože i když jsou jistě důležité, je jejich vliv zřejmý.

  • 27. 9. 2011 11:39

    Nalim27 (neregistrovaný)

    Ono existuji dve hlavni technologie vyroby nealko piva (nebo spis dve metody):
    1. Rozsirenejsi - pivo od zacatko je vyrobeho tak, aby melo co nejmensi obsah alkoholu - napr. jine kvasinky, kratsi doba kvaseni, mene sacharidu pred kvasenim apod. Tyto piva take maji celkem jinou chut nez alkoholicka piva. Ale jsou zde i vyjimky - napr. zname pivo Birell.

    2. Mene rozsireny zpusob je pomoci upravy normalniho piva - odstranenim etanolu (napr. rozprasovani v proudu horkeho vzduchu, oddelovanim pomoci specialnich membran). Tyto piva pak maji obsah latek podobny klasickym pivum, take vice chutnaji. Z nasich znacek nevim, kdo to dela takto.

    Ale konkretnich postupu na vyrobu je mnoho ... da se dokonce rict: co pivovar, to unikatni metoda vyroby nealko piva.

    A take kazda metoda ve vysledku primasi jine pomery latek v pivu, takze se neda obecne rict, jak je tom nealko pivo z pohledu tech prospesnych latek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).