Názor k článku Pivo z tanku je jako polévka z pytlíku od Začátečník - Spíš jsem myslel že bych nechal bokem nakvasit...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 11. 2013 8:49

    Začátečník (neregistrovaný)

    Spíš jsem myslel že bych nechal bokem nakvasit trochu ječmene a ten kvas pak přenesl do převařené tekutiny.
    Kdo ví jak se vyráběla první piva. Vsadím se že snadno zkvasí i ten přepražený slad. Ten vyhozený plesnivý ječmen na kompostu také kvasí jak o život (vůbec té povrchové plísni nedovolil proniknout do kvasícího jádra - je to taková hromádka), bude to na zkvašení podobně náchylné jako žito.

    Z věcí co vyrábím se jich zlehka převařuje více a do těch často kvas také přenáším, protože je riziko že dříve zplesniví než zkvasí.

    Ale jde to i těmi ze vzduchu (při docela dost utěsněné kvasné nádobě). Nemám pro to vysvětlení, snad je to tím že pořád něco kvasím a kvasinky jsou již asi všudepřítomné.

    To byla úvaha. Jinak za názor děkuji.

    Zkušenost s přenosem jiných kvasů nemáš? Pivní kvasinky nemám v dosahu. Ono ale jaký je rozdíl mezi jednotlivými kvasinkami.
    Pokud vím tak všichni dodávají selektovanou jednu jedinou kulturu Sacharomyceu cerevisiae, takže mnohdy člověk přemýšlí proč zrovna tenhle balíček je určen do piva a tenhle do vína.
    A co mám ze zkvašování ovoce zkušenost, vlastní přirozený kvas vyvolá mnohem bohatší a ucelenější chuť i vůni. Už jsem viděl i kvasinky, které bych si nikdy více nepořídil protože po nich zůstává pachuť (snad ani kdybych potřeboval čistý líh a nechal kvasit jen vodu s cukrem). Jedno nejmenované rodiné vinařství si myslí, že může řízeně (pomocí "ušlechtilých" kvasinek) vyrábět a prodávat burčák - ta jejich břečka se nedá pít a vše je opět ve špatných kvasinkách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).