Dobrý den, tenhle článek je super a nahrál mi momentálně do situace ve které se nacházím.. Jsem na mateřské dovolené s prvním synem.. Jako zdravotní sestřičku mě v roce 2009 očkovali proti Hepatitis B.. Nějakou dobu jsem pracovala ve zdravotnictví, pak se vdala otěhotněla se synem, všechno probíhalo absolutně v pořádku... porodila jsem, byla na mateřské a ted jsem těhotná znovu.. po 2 letech doma... Při krevních odběrech v současném těhotenství mi prokázali pozitivní Hepatitis B.. Jsem ohrožená já i mé ještě nenarozené miminko.. Manžel je v pořádku a první dítě taktéž.. Jak je ale tohle možné?? Jak jsem se mohla nakazit, když od prvního porodu ve zdravotnictví nejsem? Nepohybuji se mezi rizikovýma skupinama lidí a nejsem si vědoma žádné situace, kdy bych mohla být vystavena nákaze... Navíc jsem byla přece očkovaná... ??
Dobrý den, ráda bych Vám v první řadě vyjádřila podporu. Držím Vám palce a doufám, že Vy i Vaše dítě budete v pořádku.
Mnohokrát jsem již slyšela, že očkování kojenců proti HepB je zbytečné, od hygieniků, i lékařů. Že stačí započít očkování v rizikovém věku puberty. Co když se ale opravdu stane, že v rodině je bacilonosič a nakazí malé dítě? Pro něj to může mít mnohokrát horší důsledky než pro dospělého. Je nutné toto riskovat?
Nevím, jak je to s očkováním proti hepatitidě B u kojenců, někde jsem četla (nevím, zda to bylo zde), že bezpečnost očkování u této věkové skupiny nebyla nikdy testována. Jak je to tedy s touto vakcinou?
Když se podívám kolem sebe, nevidím záškrt, obrnu, tetanus (čímž nechci tyto nemoci zlehčovat), ale žloutenku ano. Stačí jít na nákup, jet mhd a trocha smůly k tomu a máte to doma.
Nechci ani říct, že očkování je naprosto bezpečné a 100 % účinné, je třeba asi o všem vždy přemýšlet, ale ani na druhou stranu nezavírat oči před tím, že žloutenka tu prostě je a bude jí tu čím dál víc.
A pak si poslechněte p.p. Prymulu v pořadu Máte slovo (září 2014) !!
Z cca 120 píchlých lidí o jehlu v Praze nedostal žloutenku vůbec nikdo (to ještě nemusí znamenat vůbec nic). Ale tenhle odborník "na slovo vzatý" vám tam sdělí, že to je samozřejmě proto, že každý byl poté pasivně přeočkován imunoglobulinem.!!! Tak proč pouze pasivně nepřeočkováváme imunoglobulinem po těchto rizikových epizodách?
A když rodič ví, že má HepB ne to má někdo v rodině, no tak své děti naočkovat asi přeci jen nechá - jestli těm vakcínám ovšem vůbec věří?!
A žlotenky, je kolegyně, čím dál tím méně. Váš příspěvek se mi zkrátka nepozdává. "Trocha smůly a máte to doma". Tak se píše klamavá reklama. Na žloutenku B byste musela mít oprvadu hodně a hodně velké smůly, abyste to měla doma, pokud něděláte v rizikovém prostředí s krví a sekrety.
Ale spíše věřím, že vy věříte očkování. Také jsem věřil, a částečně vlastně věřím dodnes, i když to tak možná nevypadá.... :-)
Ale pane kolego poznámky typu " - jestli těm vakcínám ovšem vůbec věří?! "
vypovídají o vaší "objektivitě".
To přeci není věcí víry, ale prokázaný a ověřený fakt. ( i s procentem selhání a kontraindikacemi ). Všiml jsem si, že si často takové ničím nepodložené poznámky neodpustíte. Je to v zápalu boje proti farmaceuiským zločincům? Nebo čtete z příbalových letáků jen odstavec s nežádoucími účinky a tomu ostatnímu "nevěříte" ??
VB
Ráďo,
píšete, že (cituji): "Když se podívám kolem sebe, nevidím záškrt, obrnu, tetanus (čímž nechci tyto nemoci zlehčovat), ale žloutenku ano. Stačí jít na nákup, jet mhd a trocha smůly k tomu a máte to doma."
Můžu se tedy přeptat, kde to žijete a kolikrát jste byla ve svém životě "nakoupit žloutenku, např. v MHD či jinde"? ...když jí tak vidíte všude kolem ...
Nebo jste Vy sama od útlého dětství očkována v nějakých pravidelných intervalech, aby jste jí od těch kolemjdoucích nechytla?
Dobrý den,
no, všude kolem ji nevidím, ale chtěla jsem tím říct, že jsem se prostě za svůj život opravdu nesetkala ani neslyšela o nikom, kdo by měl tetanus, záškrt nebo obrnu. Ale o někom, kdo měl žloutenku B, tedy ano. Samozřejmě máte pravdu, že není všude kolem a že jí nemůžu chytit od kolemjdoucího, ani nejsem očkovaná a stále pravděpodobně žloutenku nemám. Ale ptáte se, kde ji vidím, stačí se možná podívat na paní o pár řádků výše. Možná jí se můžete přeptat, kde žije a kde svojí žloutenku nakoupila.
Je samozřejmě další otázka, zda-li je kvůli této relativně nízké pravděpodobnosti nutné celoplošně očkovat kojence. O tom se tu nechci přít. Ale názor, že žloutenku lze chytit jen při sexu a fetování je podle mě mylný.
Já jsem byla na testech na HBsAg v těhotenství, ale od té doby...pokud nebudu mít zdravotní problémy nebo si o to přímo nezažádám, nikdo to zjišťovat nebude. Neříkám, že je to v našich podmínkách pravděpodobné, ale není to nemožné.
Viz http://www.szu.cz/publikace/data/vybrane-infekcni-nemoci-v-cr-v-letech-2003-2012-absolutne
Akutni hepatitida B loni 133 pripadu a incidence dlouhodobe klesa. Treba se vam podari najit i vyskyt po jednotlivych krajich a podle toho se rozhodnout, jake je riziko zrovna u vas.
To myslíte mě nebo těhotnou paní - s tím kontaktem? Je mi líto, že jste si můj příspěvek vyložil možná trochu jinak, já sama mám malé dítě proti hep B neočkované. Ale bojím se...kdyby to bylo tak jednoduché, že nechám očkovat děti, když vím, že někdo v rodině žloutenku má. Jenže co když to prostě nevím??? Co když je někdo bacilonosič bez příznaků jako tady paní?
Moje pocity, bohužel asi nemohu psát znalosti, ohledně očkování jsou nezařaditelné - jsem pro i proti očkování.
Nabízím vám jedno z možných vysvětlení.
Po očkování byla imunitní odezva buď malá, nebo žádná. Možná patříte mezi to malé procento lidí na která to nefunguje. Neví zda jste měla kontrolní odběr na protilátky, ale běžně se to nedělá.
Pak přišel první porod a možná ten kámen úrazu. Žloutenku samozřejmě můžete chytit i jinými způsoby než je medializované píchnutí o narkomanovu jehlu.
Moc se o tom nemluví a také se taktně mlčí, ale jsou známy případy, že si to bohužel můžete přinést i od zubaře a nebo i z porodnice. Příčinou může být nakažený lékař, personál a nedostatečná sterilizace nástrojů.
Sice se očkuje, všechno hlídá a kontroluje, ale znáte český bordel a švejkování. Hygienik provádějící pravidelné stěry a kontroly sterilizátorů je často vnímán jak osina v zadku a pak je neštěstí hotové.
Bohužel se vám to nepodaří prokázat i kdyby ta moje teorie byla pravdivá.
Všechno může být i jinak.
VB