Vlákno názorů k článku Potravinářská komora zpochybnila kvalitu kohoutkové vody od JV - Nejde samozřejmě o nic jiného než o špinavé...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 7. 2013 8:30

    JV (neregistrovaný)

    Nejde samozřejmě o nic jiného než o špinavé PR potravinářských výrobců, za kterým stojí komunikační agentury se svými řadami studovaných a zkouřených kreativců.

    Poprvé to tuším spustili v USA. Moc se mi líbilo tohle reaktivní video:

    http://www.youtube.com/watch?v=HCkmY3YOxCw

    Již před 4-5 lety prosákly mezi odbornou nezávislou veřejnost zjevné snahy potravinářských výrobců o trvalé a systematické mediální "prasení" kohoutkové vody. Kazí totiž byznys "šmejdům" nebo jak jsou dnes piopulárně nazýváni ti, kteří si podobné označení zaslouží.

    Dozvědel jsem se tenkrát návrhy několik reklamních kampaní proti kohoutkové vodě a bylo mi z těch "top-motivů" úplně špatně. Domníval jsem se, že mnohé, byly tak idiotské, že nikdy nebyly objednatelem potvrzeny a realizovány, až mi naši studenti při přednáškách uváděli opak, že se s tím už někde v médiích setkali. Uvedu zde pouze jeden návrh nějakého reklamního vypitce, který zaplatil nějaký šmejd.

    KOZATÍ PRODEJCI KAPŘÍKŮ

    Nějakou náhodou se zjistí, že předvánočním prodejcům kapříků (hochům s pěknou vazbou) rosotou 1 (2?) nadra. Média se začnou zabývat příběhem kozatých kluků a jako náhodou se zjistí, že to asi bude tím, jak si pořád máchají ruce ve vodě (kohoutkové vodě), ze které jim do těla prostupují - co jiného než ženské pohlavní hormony estrogeny. - Chcete být kozatým klukem? No tak si pijte kohoutkovou vodu!

    Dle mého názoru je tohle už trestný čin a nikoliv pouze nelegální skrytá a klamavá reklama.

    Nicméně se mi líbí tady tahle diskuse, ve které už zase vidím nejméně tři reklamní agenty, jak nám tady simulují nezávislé názory čtenářů na obsah článku.
    Věřím, že už je vidíte také...

  • 24. 7. 2013 10:16

    Tecik (neregistrovaný)

    Souhlasim, sam jsem nejaky ten patek zpet zjistoval naroky na dodavku/cisteni "kohoutkove" vody vs balene, a cca dva roky zpet zde byla "kohoutkova" voda celkem pod lupou. Balena voda mela ze sve pozice "jemnejsi" pravidla. Ze by se za dva roky tolik moc zmenilo?
    Spis bych tu videl souvislost s:
    http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2122-sef-nestle-voda-neni-lidskym-pravem-mela-by-se-prvatizovat

  • 24. 7. 2013 10:38

    S4crifice (neregistrovaný)

    Nechápu ty, co si kupují balenou vodu ....
    Dokument na youtube znám také dlouho a perfektně vystihuje podstatu věci - často je balená voda stočená voda z kohoutku, jen je tam třeba delší dobu ;)

    Já sice mám to štěstí, že jsem vyrůstal na vesnici, kde jsme měli vlastní studnu - čerstvou a kvalitní vodu a teď bydlím v menším městě, opět ale s vlastní studnou, tak nejsme závislí na městské vodě .. Ale v práci piju vodu z kohoutku běžně, už cca 2 roky a jsem v pohodě, teda, až na ty C prsa, pochopitelně ;) :D :D

    Nejlepší balená voda je doma natočená ;)

  • 24. 7. 2013 11:26

    thr

    Tohle mají docela dobře vyřešené v USA - sice si potrpí na balené vody, ale v popiskách se obvykle korektně rozlišuje voda z "municipal source", čili s trochou nadsázky ta kohoutková, pak vylepšená "přečištěná" (obvykle osmoticky) a pak nějaké skutečně pramenité s udáním původu. Člověk si prostě může vybrat a obvykle jsem to viděl na první pohled na etiketu, nebyla to nějaká pidipísmenka v hloubi popisu.
    U nás je to bohužel jasné daleko méně, zejména u vod prodávaných pod privátními značkami hypermarketů. I z toho důvodu balenou vodu nekupuji prakticky vůbec...

  • 24. 7. 2013 12:54

    bez přezdívky

    Tak ono i u nás je tohle ošetřené – na každé lahvi vody přece najdete údaj o tom, odkud pochází (z jakého pramene v jaké oblasti) a máte tam k tomu i napsáno, jestli je to voda minerální, pramenitá, kojenecká nebo pitná. Když nechcete pít vodu stočenou z kohoutku, tak je celkem jasný, že si nekoupím tu „no name“ s označením pitná s cenou 4 koruny za lahev. Na každý druh té balené vody se vztahují jiné limity, pokud vím – třeba kojenecká je má úplně nejpřísnější. A naopak kohoutková nejmírnější – třeba co se dusičnanů týče, rozhodně jich může obsahovat mnohem víc než kojenecká nebo pramenitá.

  • 24. 7. 2013 13:28

    thr

    No nevím - opravdu si nevybavuji, že bych na nějaké balené vodě v ČR viděl natvrdo napsané "z veřejného zdroje" a nejsem si ani moc jistý s tím, že se udává původ povinně, podle mě tohle udávaí spíš výrobci jako Dobrá voda jako reklamu.
    Se udaným obsahem různých látek souhlas, ale například to značení už je klasické mlžení. Například jsem se jako otec tří dětí poučil, že kojenecká voda opravdu není to samé jako voda k přípravě kojenecké stravy :-)

  • 24. 7. 2013 15:02

    bez přezdívky

    No, tak "stočeno z kohoutku" si na etiketu asi opravdu nikdo nedá :))
    Myslím, že povinně se musí psát zdroj a lokalita u pramenité, kojenecké a minerální (ty totiž musí být z těch podzemních zdrojů) a právě ne u té pitné. Takže když na ní o původu není napsáno nic, asi si člověk může domyslet, odkud pochází :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).