Názor k článku Potravinové doplňky: Byznys odvádějící lidi od užívání skutečných léků od Kočka Plyšová - Zato skutečné léky business nejsou a jsou tu...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 9. 2013 20:33

    Kočka Plyšová

    Zato skutečné léky business nejsou a jsou tu protože farmaceutické společnosti se skutečně starají o zdraví každého jediného člověka, takže například nejmodernější a nejúčinnější přípravky jsou ihned k dispozici všem za přijatelnou cenu?

    Stejně tak, jako pochopitelně existují pochybné a předražené potravinové doplňky, dá se to samé říci i o lécích. A pokud se někdo podívá, jaké přidatné látky léky obsahují, nelze v tomto směru potravinovým doplňkům nic vyčítat.

    Na druhé straně nechápu spojitost mezi potravinovými doplňky a léky obecně. Jejich účel je přece naprosto odlišný, alespoň já tak tomu vždycky rozumněl. Pokud někdo používá potravinové doplňky jako náhradu za skutečné léky, asi nemůže čekat, že to bude fungovat. Od toho potravinové doplňky ani nejsou a ač podvodná reklama samozřejmě existuje, ještě jsem se s tím nesetkal (homeopatika nepočítám). Léky a potravinové doplňky by tedey měly mít velmi úzký společný průnik. Jediný způsob jak by se prodej mohl ovlivnit je to, že by doplňky skutečně pomáhaly (bylo by třeba moc léků), nebo by doplňky skutečně škodily (pak by se léků prodalo víc a proto by tento business k lékům lidi naopak přiváděl :-)

    Je smutné, že existují lidé, kteří naletí na nějaká bláznivá tvrzení neseriózních potravinových doplňků, takže potřebují někoho, aby je varoval. Je chválihodné, že se někteří snaží poučit takové lidi. Bohužel si myslím, že to šlo udělat lépe a hlavně objektivněji. Nelze se divit, pokud by sem někdo přišel a řekl, že článek je psán jako na zakázku farmaceutickým firmám, protože ono by to tak mohlo skutečně vypadat! Už podle nadpisu se evokuje v neznalých lidech, že léky = super a potravinové doplňky = zlo. Každá mince má dvě strany a daná problematika je poněkud složitější, než autorův pohled.

    Nicméně kdo ví, příští díl bude třeba pojednávat o nežádoucích účincích léků, falšování klinických studií, nebo zatajovaných nežádoucích účincích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).