Názory k článku Potravinové doplňky: Past na zákazníky a vyhozené miliardy

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 6. 2009 15:06

    mac (neregistrovaný)

    Bohužel hned první dva případy, které mají prokázat, jak si lidé doplňky škodí, jsou trochu nefér anebo se autorka prostě spletla. Žloutenka typu B je virové onemocnění, nelze ji tedy vyvolat pojídáním potravního doplňku. Tato žloutenka se přenáší krevní cestou, přípravek tedy musel být infikován při výrobě nebo distribuci. To se ale může stát u jakékoliv potraviny, bonbonu atd… Žloutenku jistě nezavinilo složení přípravku. Totéž platí pro ženy „otrávené olovem“. Pokud jsou suroviny ze znečištěné oblasti (olovo není běžná složka rostlin ani do čaje jistě nebylo přidáváno), je lhostejno, zda to zaviní čaj, borůvkový kompot, jablečný mošt z jablek od silnice, džem či něco podobného. A věřte, že každá várka ovoce se netestuje. A stejně tak nefér je třetí argument – kozí bobky by totiž jistě hygienik neschválil. Škoda, protože jinak máte v principu pravdu.

  • 10. 2. 2013 12:13

    požírač potr.doplňků (neregistrovaný)

    ...pro doplnění: dnes existují speciální technologie, jak z přírodních zdrojů získat mikrobiologicky čistý extrakt, který je také zbaven i těžkých kovů, herbicidů, pesticidů, jmenuje se METODA SUPER KRITICKÉ EXTRAKCE CO2...

  • 20. 6. 2009 8:06

    Martin (neregistrovaný)

    Na tento přípravek byly v loni dělány v ČR klinické studie, které naleznete zde

    www.prozdravi.cz/eregma

  • 23. 6. 2009 18:17

    Doplnek (neregistrovaný)

    Treba misto salamu iberska sunka Stránka o Jamón Ibérico , ktera je bez rustovych hormonu a masokostni moucky a chutna vyborne.

  • 5. 7. 2009 22:48

    gray.wolf (neregistrovaný)

    Slečna či mladá paní redaktorka by si nejdříve měla ověřit některá fakta, jako třeba schvalovací procesy, ty laťky jsou totiž u schvalování nastaveny dost vysoko díky Evropské Unii a osobně si myslím, že je to tak jedině dobře. Btw než rozhodne hygienik o udělení příslušného čísla, dneska pod ROHY, k jednotlivému produktu, tyto projdou přes mnohé akreditované laboratoře a věru běda, když něco není v pořádku, mimochodem naše české normy jsou mnohem přísnější než normy EU. A v zákonech je přesně stanoveno, co jsou doplňky stravy, potravinové doplňky a potraviny pro zvláštní výživu, dále jsou pak stanoveny normy pro jednotlivé složky minerály, vitamíny,organické složky atd. Takže by mne zajímalo, kde byly čerpány informace k tomuto článku, kdopak asi za to zaplatil? Ale to už je námět na zcela jinou úvahu :)

  • 15. 4. 2010 22:21

    pavel (neregistrovaný)

    Depopulace lidstva.Bilder­berg.Celosvěto­vě chybí lidem vitamin B6 a vitamn D.Proto je v USA vitamin B6 jako potravinový doplněk zakázán.
    Jsem zvědav kdy tento geniální nápad depopulace lidstva dorazí do našich končin.Udělejte si zásobu,dnes jsem bral,zítra vyrazím na lov.Ve městě mají generika forte,včetně B12 a B9 za 28,–.Vykoupím všechno.Nedám nic NWO a depopulaci 5,5 miliard lidstva zadarmo.Prosím vás není to sranda,začíná to být vážné.Prostudujte si všechno co jsem dal na rapidshere pod NWO.Je to hrůza a děs.Do vyhledávače rapidshare,pak kliknout na ulož.to – stahovani z rapidshare,sta­huj,sdílej,obraz­ky.......
    pak pokročilé hyhledávání a do kolonky NWO.

  • 6. 7. 2009 18:14

    Andrea Veselá (neregistrovaný)

    Dobrý den,

    přiznám se, že po přečtení celého článku, jsem byla poněkud rozpačitá. Působí na mne, coby článek z bulvárních novin, takřka jako sci-fi.

    Vitamíny, řasy, bylinky, potravinové doplňky… ?

    Začnu asi prvním odstavcem. Máte pravdu, co se vitamínů týče, ano, je to drahá moč. Vitamíny je nejlepší získat v jejich přírozené formě, nikoliv z tabletek. V tomto případě je lepší skutečně šáhnout po ovoci a zelenině. Co se týče zmíněné žloutenky, uživatel „mac“ tuto část popsal naprosto bravurně. „užíváním potravinového doplňku složeného z mořských řas, srdečníku obecného a jmelí. Tedy „pouhých“ a zdánlivě neškodných bylinek.“ – nezlobte se, ale odkdy jsou mořské řasy bylinky? Ano, vidím tam jmelí atpd., ale to je nyní to, co jsem zmiňovala na počátku. Je třeba v těchto článcích kapku opatrnosti. V tomto článku se plete páté přes deváté a jak zde již psal další z uživatelů „graywolf“, rozlišujeme potravinové doplňky, doplňky pro zvášní výživu a doplňky stravy. Buď jste studovaná v oboru, tak doporučuji se vrátit zpět a nebo příště pro jistotu prostudovat bližší informace, než něco podobného příště napíšete.

    Poněvadž z tohoto článku dostane běžný člověk „fedry“. Kdybych neměla s DS vlastní vynikající zkušenosti, vč. mé rodiny, tak díky pomatenosti textu, bych tomu takřka uvěřila. Dál už pokračovat nebudu, to už by bylo pak na námět nového článku.

    Pro lepší orientaci, co se týče potravinových dopľňků, doplňků stravy, vitamínů atpd. odborné vysvětlení na této stránce, včetně jak probíhá ono schvalování „kozích bobků“. http://greneia-okg.webnode.cz/…plnky-stravy

    Přeji hezký den

    Andrea Veselá

  • 26. 8. 2011 9:38

    Jarda_P

    Akorat, ze v ovoci a zelenine tech vitaminu, mineralu.... moc neni. To by clovek musel kupovat opravdovou, ne tu, kterou nejspis vyrabeji z umele hmoty. Ono treba jablko, ktere bylo sklizene uplne zelene a pak dlouhe mesice prechovavane v jakesi neprirozene atmosfere a nasledne dozrano umistenim do ethylenove atmosfery, jaksi neni to same, jako jablko utrzene vcera ze stromu. Naopak, nejen, ze nechutna, jako jablko, ale ma temer nulovou vyzivnou hodnotu.

  • 18. 11. 2009 22:00

    karel (neregistrovaný)

    Nemůžu, souhlasit se všeobecnou paušalizací, že potrav. doplňky (PD) jsou vyhozené peníze. Pokud v článku nahradím PD ze slovo „léky“ , tak potom mohu napsat totéž.A bude to pravda také.Na trhu jsou šmejdy v lécích stejně tak jako v PD.Ale není to pravidlo!!!! a jen člověk neznalý může napsat to co napsal.PD typu např.„mladý ječmen“ od firmy Green Foods Coproratio jsou špičkové patentované produkty USA/ Japonského trhu a výroby.Na trhu jsou 40 let a mají své nezaměnitelné místo. U nás je prodává nějaká firma BOMOT, jsou za výbornou cenu a jsou to originály. Nikoli rádoby se tvářící náhražky typu „sušené seno“.Jejich denním užívání jsem se vyléčil vč. mého syna a nedám na ně dopustit.Rozhodně mě víc stojí léky než prevence.
    Takže pane autore, važte svoje slova a citace.Pharma­ceutický průmysl se brání všude a ví proč.Oficiální roční statistika USA říká, že za rok zemře následkem léků 106.000 lidí. Jsou to léky s vedlejšímí účinky s následkem smrti podané odborným lékařem.Už jste někdy slyšel o někom kdo umřel na předávkování např. zeleným ječmenem nebo řasou? Já ještě ne. Příjemný den.

  • 18. 11. 2009 22:06

    Jana /Liberec (neregistrovaný)

    Souhlasím s autorem článku.Užívám zelené doplňky asi 2 roky a cítím se mnohem lépe.Shodila jsem asi 6 kilo aniž bych cokoli dělala a měnila.Neměla jsem chřipku, zmizely opary i ženské potíže.Zrovna firmu Bomot jsem našla ne webu před nějakým časem a vypadá docela solidně.Ceny jsou bezkonkurenční a produkty jsou originály, vakuované, takže klid, že nejde o nějaké padělky. Já potravinovým doplňkům fandím a budu je užívat i nadále.Stojí to peníze, ale zdraví je zdraví. A ono to funguje. Je to třeba jen vyzkoušet.Moji rodiče to berou už asi 6 let a jsou fit a bez potíží.Čím to asi bude?
     Jana

  • 7. 8. 2010 21:42

    sisa (neregistrovaný)

    souhlasím s pisatelkou.Do­plňky od firmy NUTRILITE beru 11 let a jsem absolutně bez jakýchkoli problémů.Vřele doporučuji.

  • 16. 1. 2010 8:45

    Efs (neregistrovaný)

    O zdravotní „nezávadnosti“ nebo dokonce „prospěšnosti“ tzv. potravinových doplňků svědčí i to, že když si jdu jako dárce nechat pustit žilou na transfuzní stanici, kromě šíleně dlouhého dotazníku (na nemoci, příznaky, rizikové skupiny apod.) se mě obyčejně ještě ptají, jestli jsem poslední měsíc nejedl nějaké potravinové doplňky. Tak mě napadlo, že tam asi dobře vědí, proč se ptají.

    Paradoxní situace ovšem je, že mi při lékařském vyšetření před odběrem paní doktorka „strčí do kapsy“ krabičku s patákama jako pozornost od zdravotní pojišťovny (podle cedulky jsou tam prý nějaké vitamíny a železo).

    Pohoda, hezký den

  • 15. 4. 2010 21:59

    Pavel (neregistrovaný)

    Jedovatý hnůj dovážený korupčně farmaceutickými korporacemi prenessa ver.l-arginin,hořčík,kte­ré skutečně léčí vysoký tlak.A tak bych mohl pokračovat do rána.Na rapidshare jsem dal žalobu Dr.Matthiase Ratha na farmaceutické koncerny.Je to včetně alternativních léků(potravinových doplňků,které na rozdíl od hnojů,předepi­sovanými našimi mengely léčí).Tamtéž jsem dal podvody farmaceutických korporací.Přečtěte si to.Oni nás neléčí,ale dělají z nás mrzáky.

  • 12. 5. 2010 21:09

    Marta Hrubá (neregistrovaný)

    když jsem si na squashi narazila loket a nechtěl otok slézt, užívala jsem cureznym, po wobenzymu jsme měla děsněj průjem, navíc je curenzym rostlinného původu ,tak snad nemůže nijak škodit, ne?

  • 23. 2. 2011 23:14

    ZX-Gate (neregistrovaný)

    Je na první pohled zřejmé, že tzv. "novinářka" trpí nedostatkem informací o schvalovacím procesu a normách či základním dělení léčiv a doplňků. To vše zde již bylo řečeno a nemohu jinak, než to jen potvrdit. Stejně tak manipulativně využívá příkladů, které mají své mouchy, jak zmínil uživatel "mac". Mohu jen říci, že jsem pravidelným uživatelem potravinových doplňků importovaných z Malajsie od společnosti Gano Excel. 15 let jsem trpěl nemocemi žaludku a střev. Užíval jsem experimentální i běžné léky, které byly bez účinků nebo měly účinky vedlejší. Každopádně nic nefungovalo a lékaři si nevěděli rady. Po 2 měsících užívání doplňků Gano Excel jsem začal pociťovat zlepšení a dnes jsem již zcela zdravý. Pomohl jsem jimi i mnoho dalším lidem a mohu jen doporučit. Autorka článku vůbec neví o čem píše a je zcela mimo.

  • 5. 10. 2011 20:29

    Mili (neregistrovaný)

    Spoločností a výrobcov sú tisíce . Ale existuje len malé percento ktoré to berú seriózne a je za tým skutočný prehľadný výskum . Schválne nebudem menovať,ale sú spoločnosti ktoré sú na špici , technológie ocenené nobelovou cenou . A garantujú vrátenie peňazí.Ale určite by som sa vyhol syntetickým . To je lepšie nič nebrať. Niekto v príspevku uviedol že zelenina není čo bývala , sú na to štúdie univerzít.Taká kapusta stratila 90 percent výživných látok . Svetová zdravotnícka organizácia sama odporúča brať výživové doplnky , len treba byť opatrný .
    Prajem dobrý výber . Pekný deň

  • 10. 2. 2013 10:49

    čarodějnice (neregistrovaný)

    Kvalitní potravinové přírodní doplňky jsou tisíckrát lepší než agresivní léčivo synteticky vyrobené, které nám podsouvá naše zdravotnictví. Co se týče ovoce a zeleniny, ty hnusy bez chuti uměle vypěstované, co nabízí markety, se nedají ani jíst, navíc nemají žádnou zdravou hodnotu. Já sama mám s potravinovými doplňky ty nejlepší zkušenosti, mnohokrát pomohly mě i mé rodině. Kdo je pomlouvá, nic o nich neví, nebo je podplacen za nekalou soutěž. Dnes se farmaceutickým firmám nelíbí, že jim klesl prodej léků a stoupl prodej jiným firmám s potravinovými doplňky. Proto uměle vytváří podplacené kampaně, které potravinové doplňky poškozují. Je to novodobý HON NA ČARODĚJNICE. Myslím, že se lidé nenechají ovlivnit a půjdou cestou zdravého stylu života.

  • 7. 10. 2014 22:04

    Luchia (neregistrovaný)

    tak já vám nevím, tenhle článek si protiřečí s jinými články, co tu jsou. Co se dopňků týká, tak dneska už je to všecho kontrolované a regulované takovým způsobem, že pokud člověk nekupuje někde na tržnici, tak by měl mít kvalitní přípravek. Sama za sebe se přiznám, že krátce užívám senzycol, protože prostě má obsah toho, co mi prospěje a jelikož se mi nedaří získat to přírodním cestou (jídlem, hodně pracovně cestuji a v restauraci nebo v rychlém prostě na vitamíny nenarazím), žužlám bobulky.

  • 18. 7. 2016 16:01

    gargamel (neregistrovaný)

    V článku píśete i o výrobvích na erekci, v těch se vyznám. Je mi skoro 60 a posledních 10 let jsem zkoušel různé výrobky, bohužel téměř vždy to bylo spíśe placebo anebo skutečně jen slabý "záchvěv". Záleží ale vždy na výrobci a použité suroviné. Třeba tribulius je rostlina a muži, ktré testovali, shodně hlásili zlepšení. Velice dobrý článek na téma jsem našel zde.

    http://www.vimax.cz/rozdily-mezi-leky-doplnky/

    A také je tam veliká část tribuliusu, který působí velice dobře. Nemyslím si, že by to placebo mohlo úćinkovat na vśechny. Spíše je to díky tribuliusu, takže za mně doporučuji určité pouze výrobky, kde se rostlina použila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).