Vlákno názorů k článku Povinné versus dobrovolné očkování? Klasický kočkopes od Standa - Pokud státu jednou přiznáme právo panovat nad naším...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 3. 2013 16:42

    Standa (neregistrovaný)

    Pokud státu jednou přiznáme právo panovat nad naším tělem, a rozhodovat, které očkování nám nařídí, které nám povolí, a které nám zakáže, ztrácí vládci jakoukoliv motivaci rozhodovat nestranně a v náš prospěch. Zato rozhodování ve prospěch zájmů lobbistů je více než pravděpodobné.

    Nejen proto je správné předat zájem o vlastní zdraví do rukou lidí samotných.

    Lékaři sice budou protestovat, že pokles proočkovanosti způsobí epidemii. Ale jako odborníci by měli být rádi: Měli by více práce, více bodů, větší plat. Pokud by epidemie opravdu vznikla a šířila se mezi neproočkovanými, byla by to pro farmaceutické firmy nejlepší reklama na očkování. A ti, které by to postihlo? Vždyť každý z nás by měl nést odpovědnost hlavně za vlastní život. Každý náš špatný krok může být ten poslední.

    Jen jeden příklad za všechny: Přestože politici EU sami rozhodli, že v očkovacích látkách pro děti by neměla být rtuť, stejně tak dokázali rozhodnout, že očkování proti prasečí chřipce nakoupí od GlaxoSmithKline, přestože obsahuje (na rozdíl od konkurence) thimerosal (sloučeninu rtuti). Jen politické rozepře způsobily, že nebylo nakonec povinné. A nejen to. Látku, kterou měly být naočkovány statisíce lidí, chtěla povolit bez řádného testování, které je jinak povinné (=státem přikázané) pro všechny ostatní léky. Očkovací látka se nakoupila, a nakonec se nechala odborně zlikvidovat. Firmy tedy měly hned dvojí zisk.

  • 1. 3. 2013 17:47

    Mareš (neregistrovaný)

    Stát v tomto případě jenom reaguje na poptávku ze strany občanů. Převážná většina svéprávných občanů vůbec nestojí o to, aby mezi nimi pobíhali svobodomyslní roznašeči tubery, černého kašle a žloutenky.
    Pokud chcete žít ve společnosti ostatních lidí a užívat výhody takové společnosti, budete se muset smířit s tím, že veškeré svobody a práva jednotlivce určuje většina. Je to blbé, ale je to tak. Svobodný je člověk snad jen v pralese - a to ještě jenom za předpokladu, že si tam nepřivede manželku. :-)

    (Pochopitelně je nezbytné zajistit, aby stát prosazoval skutečně zájmy svých členů (tedy občanů) a nikoliv zájmy zahraničních společností. Ale to už je otázka veskrze organizační.)

  • 1. 3. 2013 20:43

    EC (neregistrovaný)

    K poslednimu bodu - to neni otazka organizacni. V pripade statu jde vzdy o klasicky principal - agent problem, ktery je neodstranitelny. Vyplyva primo z podstaty vztahu, kdy dusledky jednani primo nese jina osoba nez rozhodujici.

  • 12. 3. 2013 22:25

    unknown (neregistrovaný)

    Pral bych ti ockovani, ktery ti zpusobi trvaly vedlejsi ucinky, tak jako se u mne po ockovani proti zloutence objevila seborhea na obliceji a neustale se rozsiruje, navic na to neni lek, da jen potlacovat. A nejsem jedinej. Vsechno je dneska jenom za*ranej byznys a farmaceuticka lobby nezna hranic.. Jednou se to povoli a pak se jeste budes divit, co za hnusy do tebe budou pichat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).