Počešťování je chvályhodné, ne tak v případě vlastních jmen. Syndrom zmiňovaný v článku je Reyův, nikoliv Rejův (souvislost s vlastním jménem celkem tušíte, soudíc podle počátečního velkého písmene). A mimochodem – mírně zvýšená teplota se obvykle léky nesnižuje, od 38°C je dobré vyzkoušet primitivní, ale osvědčený, zábal. Bez rizika…
dost léků má kromě příznivých účinků i negativní účinky. Lidi pojídají léky proti bolesti jako lentilky místo toho aby řešili příčinu. Ta původní příčina potom způsobí ještě horší problémy a jediný kdo má z toho prospěch jsou výrobci léků. Spousta zdravotních problémů se dá řešit lepšími a jednoduššími způsoby – správnou výživou, lepší životosprávou. Někdy se nedá bez léků nedá obejít ale pokud jde jinak bývá to lepší. A hlavně pro děti.
Myslím, že rodiči, který dá svému dítěti cokoliv, aniž si přečte příbalový leták by mělo být dítě odebráno pro debilitu. Průser je, že na řidičák se lidi 30 hodin učí pod dohledem školitele a pak skládají zkoušky před policistou, dítě si ale může dělat kdo chce a ani nemusí jít ve finále za doktorem.
Jinak „testování léků na dětech“ mi přijde směšné když si vezmu, jak se brojí proti testování léků na zvířatech. Holt šimpanz má větší cenu než dítě.
Na zvířatech se ale látky testují „poněkud“ brutálnějším způsobem než na lidech. Ne že bych byl proti testování na zvířatech obecně, ale ten příměr mi moc nesedí. Testování na dětech bych viděl jako poslední fázi (až jsou známy výsledky testů na dospělých osobách, pochopitelně bez závažnějších problémů) a pouze na těch, kterým má lék pomoci.
Mimochodom, aj paracetamol môže spôsobiť zlyhanie pečene, len je to zriedkavejšie. V USA zomrie na paracetamol ročne cca 500 ľudí. Takže vždy radšej najprv skúšam megadávky vitamínu C za zvýšeného pitného režimu (ale sú nevhodné pri problémoch s obličkami, metabolizmom železa a medi a deficiencii G6PD). Viackrát to už zabralo a lieky nakoniec neboli potrebné.