Takze si za 1000 necham pichnout infuzi Ccka, ktera mi zvysi hladinu v krvi maximalne na par hodin/dni(informace z clanku) misto toho, abych za to nakoupil treba zeleninu na cely mesic a mel ten prisun konstantni?
Jinak tohle je taky dobra manipulace:
"Vitamín C jako prevence koronaviru?"
"... rozhodne ano"
a podkladem pro tvrzeni je:
"V případě COVID-19 se například v Číně nebo Americe využívaly u akutních pacientů, kteří byli na intenzivním léčení. Pomáhaly tělu zvládat oxidativní stres, způsobený nemocí."
Chapu, ze doba je zla a soukrome rehabilitacni centrum ted nema na ruzich ustlano, ale tenhle clanek hodne smrdi.
Mně se článek líbí a vidím i značnou informační hodnotu. Před lety jsem prodělal neuroboreliózu a nebýt infuzí s vysokými dávkami vitamínu C, určitě bych na tom zdravotně nebyl tak dobře, jak jsem. Díky vlastní zkušenosti na infuzní terapie chodím pravidelně, již několik let. Zpravidla na podzim a na jaře. Kvalitní stravování je zcela jistě prospěšné, ale kedlubna terapeutickou hladinu vitamínu C v lymfě, zcela jistě nevytvoří.
I otázky intravenózního použití vysokých dávek vitamínu C v kontextu COVID-19 jsou velmi dobře zdokumentovány klinickým testováním a jsou doporučovány jako podpůrná léčba, stejně při rehabilitaci i jako profylaxe. Např.: https://www.medicalnewstoday.com/articles/can-vitamin-c-prevent-or-treat-covid-19 nebo http://www.edukafarm.cz/r155-vitamin-c či http://www.edukafarm.cz/c1753-covid-19-cytokinova-boure-a-vyznam-vitaminu-c-pro-funkci-imunitnich-bunek . Odkazů na studie a odborné články najdete stovky.
V tom prvnim clanku nejsou zminene zadne zdokumentovane klinicke ohledne profylaxe. Tam je jenom "Some doctors believe".
A ten dalsi clanek to same... tam se zase resi az lecba priznaku viroveho onemocneni a rika, ze "Intravenózní aplikace je vhodná především pro osoby, které nemohou perorálně přijímat kyselinu askorbovou"
Takze ne, preventivni podavani intravenozniho Ccka zdravym lidem neni(zatim?) nijak medicinsky opodstatnene.