Vlákno názorů k článku 4 důvody, proč je princip paleodiety pochybný od pavel houser - dovolim si zareagovat na vsechny komentare plosne. (pominu...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 1. 2015 17:21

    pavel houser (neregistrovaný)

    dovolim si zareagovat na vsechny komentare plosne. (pominu tedy demonologii, to opravdu spise nez sem patri na web o dusevnich poruchach)

    - ano, mel jsem prave na mysli, ze jak se jedlo pred 100 000 lety, neni pro nas dnes moc dulezite (tedy je jiste zajimave to zkoumat, myslim nedulezite pro vyzivova doporuceni)
    - nevim nic o tom, ze by se nekdo dokazal ci mohl dokazat obejit bez bilkovin ci esencialnich aminokyselin (ciste technicky, jak by mela vypadat prislusna mutace? stale potrebujete dusik. to ho budete lapat ze vzduchu ci jist hnojiva?)
    - tento clanek nemel byt o vegetarianstvi. take by se muselo upresnit, zda se mysli vegetarianstvi nebo veganstvi. opet myslim plati, ze minulost zde moc o nicem nevypovida. mongol na mleku a masu byl asi celkove zdravejsi nez cinan na ryzi. dnes ale muzete byt vegetarian urcite bez problemu a s trochou snahy asi i vegan (kombinovat ruzne plodiny, hojnost lustenin...). stejne tak jako muzete byt zdravy masozrout (obecne, samozrejme kazdy ma trochu jiny metabolismus - individualni vyjimky nijak nepopiram a pokud se citite pri necem z toho spatne, tak proste konzumujte jine veci, to je jasne. asi jako ja proste nesnesu vino, ale to neznamena, ze je obecne nezdrave). vegetarianstvi neni podle me primarne zalezitost vyzivy, ale spise otazka chutovych, ekonomickych, etickych apod. preferenci.
    - ze v minulosti byly potraviny nejak kvalitnejsi a levnejsi, to je smesne. naopak dnes (tedy ve vyspelem svete) je hojnost a kvalita, vcetne obilnych a mlecnych produktu, ktere nikdy driv nebyly (smesne mi tez prijde, jak lide maji potrebu vzyvat nejaky minuly "zlaty vek", coz je ale univerzalni). to lze konec koncu nejlepe videt na prumerne dobe doziti.

  • 14. 1. 2015 17:52

    Neuznávající teorii evoluce (neregistrovaný)

    Abyste dosáhl věku 120 let, což je věk na který Stvořitel omezil délku lidského života po paktování s démony...

    Je třeba nepřijímat jen v mase vázané aminokyseliny (existuje i pár, ne po celé zemi rostoucích, rostlin s plnohodnotným spektrem které potřebuje člověk k životu, jde o výjímky), ale udává se například i 54 minerálů, další nutrienty, enzymy,...

    My například dnes z uvedeného množství minerálů se dostaneme asi tak ke 20, a ještě ve velmi špatné formě i množství. Někdo ani k tomuto množství ne.
    Například lidé žijící v místech, kde používají vodu z tajích ledovců, což jsou právě koloidní roztoky značné části spektra (nebo i všech) potřebných minerálů se opravdu věku 120 let dožívají a prý v plné síle a vitalitě.

  • 20. 1. 2015 15:37

    Mary (neregistrovaný)

    V nasem vyspelem svete je kvalita krute prevalcovana kvantitou, ale bohuzel ve vsem. Nejen v jidle. Konzumni zpusob zivota se tomu rika. Jsme nuceni velkym byznysem ke konzumaci na kazdem kroku. Dokud se nevyskytne zdravotni problem, lide moc nepremysli o tom, co jedi. Casto ani potom ne, nespojuji si jidlo se zdravim. Nejsou vubec vedeni k tomu starat se o sve zdravi. Jako by jim nepatrilo, ale patrilo institucim zdravotni pece.
    Nekoupite snadno mistni potraviny, ale velmi snadno ty z druheho konce sveta, a ty logicky musi byt chemicky osetrene a tezko asi cerstve. Velkemu byznysu se podarilo lidem vygumovat povedomi o sezone zrani a sklizne a ovoce i zelenina jsou dostupne cely rok, takze tezko asi cerstve. Nehlede na zeme puvodu- najdeme neuveritelny vycet zemi. V supermarketech se cerstve ovoce nevyskytuje, to by v sezone muselo byt levnejsi, ale to neni.
    Lide se mozna dozivaji vyssiho veku, ale stale nizsi vekove kategorie maji zdravotni potize. Alergie a potravinove intolerance jsou to nejmensi.
    Ale jo, zije se nam dobre, jenom je ten svet velmi slozity a neprehledny. a zbytecne predrazeny, vzhledem k te nekvalite.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).