článek vaří z vody. snaží se vyvolat aféru tam, kde vůbec není, a argumentuje v podstatě jen 1 člověkem, který si stěžuje bůhví na co.
Létám docela často, na kratší i delší vzdálenosti, a k tomu, co píše zmiňovaný biolog, se dá říct jediné – je to nesmysl. O vodu či jiný nápoj lze kdykoli požádat – stačí přivolat letušku prostým stisknutím tlačítka (většinou na opěradle sedadla). Jestli to pan biolog neumí, není to problém leteckých společností, ale jeho. Navíc se letušky prakticky stále pohybují v kabině, není tudíž problém ji kdykoli přivolat třeba gestem. Samozřejmě s výjimkou noci (v delších letů).
Během 5 hodin rozhodně nepotřebujete 2,5 litru tekutin! Sedíte, nic neděláte, jen spíte nebo si čtete/koukáte na film, případně povídáte, okolní teplota a vlhkost se blíží optimu – za takových podmínek bohatě stačí 0,5 litrů za 5 hodin. Oni lidi většinou nemají žízeň, jen mají sucho v puse, protože neumí hospodařit s vodou právě v důsledku toho, že se do nich horem spoldem cpe nesmyslný pitný režim jako že za den mají vypít 2,5 litru vody. Lidi, proberte se! Nejedná se o množství, které máte denně vypít, ale o množství, které náš organizmus potřebuje. V tom je velký rozdíl. Vodu přijímáte i v jídle či polévkách – to se taky počítá. Cca 0,5 litru vzniká při metabolizmu štěpěním živin. Ve skutečnosti potřebujete vypít 1–1,5l za den. Samozřejmě pokud nejste na poušti