Obchodní řetězce ve vyspělých státech E.U. mají za povinnost míti ve svém sortimentu velmi vysoké procento domácí produkce - jak který stát někde je to až 75% To u nás neplatí proto tyto mají možnost dovážet silně dotované zboží ze států unie či ze státu ve kterém mají sídlo.Bylo by k zamyšlení aby naši zákonodárci toto pravidlo zavedli i u nás ale to se nastane my spíše dáváme investiční pobídky a daňové úlevy.
Až dostane náš podnikatel pozemek za 1 Kč a daňové úlevy, možná se to dorovná. Jenže tohle už bylo dávno rozhodnuté v 90.letech, že budeme jen kolonie a nelze se z toho prakticky už vymanit.
Podívejte se jen na množství těch nesmyslných skladů a dotovaných (jinak neefektivních) solárních polí, postavených samozřejmě na zemědělské půdě.
K tomu agent Bureš a jeho řepka, jenže lidé si to opět zvolí za koblihu.
Zrovna tu řepku, nebo obecněji biopaliva, prosadili zelení. Že prý je to ekologičtější než dovážet ropu, což se ukázalo jako úplný nesmysl. Povinnost přimíchávat biopaliva do normálního paliva je bohužel dneska daná zákonem.
Podobně zelení prosadili dotace na obnovitelné zdroje energie, včetně soláru.
Chápu že to všechno bylo vedené dobrým úmyslem. Ale cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.
Naprosto k ničemu!!! Dopadlo by to jak všechno jen by se to nějak obešlo stejně jako "české" maso apod. výrobce je česká firma (samozřejmně se zahraničním kapitálem...) a maso se zde jen zabalí a hned je na obalu česká vlaječka a obrovský název "české" firmy třeba jako OPAVIA na polských piškotech :D
Poučný článek. Jinak Opavia již NEpatří čechům https://cs.wikipedia.org/wiki/Opavia
Předpokládám že máte na sobě triko od italské firmy vyrobené na Filipínách z čínské bavlny, a k tomu americké džíny vyrobené z brazilské bavlny v Mexiku. Píšete to na americkém počítači vyrobeném v Maroku ze součástek vyrobených převážně na Tchaj-wanu ze surovin vytěžených v Jižní Africe a Austrálii. Na vašem stole, a doslova i na vašem těle, se sešla půlka světa. Když si to uvědomíte, tak vás ten guláš už moc nepřekvapí.
Mimochodem ten "český" guláš je původem z Maďarska, "české" knedlíky se odjakživa jedí i v Rakousku, Bavorsku, Tyrolsku, "česká" svíčková je běžná v německy mluvících zemích, atd.
http://g.cz/starocesky-trdelnik-marketingovy-podvod-6-ceskych-jidel-ktera-mylne-povazujeme-za-tradicni/
Cit.:
Naším cílem je vždy nabízet tu nejlepší kvalitu za výhodnou cenu. Proto v naší nabídce najdete jak českou cibuli, tak také ze zmíněného Nového Zélandu. Je to z toho důvodu, že právě v tomto regionu je nyní hlavní sezóna
jo, a proto je to druha jakost.
Asi se v Risi bali, ze ji tam uz nikdo nekoupi, tek to prebalili a sup s tim do kolonie.
Ještě si stěžujte, že stojí 30Kč/kg. To tady na Zélandu stojí teďka taky, a tady sezóna je.
A že se ovoce a zelenina vozí z druhé polokoule je normální... třeba kiwi lze skladovat taky jen asi 10 měsíců od sklizně, a tak ty poslední dva se zase vozí kiwi z Itálie na Nový Zéland. (A taky stojí 2-4x tolik, než když je místní.)