Pokud autor v článku píše, "Maximální výskyty černého kašle však dnes nastávají ve věku 15–19 let ...", hledala bych chybu i v samotné diagnostice ČK u malých dětí.
Z vlastní zkušenosti vím, že ještě v nedávné minulosti se razil názor, že pokud je dítě (malé dítě, t.j. někde mezi 9-tým týdnem a 10-tým rokem) řádně očkované, nemůže mít černý kašel, ani kdyby mu u kašle oči vypadly. Pokud by totiž očkované dítě ČK čirou náááhodou dostalo (jasně - jedině od neočkovaného, jak jinak? ...), průběh onemocnení by byl velicé mírný, ba až zcela bezpříznakový.
Ač klinický průběh onemocnění značil jasný ČK, dg. zněla akutní bronchitída, po několika týdnech chronická br., násl. asthma.
Laboratórní náběry se ani nedělaly, neb testy jsou prý u tzv. "rozočkovaných" dětí falešně pozitivní!!! Takto nemocné děti v případě potřeby sdílely běžné pokoje dětských lůžkových odd ... žádná karanténa ...
Jelikož je ale tzv. "rozočkování" (v tomto případě proti ČK) dokončeno dovršením 10-tého roku, bylo by trapné ještě v 15-ti tvrdit, že testy jsou falešně pozitívní ..., takže se i u řádně očkovaného jedince udělá náběr a ke klinickému průběhu již máme i prokazatelnou laborku a jejda - máme před sebou černý kašel jak vyšitý.
Bylo by velmi - nejenom zajímavé, ale zcela jistě i přínosné, prozkoumat každý jednotlivý případ, jaké dg. byly v dětství stanoveny (parapertusí počínaje, vleklou "angínou" konče) ...
Pokud tedy děti ve veku 15-17,99 let + dospělí ve věku 18-19 let (zdravím tímto Takyskorodoktora) zcela prokazatelně skokově navyšují grafy výskytu ČK, tak něco není v pořádku - buďto je velmi pochybná "účinnost" vakcíny pouhých max. 5-9 let, anebo je v plánu zavedení povinné 7-mé dávky vakcíny ještě před dovršením 15-tého roku, aby byla tato ohrožena skupina obyvatelstva - jak se říká chráněna. Ona každá koruna ze sedmé dávky je nepochybně přínosná
Takyskorodoktore, co to tady melete???? (se bavíme o černém kašli) a Vy znenadání napíšete:
Cituji celý příspěvek: "Očkování proti tyfu, .. vydrží ještě méně. Protoje vakcína pochybná?
Vy nevíte co píšete."
Ivan tady výše v diskuzi "odborníky" popsal poměrně dosti výstižně - viz jeho příspěvek dne 1.2.2016, 09,13 hod :))
Průměrně inteligentní člověk by pochopil, že je to reakce na tvrzení :
"....(pochybná) účinnost očkování proti ČK POUHÝCH 5-9 LET???? "
Jsou jiné vakcíny jako je vakcína proti tyfu, klíšťové encefalitidě, jejichž účinnost vymizí za mnohem kratší dobu než u vakcíny proti ČK.
Je to prostě charakteristická vlastnost dané vakcíny a vy rozhodně nejste někdo, kdo by měl posuzovat, zda je to vlastnost pochybná.
Pochybné jsou vaše názory.
tsd.
Podle GSK: "Po prodělání černého kašle přetrvává ochrana zhruba 4 až 20 let, po očkování 3 až 12 let."
https://www.gsk.cz/pro-novinare/zpravy/ockovani-proti-tetanu-a-cernemu-kasli-neni-na-cely-zivot.html
Jen reaguji, co je ve zmíněném článku, že po vakcinaci vydrží ochrana 3-12 let. Přidám čerstvou zkušenost, dcera má za sebou 4 hexavakcíny a ve 2 letech (tedy 12 měsíců od poslední vakcíně) dostala černý kašel. A nemyslím si, že měla lehký průběh (jak mi doktorka řekla-jelikož je naočkovaná), každou noc jí šlo o život.
Hlava mi to nebere... k čemu to očkování je?
A jaktože já to nechytila, když na mě týden hucala ze vzdálenosti obličej na obličej?
Dobrý nápad.
Jen je to paradox, já byla naočkovaná cca před 25 rokama a nechala jsem na sebe kašlat a prskat docela dlouhou dobu. A ona je naočkovaná jeden rok a nevím kde k tomu přišla, když jsme byly 2 týdny doma zavřené a nikam jsme nemohli, protože se léčila zase s něčím jiným.
Vždyť to bije do očí...tohle očkování nefunguje.
Údaje big pharma je třeba brát s rezervou, oni si rádi vybírají to, co se jim zrovna hodí.
Existují studie, podle kterých přetrvává imunita po prodělané nemoci 30 až 70 let: http://www.sciencedaily.com/releases/2009/10/091029211528.htm
Děkuji velmi. A co si tedy myslet o následujícím viz. bod 2?
http://www.rozalio.cz/images/PDF/7434vystupAK.pdf
Pokud vím, v dospělosti žádné pravidelné očkování není ( kromě tetanu).
Povinný není ani ten tetanus. Máte svobodu rozhodování. Když se má narodit dítě, měla by si ale nejbližší rodina nechat zkontrolovat protilátky a případně přeočkovat proti ČK, aby dítě přišlo v prvním roce do neinfekčního prostředí. To je ovšem nedosažitelný ideál, protože i lidé, kteří v očkování nevidí metlu lidsta, jako většina diskutujících, na to kašlou a považují takové chování za zbytečnost.
Ono se totiž může stát, jak to tady psala jedna z přispěvatelek, že se i přes očkování protilátky u dítěte nevytvoří a pak je k nezaplacení, když alespoň rodiče a sourozenci na novorozence "neprskají bacily".
tsd
Oficiální čísla výskytu černého kašle budou pravděpodobně hodně podhodnocená, lékaři ho totiž neumí diagnostikovat a navíc mají v hlavě myšlenku "proti tomu jsou všichni očkovaní, tuto nemoc nemůžete mít".
Většina dospělých černý kašel tak nějak přechodí. Pokud se vyskytně typický težký průběh černého kašle i u dospělého, stejně na vás doktoři kašlou: http://www.protisedi.cz/article/svetle-chvilky-cerneho-kasle
Ach tak, takže autor toho článku není anonymní?
Za anonymitu se obvykle schovávají lidé, kteří nejsou schopni doložit co píší. Nebo máte snad vysvětlení, že autor je příliš skromný a nestojí o publicitu? V tom případě mohu veřejně prohlásit, že žlánek je tendenčně upravený a neodpovídá skutečnosti.
Takové no name články pak mají být důkazem čehosi?
tsd
Skeptiku, ten článek je božíííí! Ač popisuje přesně ten smutný stav většinového medicínského přesvědčení, že očkovaný jedinec ČK prostě
nemůže mít, je napsaný tak zábavně, až mi smíchy tekly slzy :))))
... to je přesně ono - ještě nedávno (článek byl datován 2012, takže dlouhodobě před tím řádově i v desítkách let) byl černý kašel medikům a lékařům vymyt/vygumován z mozků ... prostě neexistoval.
Neexistoval jako diagnóza - žeby někdo nechtěl, aby taková dg. vyplavala na povrch? Tudíž musel být (ač klinický průběh jasně ukazoval na ČK) jaksi "přejmenován" na asthma, alergii, virózu, no prostě cokoliv ...
Kde se stala chyba?