Kupujete knihy po síti? Zdají se vám drahé? Jste se službami spokojeni? Podívejte se na e-prodej z druhé strany.
Proč někdo po pěti letech zavře (prodá) e-shop, který slušně vydělává, živí rodinu a umožňuje život na volné noze? Je to o dobrém odhadu budoucího směřování knižního trhu, o syndromu vyhoření, prosté únavě nebo úbytku zákazníků a ztrátě vydobyté pozice?
U Marcela Kupky, někdejšího provozovatele jednoho z knižních e-shopů, to bylo ode všeho něco. Svoje zkušenosti popsal pro server Lupa.cz: Situace na knižním online trhu se přiostřuje, do celkem nasyceného prostředí se hrnou další e-shopy (většinou bez znalosti problematiky prodeje knih), které myslí, že trh knih je nafukovací, což není.
Syndrom vyhoření má po pěti letech provozování e-shopu také dosti značnou váhu (zákazník je stále náročnější, ale i zmlsanější, sliby nesliby – anžto slíbit se dá cokoli, splnit pak už ne, realita je někde trochu jinde – zákazník něčeho dosáhne u některých prodejců a požaduje to samé i od vás).
Čtěte téma: Je pravda, že české děti nečtou? A vy?
Co platí o dětech, platí zpravidla i o rodičích. Tady zřejmě vzniká největší čtenářský problém…
Únava je samozřejmě tím větší, čím více musíte udělat proto, abyste se prosadili a úbytek zákazníků, kteří prchají k „superlevné“ konkurenci, vám také optimismu nepřidá.
V článku PROČ JSEM PŘESTAL PRODÁVAT KNÍŽKY NA INTERNETU na serveru Lupa.cz se dočtete o konkurenci, dumpingových cenách a knihách skladem A taky o tom, že „provozovat internetový obchod může, s odpuštěním, každý blbec, který neví, co s penězi“.
Z jiného soudku: Nelegální erekce – Pozor na léky přes internet
Internetový prodej léčiv v ČR je legální pouze prostřednictvím tzv. „kamenné" lékárny…