Díky mockrát za skvělý rozhovor, ze kterého má člověk radost a dobrý pocit. Blahý pocit z toho, že zdravý rozum ještě existuje. Pobavilo mne pár věcí v textu, jako hypertonolog.:-))To už ti úzcí specialisté dospěli tak daleko ve svých specializacích?
Doporučit doktorům znalost církevní historie je brilantní nápad.:-)) Budeme jim nábožně naslouchat a bez řečí polykat jejich hostie.:-))Což se asi vlastně děje.
Nechci vám brát iluze, ale je to jen další broukolog a filozof, který neznámo proč se montuje do medicíny. Je dost dobře možné, že zná brilantně historii medicíny, ale v posuzování aktuálního stavu medicíny je stejný laik jako třeba vy.
Neberu mu jeho přesvědčení ve velký vliv psychosomatiky na zdraví, v mnohém s jeho názorem na negativní vliv stresu a blbé nálady i souhlasím. Nesdílím jen jeho přesvědčení, že být happy a O.K: je všemocný lék a dostane nás ze všech neduhů, které si navodíme právě stresem a špatným životním stylem. ( o ostatních nemocech ani nemluvím)
Doktor Hnízdil, to je úplně jiná level, protože díky medicínskému vzdělání právě umí určit hranici možného a nemožného v léčení pomocí psychosomatiky.
tsd
No, přinejmenším Hnízdilovy výroky tomu nenasvědčují. Poslední dobou se mi zdá, že zapadl poměrně hluboko do bahna šarlatánství. Už jen třeba jeho výrok "Problém je, že za posledních třicet čtyřicet let žádný úplně nový lék vynalezen nebyl." http://nazory.euro.e15.cz/rozhovory/jan-hnizdil-uzdraveny-pacient-znamena-pro-zdravotnicky-byznys-ztratu-1053546 To je prostě naprostá blbost a lékař by to vědět měl. Je tedy Hnízdil závážně neinformovaný, nebo záměrně klame?
"Člověk časem získá vůči sobě samému jistý odhad, co je symptom znepokojivý a co je symptom všední. Tím nechci oficiální medicíně nasazovat psí hlavu, rozhodně bych se jí neodříkal, ona umí úžasné věci, akorát jich v praxi nadužívá."
To je citát z článku, kde je jasně vidět, že se pan Komárek klasické medicíny vůbec nezříká. Má proti ní jen některé námitky, podle mně velmi trefné a rozumné.
Jasně píše, že si s sebou na cesty bere vždy antibiotika a v případě potřeby je také užívá. Nikde ze sebe nedělá žádného zarytého alternativce, který klasickou medicínu šmahem zavrhuje.
Jistě, když je mu dobře tak si vaří bylinky a dští oheň a síru na klasickou medicínu a když je mu zle, tak jde do nemocnice a do lékárny. Tomu se říká doublethink. https://en.wikipedia.org/wiki/Doublethink
Ale ne, tomu se říká racionální výběr. Když jsem zdravý, udržuji si to zdraví třeba bylinkami. Když mám třeba v zahraničí vážnou infekci, pochopitelně sáhnu raději po antibiotikách, protože zkušený a prověřený terapeut přírodní medicíny není patrně nablízku a já potřebuji rychlé a spolehlivé řešení.
Dělala bych to také tak.
Ale lidé jako vy mají medicínu vážně jako pánaboha. Jakákoliv, byť rozumná pochybnost je brána jako rouhání, protože pravé náboženství je přece jen jedno. Totiž pardon, pravá medicína je jen jedna.
Ale prdlajs. Sama jsem jeden přírodní ekvivalent antibiotik užívala a dostal mně během týdne z dost ošklivého zánětu průdušek, sedimentace šla ze stočtyřiceti na nulu. Čínské byliny mají za sebou staletí empirického výzkumu přímo na lidech a rozhodně fungují.
Kdybych jela do Barmy, taky bych si vzala radši antibiotika s sebou a v případě nutnosti je užívala. Jsou spolehlivější a daleko účinnější než byliny, to ano. Platí se za to ovšem tím, že oslabí a rozhodí organismus, jak jsem poznala na vlastní kůži. Proto je v bezpečných českých podmínkách nahrazuju čínskými bylinami.
Takové kravinky si můžete říkat jen stejně nevzdělaným lidem jako Vy, ekvivalent antibiotik v přírodě jen tak neexistuje, natož v čínské medicíně. Existují určité rostliny, kde se látky s antibiotickým účinkem nachází, ale účinky jsou dost slabé.
Na zánět průdušek žádné antibitioka nejsou potřeba, stačí demižon slivovice a inhalace heřmánkového vývaru.
Na zánět průdušek žádná antibiotika nejsou třeba? Tak proč je pokaždé dostanu a doktorka dost trvá na jejich užívání, když podle obhájce klasické medicíny nejsou třeba?
Ale pořád lepší antibiotika než slivovice. Ta aspoň pomůžou, slivovice jen zahřeje už tak rozhicované tělo a situaci ještě zhorší.
Slivovici tak na rýmu a nastydnutí, tam je často zahřátí na místě.
Opravdu na tom se zdravím nebudete moc dobře. Psala jste, že pokaždé na zánět dostanete antibiotika. Tak to asi pokaždé máte tu nejtěžší bakteriální formu. Normální lidé se většinou léčí klidem na lůžku a nějakým tím čajíčkem, mucosolvanem a nebo jak doporučuje kolega slivovicí.
Že vy zrovna máte takovou smůlu? Máte dokonce těžší průběh než při zápalu plic? Začínám mít podezření, že jste nikdy zápal plic nepoznala.
tsd
Zápal plic jsem měla v sedmnácti jako normální jinak zdravá holka. Byl to příjemný podzimní odpočinek od školy. Ačkoliv doktorka na mně hleděla jako na vážného pacienta, já jsem to tak necítila. Jistě, mohla se splést v diagnóze-ale byla to paní pečlivá, dobrá doktorka. Vždy trvala na nejrůznějších vyšetřeních, až mně to leckdy štvalo.
Takže ano, zápal plic jsem poznala.
Těžký průběh zánětu průdušek u mně způsobilo období, kdy jsem brala antidepresiva. Každou zimu bez výjimky měsíc doma a bylo mi tak zle, že jsem si sotva došla k lékaři. Bohužel antidepresiva zesilují zahlenění organismu u lidí, kteří k němu mají přirozeně sklony. Dnes, když antidepresiva neberu, záněty mám taky celkem lehké a stačí mi týden doma.
Hm. Jeden den mi bylo dobře a ten druhý už jsem nedošla pomalu ani na zastávku na autobus, abych si dojela k lékaři, protože léčit něco takového slivovicí by napadlo leda dementa a na ležení v posteli jsem potřebovala neschopenku.
A mé záněty průdušek byly dle lékařky bakteriální. Nemám důvod jí to nevěřit.
Neházejte tu obecnými moudry bez znalosti věci.
Jasné :-))) Taky skoro doktor si myslí, že zná diagnózu a situaci lépe než skutečný doktor a ještě na dálku a bez znalosti anamnézy... Jen škoda, že střílí úplně mimo.
No, necháme toho. Je zábava sledovat, co všechno překroutíte či si špatně domyslíte, ale všechno má své meze.
Díky za rozptýlení a účast.
Zánět průdušek jde vyléčit i bez ATB. S ATB je léčba rychlejší a doktorka je předepisuje aby se jistila proti možným komplikacím, třeba zápalu plic.
Slivovice přímo léčí, obsahuje 50 % roztok ethanolu a ethanol je nejznámější dezinfekční přípravek. Je vidět že Vaše znalosti jsou jako noty na buben, samá pauza :-)
Tak samozřejmě že vím, že alkohol dezinfikuje, vy chytráku :-)))
Ale nebudu tak pitomá, abych ho používala na zánět, když existují vhodnější přípravky, které zbytečně nezvyšují horko v těle, což je při zánětu kontraproduktivní a mnoha lidem i nepříjemné. To ráda přenechám mase našich českomoravských slivovicových "léčitelů".
Zase zásadní neznalost, co příspěvek to perla :-) Alkohol nezvyšuje horko v těle. Horko po konzumaci alkoholických nápojů je subjektivní pocit vznikající roztažením tepen a cév a tím zvýšení prokrvení periferních částí těla, z hlediska těla jako celku konzumace alkoholických nápojů způsobuje větší ztrátu tepla než v klidu.
Na jeteli není nic špatného. Jetel je prostě jen divoká zelenina. Pokud je nasbíraný na vhodném místě, má možná i vyšší obsah vitamínů než dnešní průmyslově pěstovaná zelenina, a navíc je zadarmo.
Takže pojídání jetele je naprosto racionální chování.
Sama na jaře jím pampeliškové listy a kořeny, v létě třeba i sedmikrásky. Suším si lesní byliny a jarní jehličí na zimní čaj. Nevidím důvod, proč si nějakými zbytečnými předsudky zavírat cestu ke kvalitním zdrojům živin, které jsou zadarmo.
Ale to je na uvážení každého soudruha.
To znáte? Co znáte? Jen to své úzké zaměření. Proto jste nepříjemní, jak někdo vybočí a nábožně vás neposlouchá. Kdybyste místo svého ´tunelového vidění´ byli open-minded, tenhle článek by vás dost pobavil. Ale ne, berete se tak vážně, a běda, kdo to nedělá také. Kde se ve vás bere tolik nelásky a bohorovnosti?
Neexistuje doktor, který je opravdová kapacita ve více oborech. Každý lékař (snad vyjma revizních lékařů pojišťoven. chápejte to jako vtip) musí mít úzké zaměření, protože není na světě člověk, který by byl schopen obsáhnout detailně víc oborů.
Doby Leonarda jsou nenávratně pryč.
Proto jsem fascinovaný domýšlivostí některých lidí, kteří mají ve všem jasno a vyčítají doktorům tunelové vidění.
Běžné problémy vyřeší praktik, to ano, ale jinak vás pošle do nemocnice za specialistou. Ovšem běda, když se utne a pošle vás za tím nepravým. Pak vás opravdu čeká kalvárie po různých odděleních, než se dopídíte pomoci. Uznávám, že v tomto případě je úzká specializace spíše na škodu. Co s tím ale chcete dělat? Jíst pampelišky?
tsd
"Asi před třemi lety jsem měl krvácení do žaludku a kamarád lékař mi navrhl, abych zašel za gastroenterologem. Já jsem opáčil, že místo toho raději dám na jedné z fakult, kde jsem tou dobou učil, výpověď, a po ní že by se to mělo zlepšit. Ještě jsem dodal, že pokud je má diagnóza správná, symptom brzy zmizí, a pokud ne, nebude mne žádná škoda. Výpověď jsem dal, žaludek se zklidnil a podnes je zcela v pořádku."
Mám podobnou příhodu, jen aktéři jsou opační. Na škole mě rozbolela záda. Ani jsem se nemohl ohnout pro tužku na zem, vstát z postele bylo na 15 minut. I vypravil jsem se o dvě patra výše, kde se zdržovala jedna studentka (jestli to nevadí?) klasické medicíny. Ta mi poradila, že to za několik dní přejde. Přešlo, a podnes jsem v pořádku.
Něco lepšího tam nemáte?
...á...egoisticke systemove ovecky opet vytahuji sva esa z rukavu a neprestavaji prekvapovat svoji omezenosti.
Je mi vas lito, protoze to, jak jste mimo, neni vase rozhodnuti, dostali vas.
Dekuji za krasny rozhovor, ktery mi mluvi z duse. Pana Komarka jsem neznal. Ode dneska uz si to jmeno budu pamatovat.
Líbí se mi, že článek vzkazuje "všechno s mírou". Souhlasím, že psychika hraje důležitou roli během nemoci i mimo ní. Myslím si, že je na každém z nás, abychom nerezignovali na sebepoznání a byly jsme si tak schopní pomoci nikoli jen od následků, ale též od příčiny. O smyslu života nemluvě. Pokud ale na něco nestačíme, je přirozené, že jdeme za odborníkem. To se týká nejen oblasti zdraví přeci. Odborník neznamená bůh a myslím si, že řada lékařů se tak ani nevnímá. Uvidím dále časem, sám jsem zatím studentem medicíny. Dále souhlasím s rolí stravy a důležitostí rodinné anamnézy. Nesouhlasím však s nadužíváním preventivní prohlídky. Data nemám a tak vycházím "pouze" ze zkušenosti s prarodiči, že u starších lidí, kteří mají oběhnout více vyšetření než jednou za 2 roky hrazené státem, se o stresovou situaci jednat může. Pro mladšího člověka by prevence jednou za dva roky, či něco navíc (např. vyšetření tlustého střeva, když ve statistice jeho nádorů vedeme) by taková zátěž být neměla. Pokud je, je to spíše ukázkou, že do ní (prevence) nechceme investovat svůj čas. A poslední s čím nesouhlasím je, že by se automaticky srážela léky teplota. Pokud vím, tak zvýšená teplota se bere jako fysiologická reakce organismu, která je obranná a tudíž se ke srážení (teploty) v dnešní době přistupuje pouze ve chvíli, kdy by ohrožovala život pacienta, nikoli z plezíru. To si ten paralen spíš ordinuje každý sám.
Doporučuji Ivánkovi k četbě knihu " Svět přírodních antibiotik (Jiří Kuchař, Josef Jonáš) "
Aby tady nepsal žvejky, jak jsou byliny na prd.
Např. u nás se už léta pěstuje a nakládá Lichořeřišnice. Funguje to parádně, když má někdo problémek.... a střevní mikroflora žije vesele dál.
Nicméně nikterak konvenční antibiotika nezatracuji. Zachraňují životy. Škoda jen, že lekaři je píšou i na virózy :-(
Kdo se o sve zdravi stara, nenecha to nikdy dojit 'Tak daleko'. To je jen Vas pohled na svet- lidi se nemaji starat o nic a pak to nechat dojit tak daleko, az nastoupi instituce zdravotni pece. Nebo-li medicinsko-farmaceuticky komplex, ktery vsichni povinne platime. Ten je sice bajecny, ale kdyz muzu, nenecham to dojit tak daleko. :-)))
Mluvíte, resp. píšete jak pohádka. Jak daleko to necháte dojít, mnohdy na vás vůbec nezáleží a je rozhodně jedno, jakou máte vypěstovanou imunitu popíjením odvaru z bylinek a bio bio dietou. Je to o inf. dávce a když ji dostanete naplno, nebude vám to moc platné a pošupajdíte třeba se zápalem plic do nenáviděného medicinsko-farmaceutického komplexu aby vás vytáhli hrobníkovi z lopaty.
tsd
Vite, co mne stale fascinuje? Ze misto abyste byli vdecni za to, ze nekdo mysli hlavou a je tak zodpovedny a stara se o sebe, tak se mu neustale vysmivate, shazujete ho a vyhrozujete svou peci. Neni to na palici? Kdyz Vam nekdo takhle hrozi, urcite v nej nebudete mit duveru, co myslite? Uz si to konecne srovnejte v hlave.
Skvělý, svěží a moudrý rozhovor s vtipem pro pana profesora obvyklým. Souhlasím se vším, jen masa bych ještě ubrala :)
Zvláště se mi líbí tohle: Avšak pokud se ještě do ústavy nedostalo, že občan je vlastnictví státu, musí mít každý z nás nějakou možnost dělat i věci pro sebe neprospěšné. To je samo jádro svobody, proto slovo bezpečí znamená stav bez péče, kdy nás nikdo nechce obšťastnit, jak se on domnívá, že bychom měli být šťastni.