Já jsem teda velkej jedlík ovoce a zeleniny a to i přes zimu, každopádně až když jsem k tomu začala s wobenzymem, tak jsem se teprve zbavila toho, že jsem byla každou chřipkovou epidemii týden doma…ve škole to ještě šlo, to se nějak omluví, ale v práci už k tomu přišel i stres a tak jsem si o enzymoterapii něco našla a pomohla mi moc.
Zinek je zvláštní věc. Zvýšené množství zinku určitě napomáhá imunitnímu systému k lepší funkci.
Nikdy jsem nechápal proč se lékaři v době chřipkových epidemií zinkem sami přecpávali, ale lidem ho nikdy nedoporučovali. Tento jev funguje i dodnes.
Lékaři vám toho ale neřeknou mnohem víc. Možná proto, že to sami nevědí. Ale je známo, že když lidské tělo trpí horečkou, nebo zvýšenou teplotou tak zinek hůře zpracovává, špatně ho vstřebává a ukládá ho do tkání. To stejné platí pro železo. Takže pozor.
Nedávno jsem četl celou sérii článků o horečce a vlivu na organismus. Dozvěděl jsem se při tom spoustu zajímavých věcí a postupů. Rád bych vám zevrubně šeznámil s některými z nich.
V první řadě, je potřeba si uvědomit, že zvýšení teploty je obraný mechanismus našich těl. A je nám většinou prospěšné. Snižovat teplotu za každou cenu nemá smysl. Někdy se záměrně aplikují tzv.horečkové koupele které mají horečku naopak vyvolat.
Teplotu lidské tělo zvyšuje většinou tak, v krvi přestanou, nebo naopak začnou, kolovat látky které způsobují že naše tělo přestane uvolňovat přebytečné teplo. Nejde tedy o to, že naše tělo "více spaluje", ale naopak méně tepla odvádí ven a více ho tedy zůstává uvnitř těla.
Často se stává, že při horečce jsou vrchní části kůže neprokrvené (souvisí to s mechanismem odvodu tepla) a póry uzavřené.
Snižit teplotu můžete tak, že tělo ochladíte, ale mnohem účinější metodou rychlého sražení teploty může být paradoxně rychlé přehřátí/zahřátí organismu , protože se při něm překrví zmíněné svrchní části pokožky a uvolní póry a znovu se nastartuje mechanismus odvádění tepla z těla ven.