V článku jsou obrovské nesmysly, není pravda že ve ve Viktoriánské Anglii lidé žili stejně dlouho jako dnes. V druhé polovině 19. století byla střední délka života kolem 50 let, dneska v 21. století je kolem 75 let, to je zhruba o 25 let víc. Výskyt stařecké demence proto byl nepřekvapivě v 19. století nižší, neboť lidé dřív umřeli.
Zdroj zde: http://www.localhistories.org/life.html
Ještě jak se dívám na informace v http://www.localhistories.org/life.html, tam se pracuje s daty včetně novorozenecké úmrtnosti, která byla tehdy obrovská, a v nové studii byla poporodní úmrtnosti odečtena. Je to na http://www.localhistories.org/life.html i v rozhovoru přímo uvedeno. Těch pětadvacet let rozdílu jsou průměrné hodnoty délky života, což je pro daný účel zavádějící. Hodně lidí skutečně umíralo dříve, než měli šanci Alzheimera dostat - protože umírali hned po porodu. Zdravím, LK, Vitalia.cz
Máte tvrzení "v letech 1850–1880 se ženy dožívaly o tři roky méně než současná anglická populace" a proti tomu máte data za posledních 30 let http://www.ons.gov.uk/ons/rel/lifetables/interim-life-tables/2008-2010/sum-ilt-2008-10.html, jenom v tomto úseku se míra zvýšila o více než 5 let :-) Ale jestli chcete věřit "odborníkům" Rabochům, tak to můžete, proti gustu žádný dišputát :-)
Ten graf, na který odkazujete, ale neobsahuje data o dožití, ale *očekávanou* délku dožití. Mícháte dohromady jabka a hrušky. Kromě toho, i kdyby šlo o tvrdá data o průměrné délce života, pořád byste z ní musel odečíst tu poporodní úmrtnost, jako to udělali autoři té studie o viktoriánské éře.