Dobrý den, nejsem odborník, který by to vysvětlit jistě lépe, citron má kyselé pH, tudíž je vhodný při bodnutí vosou. Při konzumaci mohou reakcí vznikat soli kyseliny citronové, např. citronan sodný či vápenatý, které mají pH zásadité. LK Vitalia.cz
Vždy když jsme byli s rodiči v přírodě i u vody měli jsme sebou sůl. Stačilo udělat kašičku ze soli a vody nebo sliny a soli a natřít místo po bodnutí touto kašičkou. Žádný otok se neudělal. I když to chvíli štípe, tak se to dá vydržet, protože to místo neoteče. V dnešní době, kdy je mnoho lidí alergických na bodnutí hmyzem, tak by kromě soli měli sebou nosit homeopatikum Apis, které odstraňuje reakce alergické po bodnutí hmyzem. Stačila by 9ch nebo 15ch, kterou můžete zakoupit v každé lékárně. Slyšela jsem v rádiu jednu léčitelku, která radila první pomoc při píchnutí vosou či včelou v lese, když sebou nic nemáte co byste okamžitě mohli použit, aby to neoteklo. Řekla, že nejlepší je to místo pomočit nebo polít močí. Může to i zachránit život.
Samozřejmě je lepší mít sebou tu sůl a ještě třeba i ten Apis.
Jestli se už člověk s alergickou reakcí setkal, určitě s sebou nosí nějaké antihistaminikum. Myslím, že není od věci, aby je u sebe měli i rodiče malých dětí. Dostane se koupit bez receptu a stojí pár korun. Dítě mé sestřenice se udusilo po té, co ho včela bodla do jazyka když jedlo hrušku. Nestihli dojet do nemocnice. Osobně jsem také alergická a otok postupuje po lymfatických cestách. Během okamžiku mám obrovská jelita po celém těle. Fungují všechna antihistamin. (Analergin, Dithiaden=ty působí ospalost; nejlíp hodnotím Zyrtec=bez něj "nedám ani ránu" - kdyby do místnosti plné lidí vlétla 1 vosa, nebo včela, vybere si okamžitě mne.) Žádné babské rady neúčinkují, jestli jde o alergika. Kdo to chce vyzkoušet, je sebevrah.