Musím říci, že jsem radlery zkoušel a zůstal u jediné celkem pitelné kombinace - Zlatopramen Grep+zázvor. Jelikož jsem již nějaký čas prakticky abstinent (i klasické pivo piju jen vyloženě výjimečně), tak mi tohle celkem vyhovuje (dávám max. půllitr denně, spíš míň). Asi největší hnus byl zatím malinový Birrel (a to mi normální Birrel chutná).
Radlery jsou plné Éček. Pokud si je chcete připravit doma, stačí koupit tu nejlevnější limonádu a smíchat jí s pivem. Vznikne z toho stejný odpad. To už je opravdu lepší si pivo namíchat s Colou... Kvalitní pivo s ovocnou příchutí jsem pil v jednom malém pivovaru, poctivé speciály nedělá každý.
jj, právě proto je na tom pozoruhodná cena... +- něco kolem 14 Kč za 0,5 l. Přitom se to skládá z limonády, která se v super-hyper- prodává kolem 7 Kč za 1,5 l a nejobyčejněšího piva v ceně max. 8 Kč za 0,5 l.
Takže ve výsledku je to mnohem dražší než to nejobyčejnější pivo. Zatímco v Rakousku je Radler o nějakých 30% levnější než pivo...
nadutá komentářová lůza předvádí čecháčkovskou ubohost.
verze od staropramenu je kyselá a nepitelná, souhlas.
jakkoli gambrinus není nic moc pivo, limetková verze je vyvážená a zvlášť v létě velmi použitelná.
víc jsem nezkoušel, spíš pracuju na našem pivním prvenství, ale proč nezkusit něco nového.
To je přesně ono - v ČR se oháníme tradicí "dobrého" piva, ale v reálu spíš kritika jiných věcí ilustruje naši zahleděnost do sebe a neochotu cokoli zkusit.
Když se přes to člověk přenese, tak zjistí, že třeba v článku zmíněné přeničné pivo s limetkou (v USA typicky Corona) je velmi příjemné pití, míchaných nápojů založených na pivu se taky najde spousta atd. Ale jaksi je módní nadávat a ohánět se tradicí, zábavné na tom ovšem je, že klasický ležák žádná česká tradice není, přinesli to sem němečtí sládkové v ne až tak dávné době...
To jste ale právě dost vedle - Plzeň začala v roce 1842 vařit pivo bavorského pojetí, na což si také pozvala bavorského sládka Josefa Grolla. Ten pak v Plzni vytvořil trochu specifickou recepturu, které se začalo říkat "pivo plzeňského typu" a ta se začala postupně šířit po Čechách a jinde, ale ani náhodou to není první ležák!!! V podstatě je technologie vaření totožná jako bavorská, ale byly použity trochu jiné suroviny (žatecký chmel a trochu jiný slad), princip je ale vysloveně německý (tzv. spodní kvašení) .
Stručně viz třeba na http://cs.wikipedia.org/wiki/Pivo_plzeňského_typu , ale snadno najdete i podrobnější popisy.
Že si můžou britové spojit pojem ležák a Plzeň je jejich problém, ale fakta jsou poměrně jasná - ležák je německý "vynález"...
Vůbec se mi to nelíbí. Je to totiž způsob, jak k pití alkoholu zlákat i lidi, kterým jinak to pivo nechutná.
Obsah alkoholu je sice nižší, ale zase toho ti lidé asi vypijou víc a některé to navede k popíjení pravidelnému.
A to nehledě na to, jaké chemikálie tam dali aby to tedy bylo "ovocné". Oproti tomu je klasické pivo surovinami kromě alkoholu v pohodě.
A taky nevím proč je to na tomto webu, a autor takřka nabádá k ochutnání. Pod kategorií Co pít jsem čekala tedy něco jiného.
český radler jsem ochutnal jen jednou v životě -Zlatopramen citron,a to přímo při testování před uvedením na trh - a už se ho dotknu leda dvoumetrovou tyčí, ale zaujal mě ten belgický kriek. určitě to není jediný dobrý radler ze zahraničí.jaké jsou jiné dobré značky?bude o nich článek? jinak jsem těžký Svijanofil a rád si zajdu také na Zubr,Holbu a Litovel :)