Vlákno názorů k článku Ozonová vrstva slábne a rakovina kůže sílí od Fyzik - Paní autorka se bije v prsa, že nejí...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 8. 2012 11:52

    Fyzik (neregistrovaný)

    Paní autorka se bije v prsa, že nejí krávy a čuníky a tedy se chlubí, že své tělo šidí o zcela zásadní živočišné bílkoviny, nutné pro fungování imunitního systému. Ať se pak nějaké té rakovině nediví a vůbec to nemusí být kůže, ale třeba krve lymfatického systému či čehokoli jiného. V případě lymfy to je od zjištění do rakve okolo 2 měsíců. Každý kdo své tělo šidí o jakékoli běžné složky potravy, podepisuje si ortel. Člověk je od přírody všežravec a jakékoli "rozumem" ordinované omezení mu jen ubližuje. Jediné rozumné omezení je v množství: Nepřejídat se, udržovat si váhu a kondici pohybem. Jinak jíst vše podle chuti, co tělo alergicky neodmítá.

  • 21. 8. 2012 12:26

    Kateřina Čepelíková

    Pekny den, fyziku,
    Davat rovnitko mezi rakovinu a absenci hoveziho a veproveho v jidelnicku, je primejmensim diskutabilni, z meho pohledu absolutne mimo realitu. Dle vedcu z vyzkumneho programu EPIC navic nadmernou konzumaci hoveziho povazuji za nejvyznamnejsi pricinu rakoviny tlusteho streva (zkoumali pri ni pul milionu Evropanu z deseti zemi a pruzkum trval deset let).

    S pozdravem

    Katerina Cepelikova

  • 21. 8. 2012 12:51

    Mary (neregistrovaný)

    To mohu potvrdit, týká se to obecně konzumace červeného masa (hovězí, vepřové, skopové a jehněčí). Agentury a jiné instituce, dozorující zdraví obyvatelstva ve Velké Británii, vydaly před léty oficiální doporučení omezit konzumaci masa z 90g denně (což bylo vypočítáno jako průměrná denní spotřeba tepelně zpracovaného masa na osobu)na 70g denně, jako prevenci rakoviny tlustého střeva. Ta je třetím nejrozšířenějším typem, po prostatě a rakovině prsu. Současně s tím byla doporučena konzumace vlákniny. Byly uvedeny výsledky testů s pacienty ve 3.stadiu rakoviny tl.střeva, po operaci a chemoterapii. Když se vrátili ke starému způsobu stravování, obvykle nepřežili, rozhodně však znovu onemocněli. Pokud změnili jídelní návyky, většina z nich nedostala nemoc zpátky.

  • 21. 8. 2012 18:38

    Fyzik (neregistrovaný)

    Pěkný den paní autorko a díky za názornou lekci demagogie.
    1. Kde je mé rovnítko mezi absencí masa a rakovinou?
    2. Dle vědců bylo napsáno už tolik nesmyslů vzájemně si odporujících, že je stačí dát všechny do jednoho pytle, zatřepat a pak se kvůli nim postřílet. Jeden tvrdí že bez mléka se žít nedá, druhý jak je škodlivé atd... když do takových polotovarů ještě zasáhnou novináři a publicisté, kteří rozumí jen tomu, jak zaujmout nesmyslem a krájení koláče sledovanosti, je guláš uvařen.
    3. Kdybyste četla můj příspěvek bez předsudků vlastního postoje, četla byste: "Jediné rozumné omezení je v množství: Nepřejídat se, udržovat si váhu a kondici pohybem." Takže je zbytečné s touto myšlenkou polemizovat ve stylu "..nadmernou konzumaci hoveziho.." neboť tvrdíme oba totéž: "nepřežírat se" ... já tvrdím čímkoliv, vy hovězím... myslím že můj názor je vyváženější, netřeba se přejídat ani nudlemi, rýží, bramborami a moučnými výrobky, ať už mají razítko od kohokoliv. Všeho moc škodí, to věděli už naši předkové, takže i makrobiotiky moc škodí, bez výjimky. Řídím se touto filozofií už 50 let a lékaře vídám jen když si mě pozve na 5-letou prohlídku nebo dentistu jednou ročně na vyčištění zubního kamene. Funguje to. O medicíně, farmacii, lékařích a ve všem propletených kšeftech i o tom, kdo to propaguje a lže veřejnosti mám už jasný praktický názor. I o "vědcích", co se na tom všem přiživují jako módní návrháři na rozmarech žen. Bohužel v těchto případech jde o zdraví a životy, ne o kusy hadrů. A vím co píši. Léčím člověka s rakovinou který měl být podle lékařů už měsíc mrtvý poté, co jejich "léčebné metody" selhaly. Faktem je, že jsou u rakoviny bezradní a sem tam nějaký pokus vyjde... Zhruba 1/3 pokusů jim nevyjde, ale za šarlatány je nikdo nepovažuje. Běda kdyby zemřely 2% alternativně léčených, zpravidla už lékaři odsouzených do rakve! To by bylo soudů a zavřených léčitelů! Otevřete oči, dámo! A přemýšlejte, komu sloužíte podobnými články...
    Tak pěkný den..

  • 23. 8. 2012 16:43

    ja (neregistrovaný)

    vo všetkom s vami súhlasím, pán "FYZIK", ale na druhej strane neberiem právo na názor iným. Ak sa niekto stotožňuje s tým, že je vegetarián, tolerujem ho.Ale nemyslím si že je bližšie k pravde ako vy.Myslím, že aj vy to tak cítite.

  • 22. 8. 2012 22:27

    trulo (neregistrovaný)

    To je ale BLBOST asi toho moc neznate.Nadmerna konzumace hoveziho tvori raka tl.streva To je stejne jako tvrdit ze metro leta. Tak jsem zvedav kam prazskym metrem doletnete treba na malorku chytrolinko. A tohle beha mezi nama. Ja zasnu a vite co je nejhorsi ze mi to chodi do ordinace . ja bych to strilel pif paf. A tobe ty premoudrela zeno nezer uzeniny a lacine potraviny. Kup si kvalitni steak s hoveziho a mas po rakovine. To me vzdycky dostane tyhle moudra totalnich amateru.

  • 22. 8. 2012 23:40

    Mary (neregistrovaný)

    Jistě, trulo. Neodpovídá-li praxe tvé teorii, musíš praxi zavrhnout. Když tě štvou fakta z Velké Británie, nech si to odoperovat.

  • 23. 8. 2012 14:00

    Mary (neregistrovaný)

    Paní Kateřino, dostala jsem dnes internetové noviny s tímto článkem.
    Smažené červené maso- významná příčina rakoviny prostaty

    Eating red meat, and especially when it’s been cooked at very high temperatures in a pan, is a major cause of prostate cancer. Men who regularly eat the meat increase their risk of developing the disease by 40 per cent.

    Red meat has been a suspected cause of prostate cancer for some time, but the link becomes clearer if it’s been cooked at high temperatures. The process appears to create powerful carcinogens in the meat, say researchers from the University of Southern California.

    In a study of around 2,000 men, more than 1,000 of them had advanced prostate cancer, and those who had more than two servings a week of red meat cooked at high temperature were 40 per cent more likely to have the disease. Those who ate the meat more than once a week faced a 30 per cent higher risk.

    The type of meat also played a part. Hamburgers were more likely to cause cancer than steak, for example, while chicken and other poultry seemed to have almost no effect at all if it was cooked in the oven. However, it had almost the same risk when it was cooked on top of the oven.

    (Source: Carcinogenesis, e-published ahead of print).

  • 21. 8. 2012 22:04

    Alfredo (neregistrovaný)

    Všechny živiny v mase se dají nahradit. Asi nejrozšířenější "omyl" je, že člověk maso potřebuje hlavně kvůli bílkovinám. Ano, v mase bílkoviny jsou. Ale dají se nahradit jakýmikoliv jinými bílkovinami, ať už z mléka, vajec, luštěnin, zeleniny, řas... Nehledě na to, že tělo tyto bílkoviny musí nejdříve rozložit (což je energeticky náročné) a až pak je může využít k výstavbě nových bílkovin. A není snazší trávit rostlinné bílkoviny než ty živočišné? A co železo, co? To je přece důležité a kvůli tomu se musí jíst maso! Železo je obsaženo v řadě dalších potravin, např. brokolice a špenát. A co jiného prospěšného maso obsahuje? Vitamíny? (pouze B12 a D) Minerály? Nehledě na to, že maso v trávicím traktu doslova hnije a uvolňují se z něj (ve velkém množství) zdraví škodlivé látky. Lidské střeva nejsou na trávení masa uzpůsobené.
    A navíc - člověk není od přírody všežravec, ale plodožravec. Ale myšlenku vegetariánství musí každý pochopit sám. Lidé si maso (čtěte kusy mrtvých těl zabitých zvířat) v klidu koupí v supermarketu. Ale kdyby si to zvíře měli zabít a upravit sami, ej, to by přibylo vegetariánů. Přeji hezký, bezmasý večer.

  • 21. 8. 2012 22:29

    EC (neregistrovaný)

    Z ceho vychazi presvedceni, ze clovek je plodozravec? Jak hluboko do minulosti musime jit, abychom videli, ze lidi jedli jenom plody? Jak je prokazane, ze lidska streva nejsou na traveni masa uzpusobene?

    Kdyby to zvire meli zabit, tak by vegetarianu nepribylo. Jeste pred necelymi sto lety se delaly zabijacky v polovine domu na vsich a ze by tehdy existovaly mraky vegetarianu si nemyslim. Spise naopak - lidi zvykli pracovat cely zivot od mala se zviraty netrpi velkym sentimentem kvuli cunikovi "Pepovi". Me jako maleho zabiti slepice u babicky taky nikdy nestresovalo a vegetariana ze me neudelalo.

  • 22. 8. 2012 0:01

    Alfredo (neregistrovaný)

    Lidské střeva jsou jednoduše moc dlouhé... U býložravců je délka zažívacího traktu 10-12násobek délky jejich těla, jelikož rostlinná potrava se tráví pomaleji. Kdežto masožravci mají délku cca 3-6násobek. Člověk má délku cca 11násobek. Maso se tudíž v tak dlouhých střevech rozkládá, hnije a kvasí.

  • 22. 8. 2012 7:19

    EC (neregistrovaný)

    Kam na to chodite?

    Tenke strevo: 6 metru
    Tluste strevo: 1,5 metru
    Celkem: 7,5 metru
    Vyska: 1,7 metru
    Nasobek vysky: 4,4x

    Takze dle teorie (nehodnotim jeji pravdivost) "delky streva ku vysce" je clovek jasny masozravec.

    Jinak v tlustem streve "hnije" vsechna potrava. Vysledek, kdyz si da clovek napr. lusteniny, je vseobecne znam.

  • 21. 8. 2012 22:44

    Méďa Béďa (neregistrovaný)

    Kvůli železu nemusíte jíst ani maso, ani brokolici nebo špenát. Bohatě stačí olizovat sousedovo orezlé sloupky od plotu.

  • 7. 9. 2012 8:57

    vks

    hlavně že se všichni ofrňují nad syntetickými-přírodně identickými potravinovými aditivy, a kňourají, že nějaká hmota z chemičky nemůže být stejná jako extrakt z kytiček, ale někoho může napadnout doporučit olizovat orezle sloupky od plotu, což je stejná situace.

    a k tématu: člověk je všežravec, takže může jíst všechno co může jíst. Když někdo nechce jíst maso, tak mu to neberu - v ideálním stavu zůstane víc masa pro ty, kteří maso jí:) Pokud chce někdo moralizovat ohledně způsobu chovu, tak to nemá smysl obtěžovat lidi, ale nutit zákonodárce, aby opravili legislativu (pokud možno aby to zjednodušili a zpřehlednili)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).