Názory k článku Recept proti alergii na potraviny: kojení, alergeny a špína?

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 11. 2013 13:09

    Mary (neregistrovaný)

    Těžko čekat z oficiálních míst, že budou kritizovat nekvalitní umělou potravu, která je k dostání tak snadno a jsme jí zavaleni. Můj recept k alergii je posilovat imunitu vynecháním rafinovaného cukru, lepku a všeho z bílé mouky, a mléka a mléčných výrobků. Důsledně- a pozor na sušené mléko, nesmyslně přidávané všude možně i nemožně. Takto jsem se jednoduše zbavila alergie na oříšky- a byla jsem v opravdu bídném stavu po tyčince Musli. Doktorka se mě 4x ptala, jestli mohu dýchat a nemám oteklé hrdlo. Začala úřadovat, nabídla mi kromě antihystaminik i registraci alergika, a koupi náramku, kde je uveden druh alergie. Testy prokázaly odezvu na všechny druhy oříšků!! Nic z toho jsem nakonec nevyužila, protože mi bylo jasné, že jsem předtím udělala chybu v jídle a ládovala se vánočními sladkostmi. Takhle jednoduché je to. Doktoři ale nemají rádi jednoduchá řešení, to by byl jinak každý doktorem sám sobě, že ano....

  • 2. 11. 2013 12:41

    Seti (neregistrovaný)

    Naprostý souhlas. Naše moderní doba ničí náš imunitní systém prakticky od narození. Ať již nevhodnou průmyslovou stravou, nebo kilogramy různých chemických preparátů počínaje a očkováním na kdeco konče. Imunitní systém je tak oslabený nebo zdegenerovaný, že si nedokáže poradit ani s lehkými virózami a lidé místo toho, aby dali šanci svému tělu se s nemocí vypořádat, raději do sebe cpou různá další chemická svinstva. Pak se nelze divit nárůstů alergiků již v útlém dětství, včetně výskytu takových "onemocnění", jako cukrovka 1. typu.

  • 2. 11. 2013 14:32

    Mary (neregistrovaný)

    Je to tak- odvadi se pozornost od skutecnych pricin problemu. Pamatuji se jeste z detstvi, ze nektere deti mivaly koprivku po jahodach nebo pomerancich. Koprivka potom nejak vymizela, a misto ni nastoupily alergie na potraviny a kdeco jineho, a instituce zdravotni pece misto leceni zacaly uradovat a vyrabet kauzy.

  • 2. 11. 2013 15:25

    Jinak čtoucí (neregistrovaný)

    Oni třeba na tom Oslu jsou dost zaměření jedním směrem, který hlásají za každé situce.

    Můžete se tam například dočíst (celkem zajímavé čtení, neodborného charakteru) o tom jak se lékaři snaží spotřebovat imunoglobulin.E na to na co se zdá být určen (na boj s parazity), aby neškodil a nevyvolával alergie například na kočičí chlupy, prach,...

    Podle článků (které nic neznamenají) se zdá, že se jim v pokusech daří.
    Nicméně já se ptám: "Jak je možné, že za podobné či stejné reálné situace, jakou se snaží navodit ve svých experimentech, to v přirozeném světě nefunguje? Nebo snad nevědí, že většina dětí má běžně roupy dvakrát ročně, v dospělosti většinou vůbec, a přesto trpí v dětství alergiemi výrazně více než v dospělosti?"


    Pod tím článkem o mléce jsou dva velmi zajímavé komentáře. Podle nich nejde o boj s klasickou alergií, ale o boj s přirozeným procesem při nemž se u lidí v určitém věku vypíná gen zodpovědný za tvorbu enzymu laktázy pro štěpení laktózy. Výjimkou jsou jedinci u nichž mléko tvoří významnou část stravy a tento enzym i na dále potřebují. Zmíněný experiment zřejmě vyvolal podobnou potřebu a tělo zareagovalo.

    Že jde o neklasickou alergii je zřejmé i z toho, že nejde o klasickou reakci na bílkovinu ale na cukr.
    Myslím že tím v určité míře trpí i mnohá jiná zvířata (savci).


    Jinak tu pod jiným článkem, o B17, byl v příspěvcích zmíněn pan Karel Erben a Homocystein. Ta zmíňka byla provedená dosti nevhodně a zpočátku tak že nedávala smysl.
    Ale věřím, že právě nedostatek ve výživě (obzvláště dlouhodobý a vleklý, tedy i vícegenerační) má zasadní vliv na podobné nemoci.

    Jestli vám mohu doporučit, věnujte poznatkům kolem Homocysteinu (HCY) pozornost.


    Co se pak týká vlastního nastavení míry agrese imunitního systému, o tom by vám mohli více říci studie (hledejte ty nezfalšované a bez špatných závěrů - ať již jakýmkoli směrem) a nebo zkušenosti uživatelů konopí.

  • 4. 11. 2013 17:19

    Taky skoro doktor (neregistrovaný)

    v celém článku není ani zmínka o souvislosti mezi alergií a očkováním. Nemusíte své negativní názory na očkování protlačovat za každou cenu.
    VB

  • 5. 11. 2013 13:00

    Seti (neregistrovaný)

    No a co, že v článku o očkování nic nebylo? Napsal jsem svůj názor. A mimochodem nikam nic netlačím, na to jsou jiní experti, kteří si to tlačení pojistí prolobováním do zákona.

  • 11. 11. 2013 21:21

    Radush07 (neregistrovaný)

    Já si například také myslím, že očkování s údajně bezpečnou dávkou toxických přídad pro malé děti i dospělé je jednou z možných příčin alergií a autoimunitních onemocnění. Mne to také napadlo, při čtení článku, že to tam není. Viz. Hliník-malé špinavé tajemství farmaceutického průmyslu.

    Dále... deodoranty se solemi hliníku.....
    WHO (Světová zdravotnická organizace) uvedla, že existuje spojení mezi vystavením působení hliníku a Alzheimerovou chorobou, přičemž vyšší frekvence používání deodorantů odpovídá vyššímu riziku vzniku Alzheimerovi choroby. Nadměrné koncentrace hliníku byly nalezeny v mozku lidí s Alzheimerovou chorobou a pokud byl hliník vpíchnut do mozku laboratorních zvířat, tak se u nich vyvinula neurologická choroba podobná Alzheimeru.

    A už malým dětem se to píchá do těla, jak na běžícím pásu, on se přeci úspěšně vylučuje z těla i z mozku....

  • 4. 11. 2013 13:15

    Pavla (neregistrovaný)

    Uz jsem par Vasich prispevku videla a nekdy mam pocit, ze to pisete za me :) pocitam, ze taky absolutne nechapete, jak v roce 2013, kdy se na dovolenou jezdi uz i raketou, lidi umiraji na prakticky jedovatou stravu a stat nechrani obcany, ale jde proti nim svou podporou urcitych individui a jejich nehoraznych chuti po penezich. Nekdy mam pocit, ze se mi to vsechno snad jen zda, ze je to jak z US filmu, na to ale staci vzit pytlik do obycejneho peciva a vim, ze takova je realita

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).