Oni třeba na tom Oslu jsou dost zaměření jedním směrem, který hlásají za každé situce.
Můžete se tam například dočíst (celkem zajímavé čtení, neodborného charakteru) o tom jak se lékaři snaží spotřebovat imunoglobulin.E na to na co se zdá být určen (na boj s parazity), aby neškodil a nevyvolával alergie například na kočičí chlupy, prach,...
Podle článků (které nic neznamenají) se zdá, že se jim v pokusech daří.
Nicméně já se ptám: "Jak je možné, že za podobné či stejné reálné situace, jakou se snaží navodit ve svých experimentech, to v přirozeném světě nefunguje? Nebo snad nevědí, že většina dětí má běžně roupy dvakrát ročně, v dospělosti většinou vůbec, a přesto trpí v dětství alergiemi výrazně více než v dospělosti?"
Pod tím článkem o mléce jsou dva velmi zajímavé komentáře. Podle nich nejde o boj s klasickou alergií, ale o boj s přirozeným procesem při nemž se u lidí v určitém věku vypíná gen zodpovědný za tvorbu enzymu laktázy pro štěpení laktózy. Výjimkou jsou jedinci u nichž mléko tvoří významnou část stravy a tento enzym i na dále potřebují. Zmíněný experiment zřejmě vyvolal podobnou potřebu a tělo zareagovalo.
Že jde o neklasickou alergii je zřejmé i z toho, že nejde o klasickou reakci na bílkovinu ale na cukr.
Myslím že tím v určité míře trpí i mnohá jiná zvířata (savci).
Jinak tu pod jiným článkem, o B17, byl v příspěvcích zmíněn pan Karel Erben a Homocystein. Ta zmíňka byla provedená dosti nevhodně a zpočátku tak že nedávala smysl.
Ale věřím, že právě nedostatek ve výživě (obzvláště dlouhodobý a vleklý, tedy i vícegenerační) má zasadní vliv na podobné nemoci.
Jestli vám mohu doporučit, věnujte poznatkům kolem Homocysteinu (HCY) pozornost.
Co se pak týká vlastního nastavení míry agrese imunitního systému, o tom by vám mohli více říci studie (hledejte ty nezfalšované a bez špatných závěrů - ať již jakýmkoli směrem) a nebo zkušenosti uživatelů konopí.