Názor k článku Řepkový olej: studie zpochybnila, že je zdravý od anonym - Dobrý den, možná by stálo za to si přečíst...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 8. 2018 3:28

    bez přezdívky

    Dobrý den,
    možná by stálo za to si přečíst tuto studii na www.nature.com v Scientific reports v originále a pak by autor článku pochopil selským rozumem, že myš s průměrnou váhou cca 28 g nebude schopna pozřít polévkovou lžíci oleje a nepsal by nesmysly, že myš sní denně potravu o hmotnosti, kolik sama váží. Myši byly dle studie krmeny každý druhý den a v tomto odborném článku není uvedeno kolik oleje myši jedly. V dalších zahraničních článcích ( z jednoho čerpal autor ) je uvedeno že myši byly krmeny a to ekvivalentem polévkové lžíce oleje, tj. myšleno pro laiky aby si představili, že by každý druhý den snědli ( lidé ) polévkovou lžíci řepkového oleje.

    Stejní vědci dělali stejný pokus s olivovým olejem ( dříve před olejem řepkovým ) a výsledek byl na myši pozitivní oproti velmi negativnímu výsledku na řepkový olej. Psát v článku na podezření z čisté manipulace je velmi diskutabilní stejně asi tak, jako vložit do článku fotografie výroby řepkového oleje, to je asi rovněž diskutabilně manipulativní. Možná by si měl autor článku něco zjistit o rafinaci řepkového oleje ( proč se neprodává řepkový olej lisovaný za studena ) a pak by si velmi pravděpodobně již řepkový olej do žádné potraviny či jídla nedal. A to už nepíši ani o chemickém ošetřování polí ( mimo jiné i s řepkou ) glyfosáty, kdy jsme v ČR na velmi hezkém 6. místě v Evropě a cca 60 % obyvatel ČR má ve svém těle glyfosáty viz.http://www­.foeeurope.or­g/weed-killer-glyphosate-found-human-urine-across-Europe-130613.
    Všeho moc škodí, tedy asi i jakýkoliv olej ve větším množství, ale stejně tak je škodlivá i lidská hloupost, když se nepřemýšlí a píší se zavádějící informace. Jak říkal klasik budˇ jsou hloupí, nebo navedení.... Pokud tedy autor tohoto článku trvá na tom, že myši jedly 1 až 2 x denně polévkou lží řepkového oleje, nechť laskavě napíše, kde se tato informace v uvedené studii nachází, protože připouštím, že i já se mohu mýlit, pokud však tuto informaci neověří a neprokáže od zdroje, pak tedy v opačném případě autor lže a pravděpodobně jen propaguje konzumaci řepkového oleje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).