Vlákno názorů k článku Rodí starší ženy. Riziko vývojových poruch stoupá od Janette - mám 38 rokov a 1 a pol ročného...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 1. 2014 8:17

    Janette (neregistrovaný)

    mám 38 rokov a 1 a pol ročného synčeka . ZDRAVÉHO !!!
    bola som na tých testoch a doktorka nechápala prečo nechcem ísť na potrat . možno keby sa tie testy robili skôr než matka už cíti pohyby tak by som sa aj dala prehovoriť . doktori asi na to robia nejaké školenia , lebo tak človeka dokážu psychycky doraziť , že možno aj v deviatom mesiaci by niektorá matka išla ešte na ten potrat . čiže až do pôrodu som bola síce pripravená že sa budem starať o nie celkom zdravého chlapčeka , ale psychycky to bolo zlé . plakala som a rozmýšľala ako to zvládneme a aký bude mať môj synček život . ako môže nejaký doktor povedať že tie testy sú 100 percentné . mám jednu známu , jej švagrinej tvrdili to isté . neposlúchla a narodil sa jej chlapček so šiestimi prštekmi na jednej ručičke . ale to určite nie je dôvod na smrť ! v niektorých štátoch sú tieto testy už dávno zakázané . koľko zdravých detičiek ste pripravili o život ? ažd do pôrodu som si pozerala fotky a články o Downovom syndróme . prosím vás povedzte mi čo je na tých detičkách také strašné že si zaslúžia smrť ???

  • 15. 1. 2014 11:11

    Lenka Krbcova

    Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Právě tématu míry zjištěných vad a rozhodování o ukončení těhotenství se budu věnovat v následném materiálu. LK, Vitalia.cz

  • 15. 1. 2014 17:01

    Omezeně konzumující informace (neregistrovaný)

    Jestli máte záznamy i o dětech které jsou téměř normální. Jsou u nich zjištěny jen fyzické změny které je neomezují, nebo naopak zvýhodňují. Mají nějaké schopnosti které rodiče nemají,... podělte se.

    Podle mne je nutno brát v potaz i to, že se prostě brání přirozenému vývoji tvora "člověk". I kdyby to měla být jedina hodnotná změna na miliardu nevyvedených pokusů.

    Klidně je možné, že ten hodnotný jedinec se zrodí až z postiženého rodiče, nebo dokonce prarodiče. Pokud bude schopný přežít a množit se...

    Zatím je největší problém vůbec se narodit. Tím neříkám že rodiče by neměli mít (dnes jim ho společnost upírá) právo dítě i zabít. Já bych své dítě které shledám neschopné života zabil, bez ohledu na následky hrozící mi od společnosti. Společnosti bych naopak nesvěřil ani naprosto zdravé a dokonalé dítě.
    Kromě toho je u jiných společenských zvířat i většiny lidí silně vyvinut pud zabíjení a pronásledování odlišných jedinců.

    Zkuste můj pohled na svět a můj zájem o vývoj lidského druhu nějak zohlednit. Myslím, že v Indii by se mohlo najít ledaco, co Evropa nepříjme. Je to jen tip, ale i tak děkuji.

  • 15. 1. 2014 17:26

    Omezeně konzumující informace (neregistrovaný)

    Jen jsem chtěl ještě podotknout, že dříve se i na území Evropy (jinde ve světě se to děje možná ještě i dnes, možná právě v té Indii), že rodiče neduživé nebo nemocné děti nezabíjeli, ale svěřovali je přírodě (nějakému tomu božstvu). Nejedno přežilo (vlčí děti) a výborně prosperovalo (dokud si ho společnost nechtěla vzít zpět a "zachránit" ho).

    V Evropě si bohatí již velmi dlouho platí ošetřovatele (podporují školy,...) a děti dávají mimo svůj svět.
    Ale ostatní lidé jsou nuceni svěřit své děti do péče jakési státní autority relativně nedávno. A není to tak dávno (a může se to klidně i zopakovat) co to znamenalo odsoudit ho umírat obzvláště pomalým a krutým způsobem (ulice by byla rychlejší), nebo jej vystavit leckterému zneužití (ne že by na té ulici nebylo také).

    Snažím se říci abyste se zkusila zaměřit i na tu etickou stránku věci. Zda má rodič právo rozhodnout o tom jaký život povede jeho dítě a zda ho musí nechat žít. Celkem by mne zajímal současný stav společnosti?! Třeba proto abych se ujistil, že svěřit neduživé dítě opatrovníkům "společnosti" (špatné svědomí to je sviňa, a co teprve by o nás řekl soused) by byl opravdu zásadní omyl.

  • 15. 1. 2014 17:34

    Robi (neregistrovaný)

    Myslim, ze zadnym zpusobem nedonutite matku (rodice), kteri dite nechteji, aby jej privedli na svet a starali se o nej. Ani legislativne, ani nijak jinak.
    Pravo rozhodnout o svem tele a o budoucnosti sveho ditete patri v prvni rade matce.

  • 15. 1. 2014 16:08

    Tonda (neregistrovaný)

    Pokud někdo mermomocí debílka nebo krtyplíka chce, tak ať si ho má, ale ať od státu, tedy ostatních obyvatel, nedostává žádné dávky a úhrady zdravotní péče, pokud se to dalo včas zjistit a předejít tomu.

  • 17. 1. 2014 16:37

    skeptik (neregistrovaný)

    Souhlasím,bohužel náš systém bude radši financovat debílky a kryplíky, než aby platil třeba invalidy co si zničily zdraví prací pro tento stát! Tyto retardi státu nic nepřinesou ,naopak jsou zátěží pro rodinu,okolí i stát!

  • 11. 2. 2014 19:05

    sonya (neregistrovaný)

    no vy dva jste se hledali!!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).