Názor k článku Rozvody - mýty a fakta od Richard - Chápu, že církev občas potřebuje kritiku jak prase...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2010 17:39

    Richard (neregistrovaný)

    Chápu, že církev občas potřebuje kritiku jak prase drbání, ale všechno má své meze…
    Navzdory Vaší argumentační schopnosti a rozhledu, mám dojem, že si svůj názor neodvozujete z faktů, ale vybíráte taková fakta, která potvrzují Váš předem daný názor, který odmítá vidět v křesťanství cokoliv pozitivního. To ale evidentně neodpovídá realitě. Např:

    Nevěstince:
    Prostituce je nepopíratelně škodlivá záležitost a snahou křesťanských stran je ji omezit. Co je na tom špatného? Podobně to dělá třeba i ta chomutovská aktivistka a všichni jí tleskají. Tím, že usnadníme zřizování bordelů, nedostaneme prostitutuci z ulice, pouze rozšíříme její nabídku a tím i počet zákazníků. Statistiky ohledně evropských bordelů ukazují, že kde je více forem prostituce, tam je i více konzumentů – viz např. Německo. Za druhé, bordely snad neovládají pasáci a nedějí se tam další špatnosti podobně jako na ulici? Naopak, v bordelech se nejvíce odehrává obchod se ženami… (Viz např. kniha „Selling Olga“)

    Kondomy:
    Jsou-li kondomy porézní a vedou-li k promiskuitě (a tím i k šíření AIDS), to se přece neodvíjí od papežova názoru. Pokud porézní jsou, tak zdraví a život lidí v zemích třetího světa neohrožuje ten, kdo tuto informaci šíří, ale naopak ten, kdo ujišťuje, že kondomy vás na 100 % ochrání před AIDS (příp. početím). Přirovnání k padákům nebo puškám není na místě, protože uživatelé kondomů mají na rozdíl od zmíněných příkladů ještě jednu možnost, jak si stoprocentně ochránit život a zdraví: vyhnout se promiskuitnímu chování. Ani ten nejkonzervativnější katolík by v případě, že by volba byla pouze „mimomanželský sex s kondomem nebo bez“ neradil k první možnosti.

    Potraty:
    Křesťané nejsou jediní, kdo jsou přesvědčeni, že život začiná dávno před narozením, a že potraty představují, ne-li zabití nenarozeného života, tedy aspoň velké zlo a nepřirozený zásah, který mj. vede k postpotratovému syndromu a ničí psychiku ženy – přečtěte si např. Dizkusi žen, co podstoupili potrat, na serveru Doktorka… Nějakých 95 procent žen svého rozhodnutí lituje…
    Konečně jestli se o život jedná nebo ne, to přece nezáleží na tom, jestli si to myslí většina nebo ne. Většina si může stejně tak odhlasovat, že např. dementní lidi jsou jenom shlukem buněk a jenom zabírají místo na zemi těm plnohodnotným lidem – ateistům… Anebo pak říct, ať se křesťani starají o své dementní staré a nechají nás ostatní si s nimi dělat, co chceme…
    Země má dostatek zdrojů a potraty se týkají hlavně rozvinutého světa a v něm to nejsou jenom sociální případy, ale četl jsem jednu statistiku, že se je nejvíc nechávají dělat vdané ženy, které už třeba mají dvě a nechtějí třetí…
    Je zcela logické a správné, když se bojuje za snížení potratovosti. Samozřejmě je to podobně jako třeba s alkoholismem – můžu být proti, ale prohibice nic neřeší. Myslím, že si to křesťanští politici uvědomují a nevím o nikom, kdo by někdo navrhoval plošný zákaz interupcí. Na druhé straně si myslím, že jestli někdo u nás nebo ve světě pomáhá sociálním případům, matkám v nouzi, šíří osvětu o interrupcích a nabízí k nim alternativu tak to jsou různé křesťanské charitativní organizace.

    Rozvody:
    Každý učitel nebo vychovatel vidí, jak jsou na tom děti z rozvedených rodin ve srovnání s těmi úplnými. A jak rozvod působí na psychiku dítěte… Kromě toho se dnes lidi rozvádějí fakt kvůli každé blbosti…

    Křesťanská strana

    Nepatřil jsem k jejím přiznivcům, trochu jsem změnil názor, když jsem se ptal svého známého – novináře, který se pohybuje mezi politiky a vidí trochu do zákulisí, koho by volil. Řekl mi, že lidovce, protože to je podle něj nejslušnější strana. Řekl mi to redaktor Práva! Navíc nechápu, jak by mohla strana, která se pohybuje na hranici zvolitelnosti, nějak ovládat českou politiku…

    Křesťanská média
    Občas poslouchám radio Proglas, líbí se mi, že uvádí menšinové žánry, nevysílá reklamu a jeho nekomerčnost. Tržním propadákem, jak píšete, by byl každý nekomerční pořad – třeba o kultuře…

    Křesťané a netolerance

    Většina má v kolektivu vždycky tendenci potlačovat menšinový názor, platí to i o většině ateistů – viz např. jak v komunismu zesměšňovali děti chodící do náboženství. Mimochodem, byl jsem později i v ročníku, kde byl pouze jediný nekřesťan a nezažil jsem, že by ho kdokoliv z nás – křesťanské většiny – jakkoliv diskriminoval ani ho nutil žít podle křesť. norem…
    Křesťanství jako jedno z mála náboženství vždy respektovalo lidskou svobodu natolik, že jedině v křesťanských státech došlo k něčemu takovému, jako je odluka církve od státu, a že koneckonců si mohl člověk zvolit odvrhnout víru v Boha vůbec. Křesťanské dědictví – v dobrém i špatném – ovlivňuje nás všechny (aspoň v Evropě…). Kdybyste nevyrůstal ve společnosti ovlivněné křesťanstvím, pravděpodobně byste byl dneska pohanem – polyteistou nebo zarytým muslimem – to by s vámi teprve byla legrace!

    Tak bychom mohli pokračovat o historii atd., ale já myslím, že to stačí. Myslím, že vás stejně nic nepřesvědčí¨. Na křesťanství můžete najít spoustu dobrých příkladů, vy si ale vybírate jenom ty špatné. Je to ale vaše volba…

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).