Nuz, ak autor spomina osobne preferencie, tak ja uz dlhsi cas zijuci v zahranici, odmietam jest typicke slovensko/ceske prilohy typu „knedliky/zemiaky/ryzu“ a podobne blaboly. Ak mam jest maso, tak jedine s cerstvym a kvalitnym zeleninovym salatom. Jednak mi to chuti ovela viac ako nejake presolene olejom nasiaknute hnusy, chapane ako vrchol blaha vacsinou populacie a druhak inou cestou do seba clovek dostatok vlakniny nedostane.
Takze moj tanier typicky obsahuje kus masa a potom zeleninovy salat, v pripade nudze staci aj par paradajok s ladovym salatom.
Ale inak suhlasim, chut jedla ma byt dosiahnuta surovinami, nie tupymi skratkami typu „korenie na ryby“, neviem ako je to v Cechach, ale na Slovensku si na taketo veci casto potrpia, takze clovek si musi davat pozor. Hnusy typu „pomaranc na steaku“ by som casnikovi rovno vratil a zdvihol sa od stola, ale odhadnut styl restauracie sa da aj zvonka, a na moje potesenie sa uz aj na Slovensku objavuju slusne restauracie.
jasně rýže je typicky česká / slovenská příloha, si dobře pamatuji jak jsem brigádničil u babaičky na venkově na jejím rýžovém políčku nebo jak jsme jezdili do Tater kvůli místní vyhlášené rýži basmati xD
nevím ale já mám dojem, že čechy a slovensko není jediní země na světě, kde se k jídlu podává příloha
a je fajn, že jste zde rozryl, velkou lež o původu brambor, kdy židozednáři přesvědčili spoustu lidím o tom, že brambory pocházejí z Ameriky, vždyť je to blbost, protože brambory přeci jíme jen my a slováci, američan nebo angličan by nepoznal bramboru od cibule tulipánu