Vlákno názorů k článku Sladidlo stévie není takový zázrak, jak si mnozí myslí od Lógr - No za mou vyšší hmotnost zcela jistě nemůže...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 2. 2015 15:46

    Lógr (neregistrovaný)

    No za mou vyšší hmotnost zcela jistě nemůže nedostatek pohybu. Jediným zbývajícím viníkem tak podle mne může být jen vysoký energetický příjem.

    Týdenní výdej:
    - 30-40km týdně, ostrá chůze+pomalý běh
    - 2x hodina squashe - a to opravdu s vysokou tepovou frekvencí
    - 90-120min badmintonu - opět se slušnou tepovkou
    - 2x posilovna (anaerobní aktivita, ale opět s řádným zapocením)

    Tučné moc nemusím (ne že bych tuky vyloučil zcela), takže viníkem logicky musejí být sacharidy (nejen cukr, ale i pečivo, těstoviny, rýže plus samozřejmě ovoce, cukr v potravinách typu jogurt, atd...).

  • 20. 2. 2015 11:42

    Annongyous (neregistrovaný)

    Také nechápu proč všichni stavějí na zažitém a už snad přežitém naprogramovaném vzorci, že lidskému organizmu je třeba dodávat cukry aby fungoval a že cukr je hlavním palivem mozku.

    Alzheimer se dnes dá léčit přidáváním MCT tuků (kokosový tuk nebo zvlášť přímo MCT) do potravy které vytváří ketony jako alternativní (primární) palivo pro mozek. Epilepsie se léčí vysazením cukrů ze stravy (ketogenní dieta je vlastně o těch samých ketonech jako umělé přidání MCT), schizofrenie je pravděpodobně z velké části zaviněna přílišnou konzumací cukrů, 80% nativních národů žijí větší část roce v ketóze, mozek je z většiny tvořen tukem a vodou a ne cukry.

    Sami si můžete vyzkoušet jaký vliv má adaptovaná ketóza na organismus - vyrovnaná nálada, zmizí hlad, lepší stav kloubů, lepší spánek, zmizí deprese, konstantní energie která není závislá na doplňování cukrů.

  • 21. 2. 2015 18:34

    Sten (neregistrovaný)

    Mozek cukr (glukózu) vyžaduje, ale lidský organizmus opravdu nepotřebuje dodávat cukry, dokáže si ji vyrobit sám z jiných zdrojů energie (hlavně tuků). Ale lidský organizmus je také strašně líný, takže pokud může dostat cukry už vyrobené, odmění nás za to dopaminem. Jedení sladkého má podobnou mozkovou reakci jako kokain nebo amfetamin (pervitin), a z toho plynou i podobné abstinenční příznaky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).