I v hospodě, kde nevaří pro diabetiky, si diabetik může s potěšením dát kávu nebo pivo. Ale v hospodě, kde sedí poškozovači zdraví nejen svého, ale i ostatních, si ten, komu vadí smrad, nesedne. On je asi problém v tom, že například v Americe platí zásada "svoboda každého končí tam, kde začíná omezovat svobodu druhých", zatímco u nás se to nenosí.
pan bude zrejme nejaky intelektual a expert na vypocetni techniku ciz? presto bych si skromne dovolil maly dotaz, uz jste pane chytry zkusil na te vypocetni technice neco naprogramovat s cz klavesnici a jakoupak jste mel efektivitu prace pane uzasnak?
mozna az jednou budete na pc pouzivat neco jineho nez word a modre ecko tak to pochopite.
Na české klávesnici jsem programoval, a žádný problém jsem s tím (a dalších 50 kolegů) neměl. Na naučení pozic těch různých znaků ([]{}#&@$ atd - psáno na české klávesnici) na české klávesnici stačily dva dny. Stejně tak mě nouze naučila česky psát (včetně nabodeníček) na US klávesnici, taky to je otázka dvou dnů.
A ještě jedna poznámka. Formou svých příspěvků dáváte najevo, co si o jejich čtenářích myslíte, vy jimi zřejmě přímo opovrhujete. Je to podobné, jako kdybyste pozval návštěvu na oběd a dal jim konzervu, otvírák a kus chleba - taky by si o vás asi pomysleli své a pravděpodobně by pod libovolnou záminkou prchli.
No, pán bude taky expert na IT jak čapa z draka - žívím se programováním cca 39 let a v poslední době - asi 18 let (předtím jsem měl k dispozici jen terminály, co česky neuměly) - užívám české klávesnice. Ono jde totiž o zvyk - písmenka a znaky potřebné k psaní v libovolném programovacím jazyce naleznete i na české klávesnici - a dokonce podstatná část je na stejném místě jako na klávesnici anglické, voni inteligente :-)
Prostě napište, že neumíte psát na české klávesnici a bude to; není to ostuda, jen je to v našich krajích trochu nepraktické.