Vlákno názorů k článku Šokující lži a banální pravdy o potravinách od anonym - Informace v článku mi přijdou celkem logické a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 1. 2014 14:07

    bez přezdívky

    Informace v článku mi přijdou celkem logické a dané. BIO mi přijde jako taková móda, teď ji nahrazují farmářské výrobky. Kdyby BIO znamenalo skutečně od farmáře a farmářské to, že je to od skutečně poctivého farmáře, byla by to pohádka. Tak to ale v komerčním světě moc nefunguje.

  • 28. 1. 2014 7:21

    Pavel (neregistrovaný)

    No, ono BIO znamená vypěstované technologiemi z konce 19 století, včetně používání látek, která byly od té doby kvůli zcela prokazatelné jedovatosti, škodlivosti a dlouhodobému přetrvávání v prostředí zakázané (například na moření osiva či proti plísním) a naopak se nesmí používat látky, které byly pro analogické ošetření osiva či produkce vyvinuté později, nejsou pro člověka jedovaté a v přírodě se samovolně rozloží. BIO také to znamená mnohem nižší limity pro obsah jedů z plísní a dalších škůdců produkce.

    Co znamená farmářský, to netuším, pravidla na to jsou natolik nesmyslná a poplatná zeleným žvástům, že nedávají žádný smysl. Například na farmářských trzích se nesmí prodávat látky či kožené výrobky, jako kdyby lněné nitě nerostly na polích a hovězí kůže se nepásly na louce.

  • 29. 1. 2014 7:40

    Honzas (neregistrovaný)

    Nejsem si jist, zda lze úspěšně použít technologii z 19 století na plodiny z současnosti. Tím chci říct, že odrůdy se radikálně změnily. Třeba honba za obsahem lepku v 50 letech 20 století radikálně změnily obilniny.
    A už vůbec nechci uvažovat o pojmu "celozrná mouka". Právě konec 19 století přinesl revoluci v mletí mouky, respektive v technologii odstranění klíčku. Proto se může mletá mouka skladovat. Kdyby jej mouka obsahovala, tuk a enzymy by ji do několika týdnu by ji znehodnotily.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).