Zaráží mě, že se tyhle nesmysly ještě vůbec vyučují na fakultě, a tvrdí tyhle nesmysly i Pekárek, šéf jejich komory On jak říkal zubař, když vystudoval, tak si také myslel, že dědičnost je výmluva, že záleží hlavně na čištění. Po 30-ti letech praxe už to vidí zcela jinak.
Ono to nelze nevidět. Když v rámci jedné rodiny, tedy stejná strava a zvyklosti, má matka kazivé zuby, a může být pečlivá s čištěním, může používat co chce, a kolikrát denně chce. To samé dcera. Naproti otec má zase sklon k paradentóze, přičemž zuby zdravé. To samé u syna.
Nevěřím, že by vrchnost, co dává rozhovory, byli naprostí hlupáci, jak by se mohlo zdát. Jediné vysvětlení potom ale je, že jde pouze o kšeft.
O kseft jde vzdy az v prvni rade. ;)
Podle ajurvedy ma kazdy jednotlivec odlisnou telesnou konstituci (tridosa). V ustech ma proto kazdy trochu jine pH a od toho se odviji kazivost.
Jedna z nejlepsich metod jak si udrzet ustni dutinu v cajku - a navic snadny celkovy detox - je tzv. zvykani oleje.
http://www.nasezdravi.info/node/136
http://www.rakytnikovyolej100.cz/pro-zdravi---vsechny-clanky/regenerace-a-relaxace/ajurvedskezvykanikokosovehooleje
Názory se ohledně zubů liší hodně. Dneska je problém překyselení organismu jako takového a na zuby třeba citrusy nedělají vůbec dobře. Takže já bych zvolila nějaký takový střed, koupit pořádný kartáček a koupit zubní pastu, která má nižší brusnost, abych si zbytečně nekazila sklovinu, to splňuje třeba Pronamel, který ještě chrání sklovinu právě před působením agresivních potravin. No a čistit, čistit a jestli je to v genetice, tak to stejně úplně neovlivníme, ale můžeme aspoň preventivně působit.