U Pangase doporučuje pan docent sledovat i znečištění prostředí, ale u řepkového oleje bohužel podobné věci neřeší. Když vidím, jaké tuny chemikálií se stříkají na řepkové lány (pesticidy i glyfosáty), tak mě zcela přechází chuť řepkový olej kupovat, byť by měl sebelepší poměr příslušných mastných kyselin. A navíc nechci tento olej kupovat i proto, že bych tím podporoval naprostou devastaci vzhledu české krajiny obrovskými řepkovými poli.
Opět ono nepodložené tvrzení, že nasycené tuky jsou škodlivé. Velice zajímavé čtení ohledně (ne)prospěšnosti řepkového oleje https://translate.google.cz/translate?sl=en&tl=cs&js=y&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&u=https%3A%2F%2Fwww.westonaprice.org%2Fhealth-topics%2Fknow-your-fats%2Fthe-great-con-ola%2F&edit-text=.
"Stejně jako řepkový olej, jeho předchůdce, kanolový olej je spojen s fibrotickými lézemi srdce. Také způsobuje nedostatek vitaminu E, nežádoucí změny krevních destiček a zkrácení životnosti u potkanů, kteří jsou náchylní k mrtvici, když byl jediným olejem ve stravě zvířat. Dále se zdá, že zpomaluje růst, a proto FDA neumožňuje použití kanolového oleje v kojenecké výživě.19 Když se do stravy přidávají nasycené tuky, zmírňují se nežádoucí účinky kanolového oleje. Nejzajímavější je skutečnost, že mnoho studií ukazuje, že problémy s olejem z kanolového oleje nesouvisejí s obsahem kyseliny erukové, ale více s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin a nízkými hladinami nasycených tuků."