Názor k článku Causa Nikola Sudová: Stojí olympijská medaile za riziko? od donPavlos - s touto filosofií obnovoval tradici OH Piere de Coubertain,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 1. 2010 0:13

    donPavlos (neregistrovaný)

    s touto filosofií obnovoval tradici OH Piere de Coubertain, olympijské hry se v tomto duchu opravdu provozovaly ještě v polovině 20. století, nicméně s roustoucí prestiží her, rozrůstajícím se počtem zúčastněných zemí a tím pádem větší konkurencí z ideálu neprofisionálních her sešlo. Sportovci přestávali pracovat, ale peníze chyběly… komercializace sportu a v tomto případě her samotných byla nevyhnutelná, ať se Vám to líbí nebo ne. Já si myslím, že je naopak dobře, že k tomu došlo, možná Vás nahlodala cenzura a bojkot olympijských her Los Angeles 1984 ze strany východního bloku, kde jako hlavní důvod udávají sověti a jim podružení upuštění od původního ideálu a zaprodání her… (ve skutečnosti to byla jen reakce na bojkot OH v Moskvě 1980, za obsazení Afganinástánu) šlo jen o další akci studené války.

    suma.sumárum: ideál byl neudržitelný, bylo by to sice hezké, ale nebuďme naivní… je jiná doba a konečně – je dobře, že do sportu a her proudí peníze a pomáhají k vývoji lepších materiálů, vyšších výkonů, lepších způsobů následné regenerace, antidopingových kontrol a v neposlední řadě podporují též k větší sledovanosti!!! být sportovec je dnes vcelku prestižní a většinou i velmi dobře placené povolání. A mám-li se podívat na Olympijské hry, kde startuje můj oblíbený sportovec, ještě líp když je to ČECH, rád si těch 5 minut každou hodinu ty reklamy vytrpim :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).