Zdravím diskutující, a jen podotýkám: Za prvé, že obsah soli v jednotlivých druzích potravin řeší jiný článek na tomto serveru (Solničky máme věčně prázdné a ordinace plné), na který je přímý odkaz v tomto článku. Takže tam jsou požadované údaje. A za druhé - nevím, odkud pramení teze, že imunitní pomatenost je záležitostí kojenců. To je naprostá nepravda, imunitní pomatenost (poruchy imunity) jsou doložitelně zejména problémem dospělé populace, mimo jiné proto, že se jí v průběhu života, i díky nesprávnému stravování, ale pochopitelně i díky celé řadě dalších příčin, sami "vypěstují".
Zdravim z jazykoveho koutku! Jen pro upresneni, "salt" je anglicky, latinsky je "sal", posledni teorie o etymologii slova "salary" uvadi jako zdroj "sal dare" tj. davat sul. Vliv na informace v clanku to nema, ale kdyz uz, tak at to mame spravne, ze :-)
Co se tyce me, jidlo si solim, i kdyz ne nijak brutalne. Nejslanejsi "pokrmy", ktere se mi dostaly v poslednich par letech do ust (ve fastfoodu se nestravuji), byly: obed ve skolni jidelne pripraveny z jakehosi polotovaru, a obed, ktery dostava od pecovatelske sluzby muj deda (83 let). Jak muze byt presolene zrovna tohle, jidlo pro male deti a stare osoby, to proste nepochopim. Navic diametralne odlisne pokrmy maji stejnou chut, stejnou barvu, stejnou konzistenci. Rodicum deti z vyse uvedene skoly trvalo asi rok, nez dokazali, ze byla firme ohrivajici presolene blafy vypovezena smlouva. Nepochopitene.
Proto: at si kazdy soli jak chce, ale kdyz se bude presolovat jidlo detem od 6 let velkoplosne, tak se nemame cemu divit.