Názor k článku Lidí se syndromem z open space přibývá od HL - Z klasických kanceláří jsme se do openspace přestěhovali...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 7. 2011 22:32

    HL (neregistrovaný)

    Z klasických kanceláří jsme se do openspace přestěhovali před ca 2 roky. Máme openspace ca 500m2 a sedí v něm určitě do 30 lidí, navíc 8 z nich jsou obchodníci, kteří docela cestují => reálné osazenstvo v openspace je průměrně do 25 lidí = ca 20m2 na osobu - musím říct, že 20m2 asi není standardní rozměr kanceláře, ne?
    Jedná se o kombinaci oddělení nákup a prodej, technická příprava výroby a CAD konstrukce + navíc 1 účetní, ekolog a ISO "guru"
    Jako etalon toho, že se openspace dá uspořádat tak, aby fungoval, beru skloubení konstruktérů (tiší, plaší, samotářští) s obchodníky (trvale ve stresu, trvale na telefonu, ...) tak, že se vlastně neruší - teda pokud někoho nenapadne udělat telekonferenci s hlasitým odposlechem a pozvat si ke stolu další 2 lidi :-D

    Mám na starosti nákup a musím říct, že vazba na účtárnu a obchod online mi vyhovuje maximálně - na jednu stranu je to přes paravánek, na druhou stranu přes "knihovničku" Ideál. Navíc s kombinací občasné práce z domova je vyřešená i potřeba klidu na soustředěnou práci - teda pokud to nechci řešit sluchátky.

    A ještě poznámka ke klasickým kancelářím - mezi některými kancelářemi v předchozí budově jsme měli propojovací dveře (teda krom dveří z každého kanclu na chodbu)... u spousty kanceláří byly propojovací dveře trvale otevřené, nebo vysazené a "uklizené" za skříň - takže si lidi ten openspace dělali sami, aby byli v kontaktu a ne na samotce..

    Vše je o velikosti prostoru a počtu a typu lidí v něm.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).