Názory k článku Temná místa medicíny: očkování testovali na sirotcích

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 4. 2014 19:37

    Anna (neregistrovaný)

    Dnešní humánní farm. firmy testovali a testují své vakcíny v chudých zemích třetího světa.
    Jaký je mezi tím tedy rozdíl?

  • 2. 5. 2014 1:47

    Taky skoro doktor (neregistrovaný)

    Které firmy, v jakých zemích, jaké vakcíny, kolik dětí?
    Kolik postižených po očkování, kolik zachráněných?
    Pokud o tom někdo něco ví ať promluví, nebo ať na věky mlčí.
    VB

  • 4. 5. 2014 16:19

    tominot (neregistrovaný)

    Toto je trápny, demagogický a neodborný web ktorý široko ďaleko v amatérizme a tuposti nemá obdobu!

    Testovali na sirotách!
    och bože, aký hrozní sú ti lérkari že testovali vakcíny na sirotách aby zahránili potom stovky mil., mld. ľudí. Radšej mali nechať všetkých pokapať a počkať na 35. storočie kedy nebude potrebné nič testovať na luďoch!

    Mor, cholera, Európa vyhynula skoro niekoľkokrát, ale amatér, demagóg Bohumil Tesařík sa dojíma nad osudom sirotkov. Sirotkov, ktorý kapali na choroby, na hlad.

    Sirotkov, ktorých existujú tisíce v Európe a Bohumil Tesaŕík sa o to nezaujíma. V Afrike, v Ázií sú ich milióny.

    V´daka týmto sirotkom medicína zachráni jeho decko miesto toho aby humámne skapalo na chorobu, vírus.

    Bohumilovi Tesaříkovi možno niekedy zachráni nejaký zlý doktor život na základe výskumov a poznaníia z pred niekoľkých storočí, ke´d sa pitvali ľudia za živa aby sa študovala anatómia, keď neboli žiadne uspaváky, žiadne jednotky intenzívnej starostlivosti.

    Potom dúfam Bohumil Tesařík bude zásadový a odmietne všetky lekárske zásahy vychádzajúce z temnej minulosti medicíny. Skape v bolestiach s čistým svedomím.

    Tento web to je odpad internetu. Pokaždé sa sem dostanem s root, na reklamu aku primitívnosť na vitalia propagujú. Nikdy nesklamú. Vždy odpad, vidiac ako to píšu nevzdelaní, blbí o témach o ktorých nevedia nič.

  • 8. 5. 2014 17:25

    Taky skoro doktor (neregistrovaný)

    Můžete nám prozradit jak jste na něco tak "duchaplného" mohla sama přijít, nebo je to tajemství?
    VB

  • 10. 5. 2014 13:34

    Bohumil Tesařík (neregistrovaný)

    Vážený pane,
    nějak nerozumím Vašim urážlivým výrokům a nechápu to frenetické rozčílení, ale člověk musí při publikování počítat s tím, že se setká s různými osobami a s jejich rozdílnými názory. Vůbec nezpochybňuji práci lékařů a jejich zásluhy minulé i přítomné. Sám jsem již ve vzdálené minulosti několik let pracoval na realizaci výroby některých léků, tedy vím, jak náročná je to práce. Ve svém příspěvku jsem chtěl pouze seznámit čtenáře s nejednoduchým (etickým) pozadím i takových zásadních slavných objevů, jakým je očkování. Zejména pak s úlohou náhody a omylu, které pomohly změnit svět.
    Sám se nyní musím zamyslet nad tím, zda-li jsem zvolil při presentování historických skutečností správná slova. Určitě bych asi vypustil poslední odstavec. Nepřičítejte mě však jako negativní argument to, co si myslím či nemyslím. Sám dr. Jenner se ve svých memoárech přiznává k tomu, že se zamýšlel nad tím, zda-li měl dostatečné oprávnění použít tohoto chlapce ke svým výzkumům.
    Jsem velice přístupný jakékoliv kritice a diskusi, dokonce jsem za názorový střed rád. Ale pro příště prosím bez urážek a osobních invektiv. Není to důstojné pro nás oba. V každém případě Vám přeji dlouhý život pokud možno s minimálními zdravotními potížemi.
    Doporučuji přečíst si knížku dr. Richarda Gordona "Podivuhodné dějiny lékařství" a možná i titul Richarda Gaughana "Omylem géniem", jak se dá psát o historii vědy a medicíny zvlášť.
    Závěrem snad ještě citát z úst amerického esejisty E. Hubbarda:"Když nemáte žádné vážné argumenty, můžete ještě začít nadávat."
    Autor

  • 2. 5. 2014 9:14

    ST (neregistrovaný)

    V tehdejší době době si lékaři s něčím takovým nedělali hlavu. Důležité pro ně bylo, že dokázali tu vakcínu získat a otestovat.
    Chápu, že z dnešního pohledu by to bylo hodně problematické, ale tehdy měl lidský život, zvláště pak nějakých sirotků jinou cenu, než život nějakého šlechtice či bohatého měšťana.

  • 4. 5. 2014 16:32

    tominot (neregistrovaný)

    Si s tým nelámali hlavu?
    Miesto toho aby použili špeciálne vybavené laboratória plné pokusných zvierat, plné drahých prístrojov na analýzu, sledovanie a pokusy, oni si vybrali sirotkov?
    To sú ale zvery tí lekári!
    Dokonca nepýtali ani súhlas od detí, ktoré nemali rodičov, v dobe keď na Slovensku frčalo vo veľkom nevoľníctvo a v USA otroctvo!
    Hrozní lekári!

    Pritom im stačilo dať oznam na FB že hľadajú dobrovoľníkov na testovanie vakcín.

    Lekári su hrozní, koľko mld. ľudí už zachránili vďaka pokusom na niekoľkých sirotkoch ktorí malí 5% šancu dožiť sa dospelosti a ešte sú na to aj hrdí ale nemali by byť!
    Musíme odmietnúť vakcináciu! Operácie, transplantácie, lieky, spáliť všetky informácie ktoré získali na luďoch bez ich súhlasu vrátane informácií získaných z verejných pitiev odsúdených zločincov a začať odznova!

    Najprv nechať pokapať niekoľko desiatok mil. ľudí na neznámu chorobu a potom čakať na niekoľko dobrovoľníkov na ktorých sa bude testovať vakcína. Bude to síce tvrať desiatky rokov, ale bude to stáť za to. Bude to čísté, bude to košér.

    Najmä ak vyšla správa ako antibiotiká sa stávajú neúčinné, chorby budú zabíjať desiatky, stovky mil. ľudí. Tak verme, že nikdy to nebudú testovať na nedobrovoľníkoch (väzni), ale na dobrovoľníkoch kým medzitým pokapú mil. ľudí čakajúc 15 rokov na prvé výsledky.

  • 3. 5. 2014 3:30

    AsciiWolf (neregistrovaný)

    Nadpis tohoto článku evokuje dojem, že na těch sirotcích byly prováděny kdovíjak kruté pokusy.
    Ať se na mne autor článku nezlobí, ale oproti skutečně krutým pokusům, které farmaceutický průmysl (i v dnešní době) provádí na primátech, psech a dalších zvířatech tohle nic není - a prosím neargumentovat tím, že "jsou to jen zvířata", stejně tak by se dalo říci, že to "byli jen sirotci"; argumentaci "hodnotou lidského života" rovněž nepovažuji za relevantní.
    Každý pokrok si holt žádá oběti a podobné moralizování je hloupé, stejně jako ty kecy o svědomí na konci článku...

  • 4. 5. 2014 16:40

    tominot (neregistrovaný)

    Autom má na sebe možno oblečenie ktoré vyrábali ázijskí robotníci (častokrát deti) v karcinogénnych podmienkach. Už len farbenie látok je vysoko toxické, ale aby autor mal dobré zdravíčko, látky sa niekoľkokrát perú aby sa vyplavila všetka toxicita.

    Čo pre nich urobí?
    Nič, chce ešte kvalitnejšie, ešte lacnejšie látky, šaty a inde zomierajú ľudia bez zdravotného poistenia na choroby z povolania aby on mohol písať o sirotkoch.
    Koľko sirotkov si adoptoval? Koľkým bezdomovcom pomohol?
    Ešte pred 100 rokmi zomieralo 7 detí z 10. Nesirotkov. Kde bol vtedy? Prečo ich nekŕmil, prečo sa o ne nestaral?

    Koľko percent zo mzdy ktorú dostáva za tieto výplody dáva na charitu aby potom mal morálne právo odsudzovať ľudí predchádzajúcich storočí?

  • 5. 5. 2014 14:11

    Taky skoro doktor (neregistrovaný)

    Téměř každé lidské poznání bylo vykoupeno životy. V historii, přítomnosti a i v budoucnosti. Patří to k životu a i když se to snažíme eliminovat, vždy se to nedaří.
    S nadsázkou - kolika životy našich předků bylo vykoupeno jenom zjištění, co je v přírodě jedovaté.
    S obdivem - kolik zahynulo zkušebních pilotů a kosmonautů? A ti navíc věděli, že hrají o život a věděli to i konstruktéři, kteří je vlastně posílali do rizika smrti.
    S odporem - kolik muselo zemřít lidí aby se zjistilo jak je atomová bomba hrozná zbraň?
    atd. atd. atd.
    Proto myslím, že smrt těch sirotků (pokud se experiment nepovedl) vyvážená počty zachráněných je sice eticky diskutabilní, ale prakticky obhajitelná.
    VB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).