Krmivo, které se dá u nás sehnat v supermarketech a zverimexech, má opravdu s masem společného velmi málo (včetně mediálně velmi profláknutých značek jakoje Whiskas či Pedigree). Pokud chcete svá zvířata krmit kvalitně, chce to nejlépe objednávat v eshopech – tam jsou sehnání velmi kvalitní krmiva. Například Yarrah, jehož konzervy autorka článku „testovala“, obsahují masa 37–51% a všechny ostatní BIO konzervy jsou na tom ještě lépe (ale jsou i dražší). Kdyby to někoho zajímalo, tak bio krmiva vyrábí dále například AlmoNature, Organipets či Porta 21.
A take znama holandska bioznacka Yarrah, vic na www.anbio.cz
Děkuji za sebe, ale i za mou čubinu http://vendeesky-basset.jmnet.cz autorce článku paní Ludmile Hamplové za skvělý a pro mnohé pejskaře přínosný článek o kvalitě psích potravin. Jsem příznivcem kvalitního krmení a mohu jen souhlasit, že krmivo, které není vyráběno z odpadu, ale z masa určeného pro lidskou spotřebu je v mnoha případech kvalitnější než jídlo pro lidi. Někdy to té mé čubině závidím:-)
To je tedy opravdu test jak hrom pojídat psí nebo kočičí stravu, opravdu ryze vědecké pojetí... Na víc článek je v přímém rozporu s jinými běžně dostupnými články, kde se píše o tom, že psí krmivo zvláště to vyráběné v ČR /byť zahraniční firmou, ovšem v jejich zemi by jim neprošlo/ je tak příšerně ojebané, že nemá s psí stravou už vůbec nic společného a pokud chce dát majitel psa, dnes svému mazlíčkovi pořádně nažrat, může si jedině nechat posílat psí stravu z Kanady, protože tam ještě je k dostání kvalitní. Pro úplnost, ale dodávám, že mluvím o normálních psích granulích a psích konzervách, byť značkových... Nikoli o BIO stravě. Takže to jen pro úplnou přesnost. Ale nevěřím tomu, že pokud je situace s psí stravou v ČR zoufalá a její kvalita překračuje již všechny meze, tak že u jakéhosi BIA by tomu bylo zcela jinak ...
Je neuveritelne, co cesti vyrobci dokazi nacpat do konzerv, salamu a parku pro lidi. Byvali doby, kdy by ty zlocince machali v kosi pod Karlovym mostem nebo uvazovali na pranyr. Zda se, ze by pro vyrobce potravin bylo dobre tyto kratochvile obnovit.
BTW, vite, ze ve "zdravem" kureti ze supermarketu, ktere spousta lidi stale jeste povazuje za dietni stravu, muze byt skoro pul litru tuku?
Zdravím, k poslednímu bodu - v dnešním článku najdete tip výživového poradce jak zbavit kuře tuku - http://www.vitalia.cz/clanky/kurzy-zdraveho-vareni-nejsou-nuda/
Pochybuji, ze by popsany zpusob zbavil kure tuku tak, aby bylo srovnatelne s kuretem z vybehu v domacim ci bio chovu. Pouze to zlepsi situaci, ale dietni jidlo, jako kdysi to z kurete neudela. Navic, kure jim tak dvakrat do roka. Krome toho, u kurete ze supermarketu nejde jen o tuk, ale i vselijake chemikalie. Po dnesnich kuratech dokonce mame prsate deti, i kluky. Nerad bych vypadal jak Milena Velba.
Já jsem zase koštoval granule pro koťata (Trainer Natural Super Premium, kuřecí, nemastné), protože kočka po nich jela jak divá. Ani se jí nedivím, docela dobré "křupičky", tak akorát na večer s pivem k fotbalu v televizi.
Když jí tak jely ty pro koťat, tak jsem jí koupil i ty mastnější pro dospělé kočky.
P.S.
Celkem se vyznám v olejích, ale co dávají do těch kotěcích granulí mi uniká... Kdyby někdo znal takový olej ať se podělí o informaci.
- Jehněčí (1+): omega 6 (3,9%), omega 3 (0,6%)
- Kuřecí (0-1): omega 6 (0,7%), omega 3 (4,2%)