No výborně,už jsem myslela,že tenhle výborný opravdický jogurt nikdo nevzpomene.U nás ho baštíme celá famílie a ty přebarevnělý sračky at si nechají.Na to přece nepotřebuji spešl rozbor,stačí kousek mozku.Modrý,ružový cosi se škrobem,gumou,želatinou no to snad nemužou pojmenovat jogurt,ne.
proč je na trhu tolik s prominutím srač...,co kdyby byl k mání opravdu jogurt živý a z mléka,nedopovaný škrobem a jiným sajrajtem.Na trhu tohle splňují asi 4-5výrobků.Zbytek je jen plýtvání surovinou.Kdysi měl jogurt záruční dobu 3dny,dnes klidně 3měsíce.Přidáním různé chemie se zakládá zase na různé alergie,je to začarovaný kruh.Jíme tak "kvalitní stravu",aby jsme se následně museli léčit,a zase z toho žijí farmaceutické firmy.Jak už bylo řečeno-"chemie nás zabije".-
protože čím levněji se vyrobí, tím je vyšší zisk! O to přece byznysu jde. Proto ty levné náhražky, aditiva a chemikálie všeho druhu. Jídlo je předmět podnikání. Není tu žádná instituce, která by spotřebitele ochránila: spotřebitel musí věřit jen sobě a svému zdravému úsudku. Neochránila ho před posypovou solí nebo metanolem, neochrání ho před ničím. To je dobré vědět. Jak pročítám diskuze, hodně lidí už vystřízlivělo ze supermarketových supernabídek. Ještě by to chtělo, aby doktoři přestali dělat mrtvého brouka a hezky naplno řekli, co je i průměrnému člověku jasné - že strava a zdraví jsou těsně propojené. Ne jenom v těhotenství. :-))))
Stále se prodávají kvalitní jogurty, jen za to nikdo těch 14Kč nedá. Národ chce levnější věci, protože jogurt nekupuje kvůli chuti, ale ze zvyku. Někde se dočetli, že jogurt je zdravý, tak ho chtějí. Ale nejsou ochotni za "to" zaplatit víc jak 5Kč (univerzální cenová hranice, bez ohledu na objem). A protože tu existuje tahle poptávka a protože se za ty peníze jogurt prostě udělat nedá, tak se holt vyrábí tyhle "s prominutím".
Jestli s tím chcete něco dělat, tak přestaňte kupovat tyhle "s prominutím" a začněte kupovat kvalitní věci. Já kupuji Hollandii a občas se vyděsím, když v regálu není. Prodavačka říkala, "ale on to nikdo nekupuje, lidé chtějí Dobrou mámu".
http://en.wikipedia.org/wiki/Brilliant_Blue_FCF
C37H34N2Na2O9S3
It is a synthetic dye produced using aromatic hydrocarbons from petroleum.
Brilliant Blue FCF has previously been banned in Austria, Belgium, Denmark, France, Germany, Greece, Italy, Spain, Sweden, and Switzerland among others [4] but has been certified as a safe food additive in the EU.
Dříve zakázáno v Austria, Belgium, Denmark, France, Germany, Greece, Italy, Spain, Sweden, and Switzerland ...
Víte, co jsem tím chtěla říct? Že si úředníci coby vládní poskoci budou vždycky s lidmi těžce pohrávat, a dělat si, co chtějí. Vy jste se chytl na ten "kyanid", což bylo míněno jen jako jeden příklad z mnoha. Dám vám jiný příklad: nedávno jsem objevila úplně nové éčko: fosforečnan hlinito-sodný (nebo sodno-hlinitý? Neznám nejnovější pravidla názvosloví)v jemném pečivu. Nové pro mě proto, že tam nikdy nebývalo! Řeknete- pokrok? Může tu někdo mávat stovkou výzkumů o tom, jak je hliník v organismu na škodu, a lidé s Alzheimerovou chorobou ho mají zvýšené množství- evidentní pravdy. No a vidíte- hliník v pečivu, a jede se dál. To nemluvím o tom, jak se masívně poslední dobou míchají sloučeniny s hliníkem do pleťových krémů a kosmetiky (třeba oblíbená modrá "Nivea").
Nooo, protože hliník je druhý nejhojnější prvek v zemské kůře, jste si jista že v tom, co normálně vyrostlo nejsou přítomna ani stopová množství sloučenin hliníku? Ono bude kurňa záležet na množství a sloučenině.
Anebo si vezměte třeba chrom. Ve větším množství jedovatý (limituje se maximální množství), ale zároveň je pro zdraví potřebný a prodává se jako doplněk stravy.
No, pochopil jsem z toho, že skočíte na každý nesmysl, který novináři, kteří sotva umí psát, napíší o tom, co si představují o vědě.
Konkrétně s tím Alzheimerem se to má tak, že ty plaky vychytávají hliník, takže větší obsah hliníku v těch placích není příčinou, ale následkem nemoci. To se koneckonců ví už dost dlouho, hned po té, co si díky panice vyvolané nedovzdělanými novináři dostatečně vydělali výrobci nerezového nádobí.
A podobné to je s naprostou většinou panik různými pisálky šířených. Koneckonců už bylo i vyzkoumáno, že paniky způsobená podobnými nesmysly škodí lidem mnohem více, než všechny ty věci, před kterými varují, dohromady.
Mrzí mne, že se v celém článku neobjevilo to, co doporučuje naše dětská lékařka: kupujte dětem jogurt bílý, dochutit můžete příležitostně (domácí) marmeládou či šťávou. Když naučíte děti hned odmala na neslazené, nebudou nad tím později ošklíbat. Už i tříletá holka chápe, že jídlo nekupujeme kvůli obalu, ale kvůli obsahu. Je to o výchově.