Tu bezradnost medicíny i babských rad mohu jen potvrdit. Afty mě ještě před pár lety trápívaly velmi úporně. Fleky veliké, nedalo se fakt jíst ani mluvit, větší čas byly spíše citlivé a bolestivé, zůstávaly velmi dlouho. Nepomáhalo nic, co se kde psalo a mluvilo, snad jen na krátké zmírnění propolisová tinktura.
Před pěti nebo šesti lety jsem přestal jíst maso. (Tedy téměř, jsou situace, kdy něco ze zvířat velmi výjimečně pozřu a taky nezkoumám úzkostlivě, zda v něčem není nějaká nezjevná složka živočišného původu. Kde to však jde, masu se vyhnu.) Po nějaké době jsem si uvědomil, že se mi už afty nedělají, objeví se nanejvýš vzácně, trvají krátce a jsou malé a nebolestivé.
Nevím, zda to může mít souvislost, časově to spolu pasuje. Možná je to jeden z příjemných pozitivních efektů bezmasé stravy. Nemohu to tvrdit, stejně jako neznám příčinu/y svých aftů v minulosti. Máte někdo podobnou zkušenost?
Pohoda, hezký den
Nez jsem se stal pred lety vegetarianem, mel jsem afty zrejme casteji, ale presnejsi souvislost jsem nevypozoroval. Ta ale existuje mezi obsahem vitaminu C a cukru v potrave. Cim vic cecka, tim mene aftu. U cukru je tomu naopak. Vytazek z grepovych semen funguje nejen proti aftum. Vrele doporucuji.
Kolegyne v praci ho ma docela casto, cpe se vzdy opozdene beznymi leky, je riziko, ze ret nebude mit konturu, bude takovej rozpitej. Pouzit se da tekuty pudr, taky vysusuje. Si pamatuju, ze na aftu se jako decko pouzival Lapis, takova ta palicka s dusikem, troska se to vypalilo a byl klid.
Než kupovat přípravky s anti-virotiky radši se soustřeďte na volně dostupné doplňky, bývají nejen levnější ale často i mnohem účinější a přitom bezpečnější.
Za život jsem potkal tři účinné přípravky, jeden prodávaný v německu s aktivním zinkem, ale názeb jsem zapoměl, jeden indický všelék na kůži, ale název si také nemohu vzpomenout a Oparen od firmy Parenteral.
Nejůčinější byl ten z německa, ale jiné zinkové příprabky tak jak tamten neúčinkují.
Jen pro úplnost dodám, že zimou/oparem/herpes virem jsem sice infikován snad odjakživa nicméně žádnými častými projevy netrpím. Prostě je to zima která mi jednou za čas připomene že jsem v mizerné kondici...
P.S. Zajímavé je že podle zdravotníků je virem oparu infikována 1/2 populace, přitom nemoc prý prodělalo 80% populace a kdo jednou onemocní již nevyzdraví. Já se kdysi domníval že vyzdravět lze a párkrát si zbytečně koupil anti-virotikum. Jsou to vyhozené peníze. Komu stačí aby opar rychle zaschl a nemokval tak doporučuji zubní pastu. Prodávané náplasti jsou úplně k ničemu, přinejmenším pro muže nepoužitelné...
Pro mě při výskytu číslo jedna Aloe Vera. Co nejčastěji nanášet šťávu z ustřižených lístků a do druhého dne začne opar mizet. Taky se osvedčilo při počínajícím oparu, při svědění použít led. Svěděníi ustane a opar začne mizet. Tohle pomáhá mě. Opary mám určitě tak 2x do roka.
Já na afty občas trpím. Osvědčilo se mi okamžitě se nadopovat B-complexem forte. Proti bolesti a neoříjemnému pocitu v ústech se dá koupit v lékárně přípravek (jméno nevím), který má konzistenci asi jako vteřinové lepidlo, je v malinké lahvičce a nanáší se špachtličkou, která je součástí víčka, na aft. Vytvoří na něm vrstvu, která dlouho vydrží, ensmyje se hned slinami, a která aft znecitliví. Pod ní se aft mezitím hojí. Sama o sobě nehojí, ale uleví od bolesti.
Taky na toto hodně trpím, a nějak nechápu negace v tomto článku a níže uvedeném.
Mám v tom trochu guláš, blbý opary.
http://www.jakbytfit.cz/zdravotni-problemy/lecba-oparu-na-rtech-herpes-simplex/